Neler Yeni

Yardım Sarı siteden alışveriş yapıcam ancak aklımda soru var

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
AHMET ATA
Sarı siteden bilgisayar alıcam satıcı ilanı 500e düşürücem pc gelince geri kalanını havale yaparsın diyor . Bu bana çok mantıklı geliyor ancak satıcı burda kendisini tehlikeye atmıyor mu ya da beni tehlikeye sokan durum var mı yardımcı olurmusunuz.

RuthlV5

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
503
İsim
Mert Kirazlı
Sarı siteden bilgisayar alıcam satıcı ilanı 500e düşürücem pc gelince geri kalanını havale yaparsın diyor . Bu bana çok mantıklı geliyor ancak satıcı burda kendisini tehlikeye atmıyor mu ya da beni tehlikeye sokan durum var mı yardımcı olurmusunuz.
nası sana bu kadar güveniyor? sıkıntılı vs olmasın?

Mtsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
307
İsim
Mustafa tsn
Dolandırıcı olabilir 500ü alıp kaçma gibi
Param güvende ile mi alıyorsun

KalWardin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Muhammed Güzel
Sarı sitede birkaç ilanım var kesinlikle kimseye o kadar güvenmem. Büyük ihtimalle hizmet bedelini düşürmek için düşünülen bir yöntem ama alıcı 500 e aldığını alıp ortadan kaybolsa ne olacak?

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
AHMET ATA
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dolandırıcı olabilir 500ü alıp kaçma gibi
Param güvende ile mi alıyorsun
Yok param güvende çok güvence bedeli çıkardığı için onu yapmak istemiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

DÜZELTİYORUM Adam şu an 500 e bana satıcak geri kalanı havale gönderince kargoya vericekmiş sizce yapmalımıyım

Sarı sitede birkaç ilanım var kesinlikle kimseye o kadar güvenmem. Büyük ihtimalle hizmet bedelini düşürmek için düşünülen bir yöntem ama alıcı 500 e aldığını alıp ortadan kaybolsa ne olacak?
Ben parayı havale yaptıktan sonra beni koruyan bir şey olucak mı

KalWardin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Muhammed Güzel
Hayır öyle bir olaya girme ibana transferde hiç bir güvencen yok. Hatta adam 2dk sonra satma işlemini iptal eder sadece 500TL iade alırsın hem hizmet bedeli iade edilmez hem de bankadan gönderdiğin paran yanar.

Satıcı olarak zaten biz ekstra bir ücret ödemiyoruz, kargo ücreti de dahil olmak üzere hizmet bedelini alıcı ödüyor satıcının böyle bir yola başvurması için düzgün bir sebep yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
AHMET ATA
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayır öyle bir olaya girme ibana transferde hiç bir güvencen yok. Hatta adam 2dk sonra satma işlemini iptal eder sadece 500TL iade alırsın hem hizmet bedeli iade edilmez hem de bankadan gönderdiğin paran yanar.

Satıcı olarak zaten biz ekstra bir ücret ödemiyoruz, kargo ücreti de dahil olmak üzere hizmet bedelini alıcı ödüyor satıcının böyle bir yola başvurması için düzgün bir sebep yok.
Bende öyle söyledim güvence ücretini ve kargoyu ben ödüyorum dememe rağmen öyle yapmıyorum dedi

Teşekkür ederim hocam

Starlex

80+ Silver
Alacaksan param güvende ile al şöyle ali cengiz oyunu oynayanlardan nefret ediyorum

Ldrago

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Salih
Bende öyle söyledim güvence ücretini ve kargoyu ben ödüyorum dememe rağmen öyle yapmıyorum dedi

Teşekkür ederim hocam
dolandırıcı diye yorumladım 500 ü alıp tüycek param güvende olmadığı için sarı site de bir şey yapmayacak

Starlex

80+ Silver
Top Bottom