Neler Yeni

Sarımsak yutmak sivilcelere iyi gelir mi?

efew0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Efe
Yüzüm şuan mayın tarlası gibi. Çoğu kişi gece yatmadan önce 1 diş sarımsak yut öyle yat diyor. Bunun oluru var mı? İnternetten biraz baktım sarımsak cidden de akne, sivilce gibi cilt sorunlarına iyi geliyormuş. Deneyeniniz varsa aydınlatabilir mi?

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
401
İsim
Halil Karagöz
Yüzüm şuan mayın tarlası gibi. Çoğu kişi gece yatmadan önce 1 diş sarımsak yut öyle yat diyor. Bunun oluru var mı? İnternetten biraz baktım sarımsak cidden de akne, sivilce gibi cilt sorunlarına iyi geliyormuş. Deneyeniniz varsa aydınlatabilir mi?
Hocam merhabalar, kendim de çok fazlaca sivilce problemi çektim hala daha ara ara çekiyorum. Sana tavsiyelerim yağlı yiyecekleri azaltman lif ve protein ağırlıklı beslenmendir. Ayrıca marketten maden suyu alıyorsun ( mümkünse cam şişe ) ve onu yatmadan önce ve kalktığında pamuğa döküp (çok fazla değil ama) yüzüne sürüyorsun. Salatalık yedin kabuğunu yüzüne sürüyorsun her şeyi de yüzüne sürme sadece belli başlı şeyleri asitleri özellikle yüzüne sürme dikkat et. Sakın biyerlerde okuyup yüzüne diş macunu vs sürmeye kalkma. Almak istersen bu dediklerime ek bir peeling ve yüz temizleme jelleri oluyor onları kullanabilirsin. Olabildiğince yüzüne dokunmamaya çalış özellikle saçına dokunduktan sonra hele yaz aylarındayız saçlar çok hızlı yağlanıyor. Tavsiyelerim bu kadar umarım fayda sağlarsın iyi günler.

Düzeltme ve eklemeyi unuttuklarım: peeling ve yüz temizleme ürünü alırken +c ve e vitamini katkılı veya çay ağacı vs içeren ürünler alırsan daha iyi olur. + Olarak c vitamini alımını arttırıp su içip e vitamini alımını arttırabilirsin iyi günler.

Düzeltme ve eklemeyi unuttuklarım vol 2.0: peeling ve yüz temizleme jeli kullandıktan sonra maden suyu ile yüzünü nemlendirmeyi unutma.

Son düzenleme:

Hanaz

80+ Gold
Bunu sana kimdedi JDIKQSNSNKWJNANDJKQNSNWMKKJS

Furkan_Demir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
410
İsim
Furkan Demir
Hocam benim yüzümde akneli eczaneden bugün bunu aldım + ziaja’nın yüz temizleme jelini kullanıyorum İnşAllah düzelir. Bi ara bende sarımsak yutuyodum 3-4 gün yaptım sonra bıraktım kdjajkx

Ekler

• 52E7377A-9ACC-44DD-8C59-E7B8CCEDEC66.jpeg
    52E7377A-9ACC-44DD-8C59-E7B8CCEDEC66.jpeg
    828.1 KB · Hit: 26
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
993,535
Üyeler
157,087
Son üye