Neler Yeni

Sata SSD Hakkında Sorularım Var

Ulaş_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
186
İsim
Ulaş Eren
Öncelikle elimde sata 3 yazan bir ssd var. Anakartımın içinden çıkan sata kablosu ile uyumlu mudur?
İkincisi güç kablosu çıkmadı bunu kendim alacağım anladığım akdarıyla fakat değişik modeller var. Mesela Böyle ve bu şekilde iki farklı güç kablsou var, hangisini almalıyım? Veyahut siz link atarsanız da güzel olur güç kablosu için.

Logithx

80+ Bronze
Anakartın içinden çıkan sata kablosu uyumlu olur güç kaynağında sata power kablosu yoksa ikinci resimdekini bir ucu molex olan kabloyu almalısın..

Ulaş_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
186
İsim
Ulaş Eren
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakartın içinden çıkan sata kablosu uyumlu olur güç kaynağında sata power kablosu yoksa ikinci resimdekini bir ucu molex olan kabloyu almalısın..
Çok teşekkürler. Mid tower bir kasa için boyut ile alakalı bir sorun oluşur mu peki? Corsair carbide spec delta kullanıyorum.
Ayriyeten rastgele bir link atmıştım 2. linkteki üründe bir sıkıntı oluşmaz değil mi?

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Öncelikle elimde sata 3 yazan bir ssd var. Anakartımın içinden çıkan sata kablosu ile uyumlu mudur?
İkincisi güç kablosu çıkmadı bunu kendim alacağım anladığım akdarıyla fakat değişik modeller var. Mesela Böyle ve bu şekilde iki farklı güç kablsou var, hangisini almalıyım? Veyahut siz link atarsanız da güzel olur güç kablosu için.
SATA kablosunda versiyon farkı olmaz. Güç kablosu PSU'dan çekeceksin.

Mehmet

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,521
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
Donanım İnceleme
Anakartın içinden çıkan SATA kablosu uyumludur.
Güç konusunda ise Güç Kaynağından gelen SATA POWER kabloyu kullanacaksanız.

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
885
İsim
umut şahin
knkm sata kablo da sorun yok psundan sata güç kablosu var mı yoksa molex to sata power yapacaksın

Ulaş_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
186
İsim
Ulaş Eren
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakartın içinden çıkan SATA kablosu uyumludur.
Güç konusunda ise Güç Kaynağından gelen SATA POWER kabloyu kullanacaksanız.
Hocam güç kaynağından gelen bir sata kablosu mevcut değil. Yani bulamadım öyle bir kablo.
Mesaj otomatik birleştirildi:

knkm sata kablo da sorun yok psundan sata güç kablosu var mı yoksa molex to sata power yapacaksın
Direk 2. linktekini alayım mı? veya kabloculardan elektronikçilerden alsam bir problem yaratır mı molex kablosunu?

Mehmet

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,521
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
Donanım İnceleme
Hocam güç kaynağından gelen bir sata kablosu mevcut değil. Yani bulamadım öyle bir kablo.

Direk 2. linktekini alayım mı? veya kabloculardan elektronikçilerden alsam bir problem yaratır mı molex kablosunu?
Güç kaynağının modellerinin iatar mısınız?

Mehmet

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,521
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
Donanım İnceleme

Ulaş_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
186
İsim
Ulaş Eren
Yani hocam arka bölümü açtım herhangi boş bir kablo yoktu, tek boş kablo güç kablosu değil ve çok kısa. Hani güç kablosunu alıyorum ama nereye takacağımı da bilmiyorum tam olarak.

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
885
İsim
umut şahin

psun eski mi

Top Bottom