Neler Yeni

Sayısal Bölümünden eşit ağırlık bölümüne geçilir mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Halit Safa Yaşık
11.Sınıfım Sayısal bölümünü seçtim, Seçmemin sebebi ise Yazılım mühendisliği veya bilgisayar mühendisliği kazanmak istiyorum. fakat bir yandan da hukuk okumak istiyorum. bu meslekler farklı bölümlerde, ayrıca sayısal kısmında fen bölümünde biyoloji ve kimya derslerinde zorlanıyorum, neredeyse hiç yapamıyorum. sınav notlarım da düşük geldi. Sayısal bölümünde az çok matematik ve fizik yapabiliyorum. diğer dersleri (fen bölümünü) yapamıyorum, Fakat tarih'e çok ilgim var edebiyat da az çok yapabiliyorum coğrafya ile tarih az da olsa bağlantılı dersler olduğu için coğrafya da az çok yapabiliyorum. Sizce Sayısal bölümünden eşit ağırlık bölümüne geçmeli miyim? bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.

YusufArda000

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
Bu karar sana kalmış hangi bölümde daha başarılıysan ve ileride hangi mesleği yapmaktan daha mutlu olacaksan onu seçmelisin. Okuldaki rehber öğretmenin ile görüşmeni tavsiye ederim o da sana yardımcı olmaya çalışacaktır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Halit Safa Yaşık
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şuan 11.Sınıfım ara tatilde fen kısmındaki derslerimi düzeltip sayısal'a devam etsem mi diye düşünüyorum bir yandan, eşit ağırlık bölümünde sadece savcılık istiyorum, sayısalda ise makine mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği gibi meslekler istiyorum çok kararsız kaldım bu konuda nedense.

Yauxejj

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yauxej
hukuk ve bilgisayar mühendisliği birbirine zıt bölümler dersler açısında biraz araştır hangisini daha çok seversen o yöne yönel 11. sınıfta yaptığın alan değişimini biraz çalışarak rahat şekilde telafi edersin sormak istersen şuan bilgisayar mühendisliği okuyorum bir kaç soruna cevap verebilirim

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Halit Safa Yaşık
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hukuk ve bilgisayar mühendisliği birbirine zıt bölümler dersler açısında biraz araştır hangisini daha çok seversen o yöne yönel 11. sınıfta yaptığın alan değişimini biraz çalışarak rahat şekilde telafi edersin sormak istersen şuan bilgisayar mühendisliği okuyorum bir kaç soruna cevap verebilirim
Alan değişince obp falan düşüyormuş alan değiştirmeyeceğim muhtemelen.

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,887
İsim
Lokman Doğan
11.Sınıfım Sayısal bölümünü seçtim, Seçmemin sebebi ise Yazılım mühendisliği veya bilgisayar mühendisliği kazanmak istiyorum. fakat bir yandan da hukuk okumak istiyorum. bu meslekler farklı bölümlerde, ayrıca sayısal kısmında fen bölümünde biyoloji ve kimya derslerinde zorlanıyorum, neredeyse hiç yapamıyorum. sınav notlarım da düşük geldi. Sayısal bölümünde az çok matematik ve fizik yapabiliyorum. diğer dersleri (fen bölümünü) yapamıyorum, Fakat tarih'e çok ilgim var edebiyat da az çok yapabiliyorum coğrafya ile tarih az da olsa bağlantılı dersler olduğu için coğrafya da az çok yapabiliyorum. Sizce Sayısal bölümünden eşit ağırlık bölümüne geçmeli miyim? bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.
kanka bu daha çok meslek hayatını etkileyecek bişi biz buna karar veremeyiz senin iyice düşünüp karar vermen lazım ilerde ne olmak istiyorum sorusunu kafanın içinde sorgula. ve mutlu olacağın bir işe gir eş değişir iş değişmez

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,229
İsim
bilo
Discord
b1l0
2 yılda tüm dersler hallolur. Meslek seçimine kesin karar ver ondan sonra hareket et.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,035
Üyeler
140,750
Son üye
alpermenekse
Top Bottom