Neler Yeni

Sayısaldan eşit ağırlığa geçilir mi?

1721

80+ Bronze
Boşuna hayal kurmaya gerek yok. O dediklerini bir mühendis yaparsa aylık 30-40k rahat kazanır ama işletme mezunu yaparsa 20k anca ulaşır. Avrupa da bile işletme bölümüne aynı tepkiyi veriyorlar aynı değeri görüyor. Ben arkadaşa 5 sene sonra mezun olunca yaşayacağı şeyi şimdi yaşatıyorum. Durumu yumuşatmaya gerek yok
20k mı ? piyasadan haberin yok sanırım. boğaziçi işletme okuyan adamlar okurken bahsettiğin maaşlarda başlıyorlar

MauroEmanuel Icardi

80+ Bronze
20k mı ? piyasadan haberin yok sanırım. boğaziçi işletme okuyan adamlar okurken bahsettiğin maaşlarda başlıyorlar
O sırada Boğaziçi makine mühendisi napiyor acaba hiç konuştunuz mu. Bir taraf 20k başlangıca sevinirken diğer tarafta en az 2 kat maaş altında şirket arabası ilerki yıllarında yönetici olma ihtimali :)

Knnmw

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,203
İsim
kaan-şahin
Bu arada konuyu işgal etmiş gibi olacağım ama ea'da annemler yakın çevre falan sürekli meslek yok diye söylüyor ea'ya giden abilerim bir şeyler söyleyebilir mi bende bölüm seçeceğim yakında.

1721

80+ Bronze
O sırada Boğaziçi makine mühendisi napiyor acaba hiç konuştunuz mu. Bir taraf 20k başlangıca sevinirken diğer tarafta en az 2 kat maaş altında şirket arabası ilerki yıllarında yönetici olma ihtimali :)
adam ezberim kuvvetli diyor. sence sayısalda o sıralamaları yapabilir mi ? sen genele göre bakıyorsun

Emir818.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
261
İsim
Emir
Bu arada konuyu işgal etmiş gibi olacağım ama ea'da annemler yakın çevre falan sürekli meslek yok diye söylüyor ea'ya giden abilerim bir şeyler söyleyebilir mi bende bölüm seçeceğim yakında.
Hocam yeni bölüm falan açılcak diyolar ama ne kadar doğru bilmiyorum

Knnmw

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,203
İsim
kaan-şahin
Hocam yeni bölüm falan açılcak diyolar ama ne kadar doğru bilmiyorum
Üstteki mesajda dediğin gibi sayısalda ortalama bile yapsan elle tutulur bir şey yapıyorsun ama eada kesin iyi yapman lazım(mış).

1721

80+ Bronze
derece yaparsan ybs hukuk işletme falan gidebilirsin. eski manitam boğaziçi işletme okuyor. daha 2. sınıf ve yarı zamanlı çalışıyor

Sasageyo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
217
İsim
Armin
adam ezberim kuvvetli diyor. sence sayısalda o sıralamaları yapabilir mi ? sen genele göre bakıyorsun
Hocam ezberim iyi ama sayılar derslerle de bir sıkıntım yok hepsini yapabiliyorum yani. Tek sıkıntı meslek seçimi ve ona göre de acilen bölüm seçmem lazım ama emin değilim işletmeden.

1721

80+ Bronze
Hocam ezberim iyi ama sayılar derslerle de bir sıkıntım yok hepsini yapabiliyorum yani. Tek sıkıntı meslek seçimi ve ona göre de acilen bölüm seçmem lazım ama emin değilim işletmeden.
hocam sayısalda iyi bir şey yapmak zor. ea da daha kolay yapılabiliyor. seveceğin işi yap gerisi çok önemli değil
Mesaj otomatik birleştirildi:

ybs ne oluyor hocam pek bilgim yokta
eanın yazılımı. yönetim bilişim sistemleri

Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Efe İsmail
Şuan 11. sınıfım ve sayısaldayım. Çok geç olmadan kararımı kesin olarak vermek istiyorum. Sayısal derslerle sıkıntım yok. Makine mühendisliği istiyordum ama kararımı değiştirdim gibi pek yakın hissetmiyorum kendimi makine mühendisliğine. İşletme istiyorum gibi ama ea konusunda kararsızım. Ezberim çok iyidir ama tarih, coğrafya edebiyat hiç sarmaz gibi ama hallederim. Kafam çok karışık. Şuan işletme okuma isteği daha ağır basıyor pek mühendis olasım yok gibi. Bu konuda tecrübe edinmiş kişilerin tavsiyesine ihtiyacım var. Teşekkür ederim.
Erkek gibi savaş dostum çalışırsan yapamayacagin bişey yok sonra hayatdan yiyeceğin darbe büyük olur

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Meslek bakımından yorum yapmak istemiyorum fakat 11. sınıf sayısalsan, ea geçip iyi bir derece yapabilirmiyim diyorsan elbette yaparsın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,955
Üyeler
142,058
Son üye
x4katsuk1
Top Bottom