Neler Yeni

Sdü de okuyan veya ısparta da yaşayan var mı ?

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,123
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
Laptop önerileri ve Telefon önerileri
SDÜ Kampüs Çünür denen bir kasaba veya eskiden köy olan şimdi üni ile birlikte mahalleleşmiş bir alanda bulunuyor. Doğu ve batı kampüsü olarak ayrılıyor. İki kampüse bağlantı bir köprü ile oluyor yani mesafe kisa.

En yakın AVM İyaş Bulvar , yaklaşık 6km mesafede fakat oraya çok öğrenci gitmiyor etrafında ev vb olmadığı için. Öğrencilerin en çok gittiği AVM İyaş avm, SDÜ ye 8km mesafede falan yani Isparta merkezde. Etrafı full apartlarla dolu tamamen öğrencilerden geçinen bir yer. Isparta esnafı öğrenci ve askerden geçiniyor tamamen. Çok fazla aile bulunmaz ve binalarin yüzde yetmişi aparttir. Apartlar Isparta gibi bir şehir için pahalı olur genelde çünkü halkı açgözlü.

Arkadaşın İSUBU hangi bölümünü yazdi, çünkü fakültelerin bir kısmı SDÜ kampüsünün içinde bir kısmı ise şehir merkezinde . Sonradan SDÜ den devşirme bir üni olduğu için çok saçma şekilde dağılmış oldu binaları.(isubu dan bahsediyorum)

Öğrenci mekani iyaş avm den üniversite otobüsle 10-15 dk falan, üni den Isparta çarşı da 20-25dk sürüyor. Çarşıda full kafe var işte öğrenci mekanlari hep.

Ispartada gezilecek en güzel yer Eğirdir ilçesi, gölü ve manzarasi efso.

Gölcük tabiat parkı var piknik vb için fakat arabanin olması lazim gidebilmen için.

Mesire ve pinik alanlari olarak Gökçay ve Ayazmana diye iki adet park-orman karışımı piknik mekani var.

Gökçay in tepesinde eskiden ayyaşlar içerdi falan sonra yeni gelen belediye orayi temizledi yol açtı park ve seyir terasi yapti, restaurant kurdu ve belediye işlettiği için hem restaurant hemde kafe kısmı çok uygun fiyatli ve Isparta manzarasi ayaklarinin dibinde. Aklima geldikçe yazarım.
Güzel açıklama yapmışsınız. :)

Kontfire

80+ Silver
400 metre diyor yanlışmı bakıyorum acaba
Mesaj otomatik birleştirildi:

sanırım baya yakınlar bu çevre de apart mı ev mi tutmak daha mantıklı oluır reis sen baya bilgilsiin gibi iki kişi kalcaz
Öğrenciler genelde Isparta merkezden ev veya apart tutuyor sebebide öğrenci mekanlarina kafelere vb yakın olmasindan. Bir de SDÜ nun dibinde Çünür mahallesi var oralara baya binalar yapıldı yeni fakat orada oturursan sosyal hayatınız çok olmaz çünkü merkeze otobüsle gitmek yorar sürekli.

Apartta verdiğin fiyata gaz, elektrik, su vb dahil oluyor fakat eşyalı olduğu için de biraz pahalı oluyor. Ev e cikacaksaniz da sizin eşya almaniz gerekiyor , yani biraz sizin karariniz bu olay. Araştırın piyasayı hangisi daha ucuza gelirse onu tutarsiniz. Ama İyaş Avm çevresinde kalmanizi tavsiye ediyorum sosyal olanaklardan dolayı

bıraktım

80+ Bronze
Öğrenciler genelde Isparta merkezden ev veya apart tutuyor sebebide öğrenci mekanlarina kafelere vb yakın olmasindan. Bir de SDÜ nun dibinde Çünür mahallesi var oralara baya binalar yapıldı yeni fakat orada oturursan sosyal hayatınız çok olmaz çünkü merkeze otobüsle gitmek yorar sürekli.

Apartta verdiğin fiyata gaz, elektrik, su vb dahil oluyor fakat eşyalı olduğu için de biraz pahalı oluyor. Ev e cikacaksaniz da sizin eşya almaniz gerekiyor , yani biraz sizin karariniz bu olay. Araştırın piyasayı hangisi daha ucuza gelirse onu tutarsiniz. Ama İyaş Avm çevresinde kalmanizi tavsiye ediyorum sosyal olanaklardan dolayı
gaz elektrik dahil apart daha mantıklı ozman misafir getirmeye müsade ediyorlarsa merkezden apart tutarız ama apartlar 2+1 filan oluyor mu bide merkezden okula gitmek zor olmazmı sonuçta okula her gün gidicez merkeze her zaman gitmeyiz hafta 2-3 kere belki 4-5 kere

JSezar

80+ Silver
gaz elektrik dahil apart daha mantıklı ozman misafir getirmeye müsade ediyorlarsa merkezden apart tutarız ama apartlar 2+1 filan oluyor mu bide merkezden okula gitmek zor olmazmı sonuçta okula her gün gidicez merkeze her zaman gitmeyiz hafta 2-3 kere belki 4-5 kere
Hocam apart bulamazsan yaz bana.apartımız var.

Kontfire

80+ Silver
2+1 çok yaygın değil ve pahalı oluyorlar. Disaridan misafir olayina genelde izin var yurt değil çünkü. Herkes merkezden okula gidiyor orada , eğer İyaş avm civarindan tutarsan 10dk da okulda oluyorsun zaten. Siz bilirsiniz Çünür den de tutabilirsiniz apart , fakat evinize bir arkadasiniz falan gelmek istediginde biraz zorlanır bir de çarşıdan hep erken saatte dönmeniz gerekir çünkü otobüsler belli saate kadar çalışıyor. Örnek veriyorum bir kafeye oturdunuz ya da sinemaya gittiniz sizin hep erken kalkmaniz gerekecek o yüzden Çünür tarafı çok tercih edilmiyor

Hocam apart bulamazsan yaz bana.apartımız var.
Isparta da bir bizim apart yok sanırım 😂

Rulep

80+ Gold

bıraktım

80+ Bronze
1
2+1 çok yaygın değil ve pahalı oluyorlar. Disaridan misafir olayina genelde izin var yurt değil çünkü. Herkes merkezden okula gidiyor orada , eğer İyaş avm civarindan tutarsan 10dk da okulda oluyorsun zaten. Siz bilirsiniz Çünür den de tutabilirsiniz apart , fakat evinize bir arkadasiniz falan gelmek istediginde biraz zorlanır bir de çarşıdan hep erken saatte dönmeniz gerekir çünkü otobüsler belli saate kadar çalışıyor. Örnek veriyorum bir kafeye oturdunuz ya da sinemaya gittiniz sizin hep erken kalkmaniz gerekecek o yüzden Çünür tarafı çok tercih edilmiyor

Isparta da bir bizim apart yok sanırım 😂
ozaman merkezden tutmak daha iyi hem okula 10 dakikaya gidiyor hem de mekanlardan geri kalmıyorsun hocam bir sorum daha var ben tyt 770 bindeyim bana 730 bindeki yer gelir mi sdüdeki çoğu bölümü yazdım ama sıralamam coğuna yetmiyor açıkta kalmamak için ısubu da yazmalımıyım​

Kontfire

80+ Silver
1

ozaman merkezden tutmak daha iyi hem okula 10 dakikaya gidiyor hem de mekanlardan geri kalmıyorsun hocam bir sorum daha var ben tyt 770 bindeyim bana 730 bindeki yer gelir mi sdüdeki çoğu bölümü yazdım ama sıralamam coğuna yetmiyor açıkta kalmamak için ısubu da yazmalımıyım​
Aynen öyle merkezden tutmak en mantıklısı, birde İyaş avm tarafı olursa daha iyi olur bence.

Son dediğin sıralama olaylarını inan bilmiyorum dostum, yanlış tavsiye vermek istemem

bıraktım

80+ Bronze
hocam tercihlerim bu yönde bu myoların hepsi yakın yerlerde değil mi bana sdü gelmezse büyük ihtimal ısubu teknik bilimler meslek yüksekokulu harita ve kadastro gelicek teknik bilimler myo filan da yakındır değil mi merkeze filan

Aynen öyle merkezden tutmak en mantıklısı, birde İyaş avm tarafı olursa daha iyi olur bence.

Son dediğin sıralama olaylarını inan bilmiyorum dostum, yanlış tavsiye vermek istemem
hocam tercihlerim bu yönde bu myoların hepsi yakın yerlerde değil mi bana sdü gelmezse büyük ihtimal ısubu teknik bilimler meslek yüksekokulu harita ve kadastro gelicek teknik bilimler myo filan da yakındır değil mi merkeze filan
inşallah sdü gelir ama arada 50k sıralama var tıbbı görünteleme ve sekreterlik ile

Ekler

• resim_2022-08-05_174319548.png
    resim_2022-08-05_174319548.png
    14.1 KB · Hit: 26

Kontfire

80+ Silver

inşallah sdü gelir ama arada 50k sıralama var tıbbı görünteleme ve sekreterlik ile
İsubu o kadar saçma yerlere kuruldu ki bir kısmı SDÜ içinde bir kismi merkezde falan o yüzden ona haritadan bakman lazım ama ekstra uzak bir noktada değil

Top Bottom