Neler Yeni

selam forum anakart,boş kasa,psu,ve ekran kartı tavsiyeleriniz bekliyorum

jnhax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yusuf Çobanoğlu
Bütçe
26000
Sistem:
Ryzen 5 5600X.
32 GB RAM 4000MHz.
Kingston Fury Renegade M.2 500 GB M.2 3900 MB/s 730.
Prime B450M K II.
RTX 3070.
EKRAN KARTIMDA SORUN OLDUGU İÇİN VE PSUM KÖTÜ OLDUGU VE ANAKARTIMDA SORUN OLDUGU ICIN DEGISIM YAPMAYI DUSUNUYORUM
MSI MAG A750GL Gen5 750 W Power Supply
MSI B550-A Pro AMD AM4 DDR4 ATX Anakart
Asus TUF Gaming GT301 ARGB Fanlı ATX Kasa
RTX 4060 ALMAYI DUSUNUYUYORUM TOPLAMAM İÇİN UYGUNMUDUR VE ÖNERİLERİNİZİ YAZARSANIZ SEVİNİRİM

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
RTX 4060 a 3070 den biraz düşüş gibi şimdi arıza mevzusunu net anlamadım. Arıza yapan parçaların garantisi var ve garantide değişim olucak mı ? Yoksa garantileri bitik direk yeni parçalar mı alıcaksınız ?

Niwell

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Yakup Yavuz
Sistem:
Ryzen 5 5600X.
32 GB RAM 4000MHz.
Kingston Fury Renegade M.2 500 GB M.2 3900 MB/s 730.
Prime B450M K II.
RTX 3070.
EKRAN KARTIMDA SORUN OLDUGU İÇİN VE PSUM KÖTÜ OLDUGU VE ANAKARTIMDA SORUN OLDUGU ICIN DEGISIM YAPMAYI DUSUNUYORUM
MSI MAG A750GL Gen5 750 W Power Supply
MSI B550-A Pro AMD AM4 DDR4 ATX Anakart
Asus TUF Gaming GT301 ARGB Fanlı ATX Kasa
RTX 4060 ALMAYI DUSUNUYUYORUM TOPLAMAM İÇİN UYGUNMUDUR VE ÖNERİLERİNİZİ YAZARSANIZ SEVİNİRİM
Knk ekran kartı kötü değil sorunu ne bir de anakart iyi değil ama kullanılmayacak değil sorunu ne onu anlayamadım Depolama için yükseltme mantıklı olur

Meter90ss

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
608
İsim
Mete C. E.
elinizdeki parçaların hangisi sağlam hangisi kurtarılabilir tam anlamadım ama
hepsini satıp

direkt nesil atlayın, bu arada bu attığım ürünü almayın, bunun gibi ddr5 , 7500f vb. benzeri bir sistem dizmeye bakın derim.

vb.

jnhax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yusuf Çobanoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Knk ekran kartı kötü değil sorunu ne bir de anakart iyi değil ama kullanılmayacak değil sorunu ne onu anlayamadım Depolama için yükseltme mantıklı olur
SORUNU Bİ BİLSEM GPU %0 ANLIK YUKSELIP DUSUYOR VE ARADA EKRAN KARARIP TEKRAR ACILIYOR VE HİSSİYAT OLARAK GORUNTUYU GEC ALGILIYO GIBI GELIYO EKRANIM 360HZ OLMASINA RAGMEN VE OYUNLARDA %1 %2 GORUYO DUZENSIZ YANI
Mesaj otomatik birleştirildi:

RTX 4060 a 3070 den biraz düşüş gibi şimdi arıza mevzusunu net anlamadım. Arıza yapan parçaların garantisi var ve garantide değişim olucak mı ? Yoksa garantileri bitik direk yeni parçalar mı alıcaksınız ?
GARANTİSİ YOK DİREKT YENİ PARÇALAR ALMAYI DUSUNUYORUM

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
SORUNU Bİ BİLSEM GPU %0 ANLIK YUKSELIP DUSUYOR VE ARADA EKRAN KARARIP TEKRAR ACILIYOR VE HİSSİYAT OLARAK GORUNTUYU GEC ALGILIYO GIBI GELIYO EKRANIM 360HZ OLMASINA RAGMEN VE OYUNLARDA %1 %2 GORUYO DUZENSIZ YANI

GARANTİSİ YOK DİREKT YENİ PARÇALAR ALMAYI DUSUNUYORUM

Yani böyle durumda elindekileride satıp yeni sistem almak daha mantıklı gibi, yada en kötü ekran kartını 2. el kovalasan daha iyi şeyler bulursun.

Ama illede sıfır diyorsan zaten RTX 4060 sana ve bilmiyorumda bütçene en uygunu herhalde.

jnhax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yusuf Çobanoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
elinizdeki parçaların hangisi sağlam hangisi kurtarılabilir tam anlamadım ama
hepsini satıp

direkt nesil atlayın, bu arada bu attığım ürünü almayın, bunun gibi ddr5 , 7500f vb. benzeri bir sistem dizmeye bakın derim.

vb.
şuan elimdekileri satamam ama 25k bütçem var ne yapmamı önerirsinizi ve elimdeki ssd kötü mü ram falan onları yeni aldım

Yani böyle durumda elindekileride satıp yeni sistem almak daha mantıklı gibi, yada en kötü ekran kartını 2. el kovalasan daha iyi şeyler bulursun.

Ama illede sıfır diyorsan zaten RTX 4060 sana ve bilmiyorumda bütçene en uygunu herhalde.
25k butcem var ne yapmamı onerırsın anakartı ugrasırken hasarladım boş kasa da lazım baya ugrasarak ıcınden gectım sorunun ekran kartında oldugunu anladım o yuzden degısım yapmak ıstıyorum

Top Bottom