Neler Yeni

Ses Kartı Önemi Ve Tercih

Göktürk ArdaHan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Arda doğan
Dostlar Elimde Razer Blackshark v2x Bir Kulaklık Mevcut Anakartım Asus Rog Strix B550-f Gaming Wifi 2 İçinde Alc1220SuppremeFx Ses Kartı Mevcut Şunu Fark Ettim Oyunlardan Zevk Almak Birtek Yüksek Fps Ve Görüntü İle Olmuyor görüntü Kadar Sesinde Önemi Var Gibi Çünki Sesin Netliği Bambaşka bir şey Ki Günümüzde 7.1 Denilen Kulaklıklarda Şunu Fark Ettimki battlefield Gibi Oyunlarda Ses Çamurlaşıyor Ve Bu Durum Ciddi Can Sıkıcı Ve Biraz Araştırma Yaptım Bizlerdeki Anakarta Gömülü Ses Kartları Yüke Bindiklerinde Ses Kalitesinde Ve Frenakslarda Düşme Parazitlenme Oluyormuş Yabancı Forumlarda Bununda Baya Baya Üstüne Durulmuş Ki Genel Anlamda Ses Sistemleri hakkında Düzgün Bir Rehber Neredeyse Hiç Yok Elimdeki Ses Kartına Karşın https://www.amazon.com.tr/Creative-...5/257-3399976-8883160?pd_rd_i=B086W7VGNQ&th=1 Ses Kartını Amazondan Alsam Razer Blackshark Üzerinden Elimdeki Mevcut Alc1220SupremeFx e Karşı Nasıl Bir Fark Alabilirim Aksine Bunu Satıpta 2-3k Arasına Düzgün Bir Stero Kulaklık Mı Tercih Etmeliyim Sizlerin Tavsiyesine Açığım

Mehmetdu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mehmet
Kulaklığı 7.1 olarak mı kullanıyorsunuz yoksa stereo olarak mı kullanıyorsunuz? Eğer 7.1 modda kullanıyorsanız kulaklığınız sanal 7.1’e sahip ve ciddi manada sesi bozuyor. Anakartınızın ses yongası stereo kullanım için gayet yeterli düzeyde. Günümüz orta üst segment anakartlarının çoğunda ALC4080 bulunuyor ve USB 2.0 bağlantı arayüzünü kullanıyor. Sizin sahip olduğunuz yonga ALC 4080 den çokta kötü değil. Bana kalırsa optimizasyon ve ekolayzer konusunda daha üst bile. Yeni bir ses kartına ihtiyacınız yok. Güzel konfigürasyon ile iyi performans elde edebilirsiniz.

Göktürk ArdaHan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Arda doğan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kulaklığı 7.1 olarak mı kullanıyorsunuz yoksa stereo olarak mı kullanıyorsunuz? Eğer 7.1 modda kullanıyorsanız kulaklığınız sanal 7.1’e sahip ve ciddi manada sesi bozuyor. Anakartınızın ses yongası stereo kullanım için gayet yeterli düzeyde. Günümüz orta üst segment anakartlarının çoğunda ALC4080 bulunuyor ve USB 2.0 bağlantı arayüzünü kullanıyor. Sizin sahip olduğunuz yonga ALC 4080 den çokta kötü değil. Bana kalırsa optimizasyon ve ekolayzer konusunda daha üst bile. Yeni bir ses kartına ihtiyacınız yok. Güzel konfigürasyon ile iyi performans elde edebilirsiniz.
Ne yapsam ne etsem ses kalitesi beni çok.tatmin etmedi

Mehmetdu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mehmet
Razer 7.1 surround sound uygulaması kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız öncelikle o uygulamadan bi kurtulun. Ardından bu bağlantıda bulunan sürücüyü kurup bakın. Umarım işinize yarar.

Göktürk ArdaHan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Arda doğan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Razer 7.1 surround sound uygulaması kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız öncelikle o uygulamadan bi kurtulun. Ardından bu bağlantıda bulunan sürücüyü kurup bakın. Umarım işinize yarar.
Thx studio aldım onu kullanıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Realtek var

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
914,390
Üyeler
141,830
Son üye
lifed
Top Bottom