Neler Yeni

sessiz işlemci soğutucusu önerirsi

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Emre
sessiz işlemci soğutucusu önerisi 3600x için şuanda kullandığım wraith prism beni rahatsız edecek şekilde ses çıkarıyor birde işlemci dalgalanıp durduğu için sinir ediyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
salih yilmaz
alicagin sogutucu 3600x in sogutucusundan kuvvetli olacak ses yine gelir

İzzet Safa Sun

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
242
İsim
İzzet Safa Sun

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,420
İsim
Güray
sessiz işlemci soğutucusu önerisi 3600x için şuanda kullandığım wraith prism beni rahatsız edecek şekilde ses çıkarıyor birde işlemci dalgalanıp durduğu için sinir ediyor
Soğutucu almadan önce undervolt ve fan ayarı yap, fan gürültüsü yok olup gidecektir. Hiç olmazsa ekran kartının fan gürültüsünün yaninda

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Soğutucu almadan önce undervolt ve fan ayarı yap, fan gürültüsü yok olup gidecektir. Hiç olmazsa ekran kartının fan gürültüsünün yaninda
en performanslı yapabildiğim 4.3ghz 1.325v oldu bu ayarlardada stres testinin 3.dakikasında 90 dereceyi gördü amd balanced güç modunda kullanıyorum en son o kadar sinir oldum ki core boostu kapadım şimdi 3.8 de sessizce çalışıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

ama böylede verdiğim parayı alamıyorum

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Fan ayarlarini ufak degisiklikler yapmayi denediniz mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fan ayarlarini ufak degisiklikler yapmayi denediniz mi?
sessiz moda almayı denedim genel olarak işe yaradı ama bu ryzen 3600x masaüstünde bile kendi kendine birden 45 dereceden 60 dereceye zıpladığı için fan bi alcaalıp bi yükseliyor işte en çok sinirimi bozan olay o gerçekten ortalama seste hep çalışsa takmıcam ama alcalıp yükselmesi beni sinir ediyor
-voltaj düşürme konusunda önerisi olan var mı internette gördüğüm kadarıyla 1.25v 4.1ghzde kullananlar varmış

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
iyi bir soğutucu için 500e çıkabilirim ama duruma göre bu kesin her sorununu çözer(sıcaklık-ses)dediğiniz varsa çok olmasada daha da çıkabilirim
Sıvı soğutma alabilirsin, 600/750 TL arasında değişiyor fiyatları, soğutma performansları gayet iyi oluyor.
Eğer sıvı soğutmaya geçemiyorsan, pasif soğutucu veya sessiz fanlara bakabilirsin.

Link - Noctua NH-D9L

Link - Freezer Xtreme

Link - AquaForce Liquid

Pasif soğutucular da bunun gibi oluyor.
Thermalright-HR22-Installed-670x517.jpg

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Emre
Sıvı soğutma alabilirsin, 600/750 TL arasında değişiyor fiyatları, soğutma performansları gayet iyi oluyor.
Eğer sıvı soğutmaya geçemiyorsan, pasif soğutucu veya sessiz fanlara bakabilirsin.

Link - Noctua NH-D9L

Link - Freezer Xtreme

Link - AquaForce Liquid

Pasif soğutucular da bunun gibi oluyor.
Alıntıyı görüntüle
peki hocam önerebileceğiniz bir ayar var mı ?internette gördüğüm kadarıyla kullandığım soğutucu yeterli ben fabrika ayarlarında aida 64 testi yaptığımda all cores 4.1 civarı çalışıyor ve maksimum 81 dereceyi görüyor kendim manuel 4.3ghz 1325v çalıştırınca 4.3 all core 90 dereceyi geçiyoryani ben 4.1 all core yapıp voltajıda düzgün verirsem fazla ısınmaz ve öyle sıplamalı bir ses yapmaz diye düşünüyorum haklımıyım?

Baihu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
815
İsim
Selim Tüylü
Scythe ve Noctua var.

Top Bottom