Neler Yeni

Sessiz Ve Serin Kasa Önerisi

LiquiL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
semin fuat bumin
Merhaba arkadaşlar;

yeni kasa almayı düşünüyorum da önerebileceğiniz kasalar varsa yazar mısınız.(suan ki kasam 1 haftada 3 kere kendisini durup dururken kapattı kasamda sıvı soğutma bile var ve kapanırken islemci ısısı 70 80 derece arasındaydı bugün islemcimi değistim yerine 1 üst modeli olan ryzen 7 5700x aldım) 'bundan önceki islemci ryzen5 5600x'
Benim aklımda phanteks eclipse p500a modeli vardı ama satan bir yer bulamadığım için bu kasayı alamıyorum yerine lian li lancool 3 modeli düsünüyorum sizin de tavsiyeleriniz varsa paylaşır mısnız ?

sorunun kasa ve islemciden kaynaklı olduğunu düsündüğümden dolayı değisiyorum kayıt defterine baktığımda beklenmedik diyordu sadece.

Sistemim:
ryzen 7 5700x
gigabyte aourus aerocool 240mm sıvı soğutma(ilk serisi)
asus tuf gaming b550m e wifi ii
msi gaming xtrio rtx 3080
2x16gb 3600mhz ram
750w gold plus everest rampage psu
suanki kasa: zoko first
1x1tb m2 ssd
1x2tb m2 ssd
500gb sata ssd
1x1tb sata hdd
1x2tb sata hdd

As_tr_a

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Ömer Murat YILDIZ
İlgilendiği Kategoriler
Bİlgisayar parçaları,çevre donanımları ve teknolojiler
Merhaba arkadaşlar;

yeni kasa almayı düşünüyorum da önerebileceğiniz kasalar varsa yazar mısınız.(suan ki kasam 1 haftada 3 kere kendisini durup dururken kapattı kasamda sıvı soğutma bile var ve kapanırken islemci ısısı 70 80 derece arasındaydı bugün islemcimi değistim yerine 1 üst modeli olan ryzen 7 5700x aldım) 'bundan önceki islemci ryzen5 5600x'
Benim aklımda phanteks eclipse p500a modeli vardı ama satan bir yer bulamadığım için bu kasayı alamıyorum yerine lian li lancool 3 modeli düsünüyorum sizin de tavsiyeleriniz varsa paylaşır mısnız ?

sorunun kasa ve islemciden kaynaklı olduğunu düsündüğümden dolayı değisiyorum kayıt defterine baktığımda beklenmedik diyordu sadece.

Sistemim:
ryzen 7 5700x
2x16gb 3600mhz ram
1x1tb m2 ssd
1x2tb m2 ssd
500gb sata ssd
1x1tb sata hdd
1x2tb sata hdd
kral bende buralarda yeniyim fakat nacizane bi tavsiyem olucak direkt öneri beklediğinde sana birilerinin cevap vermesi daha zor oluyor onun yerine bazı linkler atıp seçmelrini artılarını eksilerini alternatiflerini öğrenmek istersen hemen yardımcı olurlar/oluruz

ByJante

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
238
İsim
Burak Kiremitçi

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,213
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
Merhaba arkadaşlar;

Sistemim:
ryzen 7 5700x
2x16gb 3600mhz ram
1x1tb m2 ssd
1x2tb m2 ssd
500gb sata ssd
1x1tb sata hdd
1x2tb sata hdd
Ben msi mag 112r kullanıyorum güzel kasa

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,169
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
Bütçe yapmadığınız için kendi kasamı onereyim . Büyük ve hava akışı iyidir .
Nzxt H7 flow

ceham

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Ali İhsan
Hava akisindan söz ediyorsan coolermaster td500 mesh v2 tercih edebilirsin bence çok kaliteli

LiquiL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
semin fuat bumin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kral bende buralarda yeniyim fakat nacizane bi tavsiyem olucak direkt öneri beklediğinde sana birilerinin cevap vermesi daha zor oluyor onun yerine bazı linkler atıp seçmelrini artılarını eksilerini alternatiflerini öğrenmek istersen hemen yardımcı olurlar/oluruz
istediğim kasanın satısı olmadığından kaynaklı link atamadım ama sadece lian li nin linki var ona da gerek yok diye düşündüm
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunu kullanmıştım bi süre kaliteli bir kasa.
bunu gördüm de pek içime sinmedi birde radyatör tarafı 360mm ya da 420mm desteklemiyor o yüzden bunu es geçtim

As_tr_a

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Ömer Murat YILDIZ
İlgilendiği Kategoriler
istediğim kasanın satısı olmadığından kaynaklı link atamadım ama sadece lian li nin linki var ona da gerek yok diye düşündüm

bunu gördüm de pek içime sinmedi birde radyatör tarafı 360mm ya da 420mm desteklemiyor o yüzden bunu es geçtim
kasanı kaliteli seç bende gamepower var daha 2 hafta olmadı alalı öndeki usb yerleri sakat bağlantı kesilip duruyor fanları kontrol etmek için anakarta bağlamamışlar bile kendi kontrolcüsünden ledleri değişiyosun ama 1000 tane modu var gelemiyosun istediğin renge üst tarafı 240mm sıvı soğutucu desteği yazmışlar ama o kadar dar ki

LiquiL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
semin fuat bumin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben msi mag 112r kullanıyorum güzel kasa
bu kasayıda gördüm de benim istediğim sekilde değil bu kasa maalesef ama teşekkürler önerin için

Bütçe yapmadığınız için kendi kasamı onereyim . Büyük ve hava akışı iyidir .
Nzxt H7 flow
bu kasayı aklımda tutacağım aksam islemcim gelsin bunuda listeme ekleyip arastırmasın yapıcağım teşekkürler öneri için

kasanı kaliteli seç bende gamepower var daha 2 hafta olmadı alalı öndeki usb yerleri sakat bağlantı kesilip duruyor fanları kontrol etmek için anakarta bağlamamışlar bile kendi kontrolcüsünden ledleri değişiyosun ama 1000 tane modu var gelemiyosun istediğin renge üst tarafı 240mm sıvı soğutucu desteği yazmışlar ama o kadar dar ki
evet evet zaten bir ürün almadan önce derinlemesine araştırma yapmak gerekiyor ama gamepower çok iyi bir marka değil keşke almasaydınız sizde

Hava akisindan söz ediyorsan coolermaster td500 mesh v2 tercih edebilirsin bence çok kaliteli
coolermaster almayın diyorlar o bütçeye tasarımsal olarakda pek içime sinmedi siz kullandıysanız kasayı eğer soğutma performansı ve ses durumu hakkında bilgi verir misiniz ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Zekeriya GÜNDÜZ

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
678
İsim
Furkan
Lancool 3 deepcool morpheus bu ikisi aşırı büyük bir kasa 420 mm sıvı soğutucu oluyor kasa büyük bende yeni sistem topladığımda bu 2 sinden birisini alacam hala kararsızım

As_tr_a

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Ömer Murat YILDIZ
İlgilendiği Kategoriler
bu kasayıda gördüm de benim istediğim sekilde değil bu kasa maalesef ama teşekkürler önerin için

bu kasayı aklımda tutacağım aksam islemcim gelsin bunuda listeme ekleyip arastırmasın yapıcağım teşekkürler öneri için

evet evet zaten bir ürün almadan önce derinlemesine araştırma yapmak gerekiyor ama gamepower çok iyi bir marka değil keşke almasaydınız sizde

coolermaster almayın diyorlar o bütçeye tasarımsal olarakda pek içime sinmedi siz kullandıysanız kasayı eğer soğutma performansı ve ses durumu hakkında bilgi verir misiniz ?
benim aldığım sistem diğer parçalar açısından çok iyiydi kasanın içinde 750watt 80+ gold sertifikalı bi power suplly geliyordu görselide iyi olunca çöktüm piyasa araştırmasını iyi yapan biriyim sadece öndeki usb girişlerinin bu kadar sakat olabileceğini hiç düşünmemiştim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,774
Üyeler
149,265
Son üye
Syjne
Top Bottom