Neler Yeni

Sıfır aldığım xbox kol sanırım 2.el çıktı

Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
YunusEmre Elma
incehesaptan cuma akşamı indirimden xbox 9. nesil kol sipariş verdim normalde msi almayı planlıyordum ama bi anda bu daha cazip durdu aldım. Bu gün elime ulaştı kutusunu açarken videosunuda çektim üzerinde toz gibi ufak şeyler vardı. 2. el olabileceğini düşündüm seri numarasını microsofta kaydettim baktım ki ne göreyim ürünün garanti süresi yaklaşık 3 hafta önce başlamış. Durumu incehesaba ilettim ürünü göndermemi söylediler ama ben tekrardan gönder cevap bekle falan bide araya bayramda giriyor çok zaman geçer diyerek ürün için indirim talep ettim ve cevap bekliyorum. Sonuç olarak sıfır diye satın aldığım ürün 2.el çıktı
incehesaptan böyle bir yanlış beklemezdim. Ölü bölge testi yaptığımda %6-10 arası sonuçlar veriyor. Sadece fifada kariyer oynamak için aldığım bu kolu sizce iade etmelimiyim. Ölü bölgenin bu oranlarda olması normal karşılanabilirmi ilk defa kol aldığım için çokta bir şey fark etmedim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
crazy
garantinin erken başlaması zaten normal, ürün distrübütöre ne zaman verilirse o zaman kaydı yapılıyor, yani senin faturan kesilir kesilmez kayıt yapma gibi bi olay yok, satıcı buna karışmıyor, toz meselesi şüpheli olabilir ama kutunun dışındaki jelatin tozsuzsa sıkıntı yoktur
not: garanti için microsofta ulaşırsan belki fatura isterler ona istisnaden düzeltmesi yapılır
not2: önemli olan faturanın başlangıç tarihinden itibaren 2 yıl olması

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
muhammet emin çetinkaya
toz her sıfır xbox controllerda var. bu toz üretim aşamasında oluşuyor. Toz olması 2. el olduğu anlamına gelmez. Garanti durumunu bilmiyorum.

CptSpork

80+ Bronze
garantinin erken başlaması zaten normal, ürün distrübütöre ne zaman verilirse o zaman kaydı yapılıyor, yani senin faturan kesilir kesilmez kayıt yapma gibi bi olay yok, satıcı buna karışmıyor, toz meselesi şüpheli olabilir ama kutunun dışındaki jelatin tozsuzsa sıkıntı yoktur
Garanti fatura kesim tarihinden itibaren başlar her zaman. Muhtemelen arkadaşa değişim/iade ürünü denk gelmiş.

Alyx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
484
İsim
Murat
Bu nasıl bir saçmalık garanti süresi her şeyde fatura tarihinden itibaren başlar

Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
crazy
Garanti fatura kesim tarihinden itibaren başlar her zaman. Muhtemelen arkadaşa değişim/iade ürünü denk gelmiş.
garantide önemli olan şey fatura tarihidir, garanti belgesindeki yada sistemde gözüken tarih eski olabilir, distrübütör kimse ulaşırsın faturayla; sistemde gözüken tarihi düzeltirler, benim daha önce aldığım ps4 ün garanti belgesi tarihi 3 ay eskiydi, distrübütöre ulaştığı tarih yani, 2. el değil, önemli olan fatura tarihi olduğu içinde faturanın son gününe kadar işlem yaptırtabildim

CptSpork

80+ Bronze
garantide önemli olan şey fatura tarihidir, garanti belgesindeki yada sistemde gözüken tarih eski olabilir, distrübütör kimse ulaşırsın faturayla; sistemde gözüken tarihi düzeltirler, benim daha önce aldığım ps4 ün garanti belgesi tarihi 3 ay eskiydi, distrübütöre ulaştığı tarih yani, 2. el değil, önemli olan fatura tarihi olduğu içinde faturanın son gününe kadar işlem yaptırtabildim
Tamam zaten ben de bunu söylüyorum. Yazdığın mesaj "ürün distribütöre ulaşır ulaşmaz garanti başlar" diyormuşsun gibi anlaşılıyor.

Amazondan aldığım xbox series s garantisi de 1-2 ay önce başlamıştı. Microsoftu arayıp anlattım durumu ürününüz ikinci el değil gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz diyip faturamı istediler. Sonrasında garanti süresini düzelttiler. Mesai saatleri içerisinde microsoftu arayıp durumu anlatabilirsin

Omeraslan93

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
677
İsim
Ömer Aslan
Microsoftla iletişime geç en ufak sorunda bile yenisi ile değişim yapan bir firma.

Palo DAYI

80+ Silver
not: garanti için microsofta ulaşırsan belki fatura isterler ona istisnaden düzeltmesi yapılır
not2: önemli olan faturanın başlangıç tarihinden itibaren 2 yıl olması
Garantı erken baslamaz fatura kesımınde baslar bende cuma ındırımlerınde almıstım faruta kesım tarhınde baslamıs 2 sene garantılı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
909,026
Üyeler
141,078
Son üye
halil50
Top Bottom