Neler Yeni

Sıfır APU Sistem Önerisi

furco

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Furkan Co
Merhaba,
Ofis programlarını ve bu düzeyde birkaç programı çalıştırabilecek bir sistem arayışındayım. Sistem gün içerisinde 12 saat civarında açık kalacağından güç tüketimi düşük olan APU sistem aramaktayım. Sistemin yanında görüntü kalitesi yüksek, göz yormayan monitör tavsiyelerinize de açığım. Bütçe konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur. İleriye dönük bir sistem olması benim için bir avantaj olacaktır. Anakart içerisinde "wakeonlan" özelliğinin olması da tercihler arasındadır.
Ayrıca Mini ITX sistemler hakkındaki fikriniz nedir? Küçük işletmeler için AsRock X300 tarzı sistemleri önerir misiniz?
Fikir veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

MrBilgin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,577
İsim
Yavuz

furco

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Furkan Co
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sistemi birazdan inceleyeceğim. Evrak işlerinde kullanılacağından monitör 21 veya 24 inç yeterli olacaktır. Monitörde aranan kriter yüksek görüntü kalitesi ve göz yormaması. Daha yüksek boyutlarda aranan kriterlere uygun monitörler varsa önerilerinize açığım. Fiyat konusunda belirttiğim gibi herhangi bir kısıtlama yok.

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,786
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Şimdi şöyle; piyasadaki apu sistemler genelde düşük bütçedeki oyuncuların tercih edebileceği sistemler oluyor. Ondan dolayı ofise dayalı apu sistemler bulman zor.
Üstte arkadaşın önerdiği sistem güzel ama dediğim gibi oyunculara yönelik yapılmış bir sistem.
Eğer RGB'si falan sıkıntı olmaz diyorsan tercih etmeden önce SSD'yi Kingston A2000 olarak seç.

Monitör konusunda bu sistemdeki monitör seçenekleri 144HZ, oyunculara yönelik. Siz ofis işlerinde kullanacağınız için 144hz monitöre para baymanıza gereksiz olur.
https://www.hepsiburada.com/aoc-24b...-siyah-p-HBCV00002GZP3G?magaza=DEY ELEKTRONİK
Attığım model sizin işinizi yeterince görecektir.

furco

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Furkan Co
@Mert Özkaya Bey, Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Apu sistem konusunda önemli bir noktayı tespit etmişsiniz.

Kasalar masanın altında olduğundan RGB vs olması kesinlikle sorun değil. Amacına uygun hizmet etmesi yeterli olacaktır.
Uzun süreli evrak okuma gibi işlemlerde önerdiğiniz monitör yeterli olacaksa bu monitörü tercih edeyim. Bilgisayarda çalışacak kişilerin göz sağlığının korunması benim için vazgeçilmez bir husustur.

Sizin önerdiğiniz ileriye dönük bir sistem var mıdır? Bu konuda geri dönüşlerinizi bekliyorum.

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,786
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
@Mert Özkaya Bey, Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Apu sistem konusunda önemli bir noktayı tespit etmişsiniz.

Kasalar masanın altında olduğundan RGB vs olması kesinlikle sorun değil. Amacına uygun hizmet etmesi yeterli olacaktır.
Uzun süreli evrak okuma gibi işlemlerde önerdiğiniz monitör yeterli olacaksa bu monitörü tercih edeyim. Bilgisayarda çalışacak kişilerin göz sağlığının korunması benim için vazgeçilmez bir husustur.

Sizin önerdiğiniz ileriye dönük bir sistem var mıdır? Bu konuda geri dönüşlerinizi bekliyorum.
Arkadaşın attığı sistemin fiyatı oldukça iyi. Daha yeni nesil işlemcili bir sistem toplarım fakat aradaki fiyat farkına değeceğini düşünmüyorum.
Zaten çok da bir performans farkı olmayacaktır.

Monitörlerde göz yormaması için modlar bulunur. En uygun modu kendinize göre ayarlarsınız.

Son düzenleme:

furco

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Furkan Co
@Mert Özkaya Tavsiyenize uyarak 500GB SSD yükseltmesi yaparak 2 adet sipariş verdim.
Tekrardan ilgilenenlere teşekkür ederim :)

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,786
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_