Neler Yeni

Mavi Ekran Sıfır bilgisayar görüntü gelmiyor biraz hata yaptım garantiye gider mi

hayriye

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
199
İsim
Hayriye
iyi günler arkadaşlar merhaba önceden hdd ssd ekran kartı ve işlemcim vardı. Ben de anakart güç kaynağı kasa ram alıp sistemi kuracaktım hdd’de işletim sistemi vardı.
Kasayı birkaç gün kullandım hiçbir problem yoktu. Daha sonra kule tipi soğutucu aldım Izoly marka :D 8cm sanırım.
Bunu takarken anakartı her şeyi çok zorladım anakart büküldü ram takılmadı fazlaca bastırdım ve çıt diye ses gelip ram yana kaydı soketler kırıldı sandım ram oturmamıştı anakart bükülmesinden soğutucuyu çıkarttıktan sonra başka soğutucu taktım her şey normale döndü ama ramin takıldığı yerin tırnağı kırıldı arkadaşlar. Başka sorun yok sistem bu şekilde çalıştı kullanmaya devam ettim ama daha sonra ssdyi takmak istediğimde hddnin yerini değiştirdim o krom tarzı olan yer değil de diğer tarafı kasanın metaline değdi ondan sonra görüntü gelmedi ekran kartı ve rami başka sistemde test ettim problem yoktu. Sorun nedir statik elektrik falan olabilir mi sonra düzelir mi acaba 3 gün ellemeden bırakmıştım sistemi dün tekrar denedim yine görüntü gelmedi. Anakartı garantiye gönderebilir miyim acaba Amazondan almıştım ve anakartın sadece fiziki sorunu var acaba garanti dışı kalır mı acaba markası Msi
Sistem özelliklerim :
Msi A320m a pro anakart
Ryzen 3 1300x işlemci
Rx 570 4gb ekran kartı (bildirim ışığı var)
Lexar 8 gb ddr4 3200mhz ram
Toshiba 500gb hdd
Western Digital 120 gb ssd
500w aerocool vx güç kaynağı

Vazq3ex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Ahmet
kullanıcı hatasına girebilir tamir edilebilecek bir şeyse en fazla tamir masrafını isterler garantisi varsa önceliğiniz garantiye göndermek olsun bence zaten çok pahalı değil olmadı yenisini alırsınız vatan peşin fiyatına 3 e bölüyor

Zexius

80+ Bronze
iyi günler arkadaşlar merhaba önceden hdd ssd ekran kartı ve işlemcim vardı. Ben de anakart güç kaynağı kasa ram alıp sistemi kuracaktım hdd’de işletim sistemi vardı.
Kasayı birkaç gün kullandım hiçbir problem yoktu. Daha sonra kule tipi soğutucu aldım Izoly marka :D 8cm sanırım.
Bunu takarken anakartı her şeyi çok zorladım anakart büküldü ram takılmadı fazlaca bastırdım ve çıt diye ses gelip ram yana kaydı soketler kırıldı sandım ram oturmamıştı anakart bükülmesinden soğutucuyu çıkarttıktan sonra başka soğutucu taktım her şey normale döndü ama ramin takıldığı yerin tırnağı kırıldı arkadaşlar. Başka sorun yok sistem bu şekilde çalıştı kullanmaya devam ettim ama daha sonra ssdyi takmak istediğimde hddnin yerini değiştirdim o krom tarzı olan yer değil de diğer tarafı kasanın metaline değdi ondan sonra görüntü gelmedi ekran kartı ve rami başka sistemde test ettim problem yoktu. Sorun nedir statik elektrik falan olabilir mi sonra düzelir mi acaba 3 gün ellemeden bırakmıştım sistemi dün tekrar denedim yine görüntü gelmedi. Anakartı garantiye gönderebilir miyim acaba Amazondan almıştım ve anakartın sadece fiziki sorunu var acaba garanti dışı kalır mı acaba markası Msi
Sistem özelliklerim :
Msi A320m a pro anakart
Ryzen 3 1300x işlemci
Rx 570 4gb ekran kartı (bildirim ışığı var)
Lexar 8 gb ddr4 3200mhz ram
Toshiba 500gb hdd
Western Digital 120 gb ssd
500w aerocool vx güç kaynağı
Anakarta zarar vermişsin. Servis tabii ki de garanti dışarı bırakacak.

hayriye

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
199
İsim
Hayriye
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kullanıcı hatasına girebilir tamir edilebilecek bir şeyse en fazla tamir masrafını isterler garantisi varsa önceliğiniz garantiye göndermek olsun bence zaten çok pahalı değil olmadı yenisini alırsınız vatan peşin fiyatına 3 e bölüyor
Anakarta zarar vermişsin. Servis tabii ki de garanti dışarı bırakacak.
Acaba birkaç gün sonra düzelir mi güç kaynağıyla alakalı da bir problem midir bu söylediğim? Daha önce de disk taktıktan sonra bir sistem gitmişti garantiye gönderdim garanti bir şey yok dedi 2 hafta boş kaldığı için denediğimde düzelmişti. Sanırım statik elektrikti problem @Emre Zengin

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
427
İsim
Ertuğrul Bolat
Anlattıklarından yola çıkarak hdd kasada kısa devre yapmış.Hdd'yi kasaya takmadan görüntü almaya çalışın.Görüntü alamazsanız dediğiniz gibi anakart gg.

hayriye

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
199
İsim
Hayriye
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anlattıklarından yola çıkarak hdd kasada kısa devre yapmış.Hdd'yi kasaya takmadan görüntü almaya çalışın.Görüntü alamazsanız dediğiniz gibi anakart gg.
Tam olarak ben de onu düşünüyorum. normalde bu hdd kasanın arkasındaki plastik aparata takılıydı daha sonra
bu taraf metale bakacak şekilde iki köşeden farklı vidalarla vidaladım metal plakaya. Sonra ssdyi takıp güç verdim. Geçen cumartesi günüydü sanırım o günden beri açmadım statik varsa atsın diye bugün denediğimde yine açmamıştı. Söylediğim gibi başıma 2 belki 3 kez daha geldi aynı marka model anakartla garantiye gönderdim servis bir şey yok deyip gönderdi 2 hafta gibi süre geçmişti tekrar kurunca sistem açılmıştı. Acaba her şey normale dönebilir mi diye düşünüyorum. Veya teknik servis tırnak kırılmasını kusur olarak görmeyebilir mi acaba biraz zaman geçerse arayıp soracağım baktım olmadı ücret karşılığı yaptıracam umarım güç kaynağında da problem yoktur.
AFDD674F-0DE7-44CB-A369-9AD278D4411B.png

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
427
İsim
Ertuğrul Bolat
Tırnak kırılmasından dolayı ürün garanti dışı kalabilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
962,316
Üyeler
151,880
Son üye
tokibloni
Top Bottom