Neler Yeni

Sıfır PS5 ilk günden garip bir ses çıkartıyor, normal mi?

CL1L

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Celil
Öncelikle selamlar

Arkadaşım sıfır PS5 aldı beni de kurulumu için davet etti bu işlerden az çok anladığım için fakat şöyle bir sorun var konsol kapalı durumda veya hazırda bekliyor durumdayken çalıştırdığımızda en başta tabiri caizse "traktör gibi" sesler çıkartıyor. Ben ilk önce disk okuyucusundan şüphelendim hala da aynı şekilde şüpheleniyordum. CD'li versiyon bu arada Dijital Sürüm değil.

Youtube'da araştırdım internette ingilizce olarak da araştırdım fakat sorunla karşılaşanı göremedim. Youtubeda ilk kutu açılış kurulum videoları izledim hem ingilizce hem türkçe kaynak olarak fakat onlarda da böyle bir "start-up sound" yoktu. Aşırı şüphelendik biz de ne yapalım bilemiyoruz Sony ile iletişime geçecektik fakat öncesinde bu durumla karşılaşan var mı diye foruma sormak istedim. Cihaz Media Markt'tan alınma garintisi devam ediyor daha 2 günlük sıfır cihaz. Videosunu da ekliyorum bu gönderiye. Videoda sesi biraz az çıkmış arkadaşım gönderdi fakat anlaşılmazsa tekrar kendim gidip çekeceğim. Yardımlarınızı fikirlerinizi merak ediyorum.

Pigisayar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Pilgi Sayar
Öncelikle selamlar

Arkadaşım sıfır PS5 aldı beni de kurulumu için davet etti bu işlerden az çok anladığım için fakat şöyle bir sorun var konsol kapalı durumda veya hazırda bekliyor durumdayken çalıştırdığımızda en başta tabiri caizse "traktör gibi" sesler çıkartıyor. Ben ilk önce disk okuyucusundan şüphelendim hala da aynı şekilde şüpheleniyordum. CD'li versiyon bu arada Dijital Sürüm değil.

Youtube'da araştırdım internette ingilizce olarak da araştırdım fakat sorunla karşılaşanı göremedim. Youtubeda ilk kutu açılış kurulum videoları izledim hem ingilizce hem türkçe kaynak olarak fakat onlarda da böyle bir "start-up sound" yoktu. Aşırı şüphelendik biz de ne yapalım bilemiyoruz Sony ile iletişime geçecektik fakat öncesinde bu durumla karşılaşan var mı diye foruma sormak istedim. Cihaz Media Markt'tan alınma garintisi devam ediyor daha 2 günlük sıfır cihaz. Videosunu da ekliyorum bu gönderiye. Videoda sesi biraz az çıkmış arkadaşım gönderdi fakat anlaşılmazsa tekrar kendim gidip çekeceğim. Yardımlarınızı fikirlerinizi merak ediyorum.

İçinde bluray-disc takılı mı? Eğer disc yoksa normal değil. Normalde içinde disc olduğunda bile bu şekilde ses çıkarmaz.

yilmazss0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Tarık Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Oyun
Öncelikle selamlar

Ps5 aparatıyla dikleyebilirsin belki fan plastiğe baskı yapıyordur

CL1L

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Celil
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İçinde bluray-disc takılı mı? Eğer disc yoksa normal değil. Normalde içinde disc olduğunda bile bu şekilde ses çıkarmaz.
içinde takılı disk yok hocam maalesef.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ps5 aparatıyla dikleyebilirsin belki fan plastiğe baskı yapıyordur
bunu yarın deneyeceğim ama sanmıyorum fan üst tarafta kalmıyor mu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorunu keşfettik disk okuyucu kısmından geliyor. dik bir şekilde denedik aynı şekilde seste bir değişme olmadı. bir sorun teşkil eder mi? başına gelen var mı bu problem? bazı araştırmalarımda bu sesin normal olduğu ve sony'nin bu ve benzer sesleri bi hata olarak kabul etmediğini okudum.

video:

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,246
Üyeler
157,218
Son üye
demirdrgn
Top Bottom