Neler Yeni

Çözüldü✓ Sıfırlama sonrası IMEI silinir mi?

BaranK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Baran Kultu
Merhabalar, cihazım yurtdışı kayıtlı "Xiomi Redmi Note 10S" geçen gün gelen güncelleme ile telefonumu MIUI 13 sürümüne yükselttim. Sürüm güncellemesi yaptıktan sonra telefonumda bariz değişiklikler oldu. Ben bu olan değişikliklerden memnun değilim o yüzünden cihazımı eski MIUI 12 sürümüne düşürme kararı aldım. Sürüm düşürme işlemi sonrası telefonu "Fabirka Ayarlarına Döndür" işlemi yapmamız gerekiyormuş. Bu işlemi yaptıktan sonra cihazımda kayıtlı olan IMEI numaram silinir mi? Silinmemesi için hangi işlemleri yapmam gerekiyor?

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Eğer telefona sonradan kaçak IMEI atılmadıysa silinmez zaten hiç bir türlü

Squex

80+ Silver
Kayıtlı imei değilse kaçak attırdıysan silinir ama zaten kaçaksa güncelleme yapılınca da siliniyor diye biliyorum ben

inanc098

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
196
İsim
asdfasf
Merhabalar, cihazım yurtdışı kayıtlı "Xiomi Redmi Note 10S" geçen gün gelen güncelleme ile telefonumu MIUI 13 sürümüne yükselttim. Sürüm güncellemesi yaptıktan sonra telefonumda bariz değişiklikler oldu. Ben bu olan değişikliklerden memnun değilim o yüzünden cihazımı eski MIUI 12 sürümüne düşürme kararı aldım. Sürüm düşürme işlemi sonrası telefonu "Fabirka Ayarlarına Döndür" işlemi yapmamız gerekiyormuş. Bu işlemi yaptıktan sonra cihazımda kayıtlı olan IMEI numaram silinir mi? Silinmemesi için hangi işlemleri yapmam gerekiyor?
Kaçak olarak imei attıysan silinir. Ancak resmi e-devlet kayıtlı ise bir şey olmz

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ramazan sezer
Knk her türlü silinir benim bildiğim sürüm düşürmede telefonu sıfırlanıyor sun sadece yeniden başlatiliyor yükseltme gibi aynısı benim başıma geldi bende MIUI 13 w guncellersin acayip sinir bı şey dokunma sorunları ısınma sorunları hele hele drop sorunları telefon 5 aylık tam bile değil ana ekranda drop yiyodu 13.5 e guncelledim sorun düzeldi cihaz redmi note 8 2021 yani sifirlama ben sifirlamiştim IMEI gitti 100 TL masraf çıktı kısaca siliniyor

BaranK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Baran Kultu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kayıtlı imei değilse kaçak attırdıysan silinir ama zaten kaçaksa güncelleme yapılınca da siliniyor diye biliyorum ben
Telefonu aldığımda bir ay sonra IMEI süresinin biteceğine dair bir mesaj aldım. Bu konu hakkında telefonu satın aldığım yer ilen görüştüm ve Mağaza gelin tekrardan IMEI atacağız dediler. Üzgünüm belirtmeyi unutmuşum Cihazı bir 2. el satış mağazasından satın aldım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer telefona sonradan kaçak IMEI atılmadıysa silinmez zaten hiç bir türlü
Telefonu aldığımda bir ay sonra IMEI süresinin biteceğine dair bir mesaj aldım. Bu konu hakkında telefonu satın aldığım yer ilen görüştüm ve Mağaza gelin tekrardan IMEI atacağız dediler. Üzgünüm belirtmeyi unutmuşum Cihazı bir 2. el satış mağazasından satın aldım

Kaçak olarak imei attıysan silinir. Ancak resmi e-devlet kayıtlı ise bir şey olmz
Kaçak olup olmadığını nasıl öğrenebilirim ?

Son düzenleme:

inanc098

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
196
İsim
asdfasf

Kaçak olup olmadığını nasıl öğrenebilirim ?
Hocam aldığınız yer kaçak imei atmış sıfırlanırsa büyük ihtimal gidecektir

BaranK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Baran Kultu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam aldığınız yer kaçak imei atmış sıfırlanırsa büyük ihtimal gidecektir
Hocam e-devletten sorgulattım az önce, Marka/Model yazan kısımda Redmi Note 10S değil de başka bir telefon markası yazıyordu. Bu kaçak olduğuna dair bir işaret midir ?

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,184
İsim
SEYF
artık çoğu kaçak ımeı de silinmiyor

Hocam e-devletten sorgulattım az önce, Marka/Model yazan kısımda Redmi Note 10S değil de başka bir telefon markası yazıyordu. Bu kaçak olduğuna dair bir işaret midir ?
Galiba evet

inanc098

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
196
İsim
asdfasf
Evet hocam. Kaçak dediğimiz olay zaten başka bir telefonun imei numarsının başka bir telefona atılması diye özetleyebilirm sanırım

Top Bottom