Neler Yeni

Sigaraya başlama isteği nasıl sonlandırılır ?

MiracleM2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Ertuğrul
Selamlar, konu başlığından konuyu pek anlayamamış olabilirsiniz. Anlatmam gerekirse 2-3 yıldır aşırı bir şekilde sigara içme isteği sardı nedenini bilmiyorum. Sigaranın zararlarını biliyorum ve başlamak istemiyorum, Ama bu istek beni karamsarlığa sürüklüyor ne yapmalıyım bu isteği sonlandırmak için. Şeytan bazen aklıma giriyor 1 paket al hevesini al diyor ama yapmak istemiyorum benzer durumu yaşayan var mı yaşım 16.

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Selamlar, konu başlığından konuyu pek anlayamamış olabilirsiniz. Anlatmam gerekirse 2-3 yıldır aşırı bir şekilde sigara içme isteği sardı nedenini bilmiyorum. Sigaranın zararlarını biliyorum ve başlamak istemiyorum, Ama bu istek beni karamsarlığa sürüklüyor ne yapmalıyım bu isteği sonlandırmak için. Şeytan bazen aklıma giriyor 1 paket al hevesini al diyor ama yapmak istemiyorum benzer durumu yaşayan var mı yaşım 16.
Ne yapmam lazım diye bir şey mi var, içmeyeceksin işte. Zararlarını biliyorsan o isteğin kaçması gerekiyor zaten. Ha seninki hevesse git çubuk kraker al onu üfle.

LoserIl

80+ Bronze
Normal o yaşlarda çoğu kişiye olur. Kendi iradene sahip çıkmak en iyi yapabileceğin şey. Disiplinli ol kendini salma.
Birde filmlerde vs. kullanılan çakma sigaralar var ama onuda önermem sırf heves geçsin diye olabilir ama dediğim gibi çok mantıklı olmaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ne yapmam lazım diye bir şey mi var, içmeyeceksin işte. Zararlarını biliyorsan o isteğin kaçması gerekiyor zaten. Ha seninki hevesse git çubuk kraker al onu üfle.
Sigara böreği yesin :D

MiracleM2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Ertuğrul
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilemiyorum, abime bazen sigara almaya giderim. 1 pakette kendime alsammı diye çok düşündüm ama her seferinde engel oldum kendime. Umarım başlamam

Normal o yaşlarda çoğu kişiye olur. Kendi iradene sahip çıkmak en iyi yapabileceğin şey. Disiplinli ol kendini salma.
Birde filmlerde vs. kullanılan çakma sigaralar var ama onuda önermem sırf heves geçsin diye olabilir ama dediğim gibi çok mantıklı olmaz

Sigara böreği yesin :D
İrademe sahip çıkmaya çalışıyorum, umarım başlamam.

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,459
İsim
uwu
İçme bende bi ara siyah olipsin bağımlısıydım bildiğin o nane tadı gidince bi anda başıma ağrı giriyordu sonra yeşiline geçtim daha az naneli sonra bir yeşil bir çilekli sakız yaptım en son o ağrı gitti dayanılmayacak derecede ağrıyordu

Bunu okuyanlara saçma gelebilir ama ciddi anlamda o zamanlar psikolojik anlamda zaten pek iyi değildim

MiracleM2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Ertuğrul
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1 paket alıp her hafta 1 dal içsem bağımlı olurmuyum ?.

@TinerciAlper abi konuya bir bakabilirmisin sen daha iyi anlarsın.

Son düzenleme:

Hanaz

80+ Silver
Yemek yemeyip sigara alacaksın kışın toton donacak ama o sigarayı içeceksin parasız kaldığında sigara krizine gireceksin etrafa sataşacaksın 3 5 lira artırıp buna sigara alırım diyeceksin başka sorun varmı ha bende içiyorum para israfı biliyorum ama kurtulamıyorum bırakmayı denedim olmadı

CVaRy

80+
Dürtülerine direnerek kendine eziyet ediyorsun. Henüz 16 yaşındasın, 18 üzeri olsaydın kesinlikle başla derdim. Ama başlama. Canın her sigara çektiğinde kafanı farklı bir şeyle yormaya bak. Bırakma sürecinde de Değilsin nikotin yoksunluğu diye bir şey çekmeyeceksin. O yüzden sigaraya olan özlem daha kolay atlatılacaktır.

Zararlarını bilen de bilerek içiyor. Kimse çıkıpta akciğerlerime iyi geliyor demiyor. Bağımlısı olmayan bilemez bu durumu.

Doc Hudson.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
255
İsim
BehzatÇ
1 paket alıp her hafta 1 dal içsem bağımlı olurmuyum ?.

@TinerciAlper abi konuya bir bakabilirmisin sen daha iyi anlarsın.
Aynısı yaşandı gidion kırmızı filtre herhangi bir sigara alıyorsun zaten tadı kötü gelicek bırakıcaksın ama sakın parlieamnt malboro fln alma onlar güzel geliyor bağımlı olursun

AtiIIa

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
20,309
İsim
Atilla
İlgilendiği Kategoriler
Oyun
Dostum haftada 1 kez diye başlama sakın. Çevrende sürekli içen birini görmek illa etkiliyordur seni de. En kötü abine durumu söyle kendi alsın ve yanında içmesin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
962,767
Üyeler
151,949
Son üye
Rugikeh
Top Bottom