Neler Yeni

Sigaraya başlama isteği nasıl sonlandırılır ?

Doc Hudson.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
256
İsim
BehzatÇ
Çocuk öksürükten her tarafı inletir hocam aman diyim :D
Başlıyacaksa kırmızı filtre başlasın kral eğer onun tadını bile beğenirse zaten biz bırakalım bu arkadaş içsin yakalanırsa yerine dayağıda ben yerim

MiracleM2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Ertuğrul
Dürtülerine direnerek kendine eziyet ediyorsun. Henüz 16 yaşındasın, 18 üzeri olsaydın kesinlikle başlardım derdim. Ama başlama. Canın her sigara çektiğinde kafanı farklı bir şeyle yormaya bak. Bırakma sürecinde de Değilsin nikotin yoksunluğu diye bir şey çekmeyeceksin. O yüzden sigaraya olan özlem daha kolay atlatılacaktır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zararlarını bilen de bilerek içiyor. Kimse çıkıpta akciğerlerime iyi geliyor demiyor. Bağımlısı olmayan bilemez bu durumu.
16 yaşımda olmama rağmen veriyorlar hiç sorgulamıyorlar açıkçası, bir deneme isteği var ve bunu sürekli bastırıyorum. 2-3 yıldır bayağı zorlandım irademe sahip çıkmada, denesemmi bilemedim.

Başlıyacaksa kırmızı filtre başlasın kral eğer onun tadını bile beğenirse zaten biz bırakalım bu arkadaş içsin yakalanırsa yerine dayağıda ben yerim
Abimde 18 yaşının altında başlamış babamın sadece kızdığını söyledi, bir ara sigaraya başlama anısını sormuştum.

CVaRy

80+
16 yaşımda olmama rağmen veriyorlar hiç sorgulamıyorlar açıkçası, bir deneme isteği var ve bunu sürekli bastırıyorum. 2-3 yıldır bayağı zorlandım irademe sahip çıkmada, denesemmi bilemedim.
Hocam ürünü pazarlayan, pazarlamanın peşinde aman şu çocuğa satmayalım buna satmayalım yok. Herkes ekmek parası kazanmanın peşinde. 3 - 5 kuruş kâr edeyim, şu çocuk akciğer kanseri olmuş falan gram umurlarında değil.

Aynen öyle walla ben 5 yıl oldu olacak kullanıyorum. Hala daha ağır sigaralar, tütün içemiyorum. Öksürtüyor.

Son düzenleme:

MiracleM2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Ertuğrul
Hocam ürünü pazarlayan, pazarlamanın peşinde aman şu çocuğa satmayalım buna satmayalım yok. Herkes ekmek parası kazanmanın peşinde. 3 - 5 kuruş kâr edeyim, şu çocuk akciğer kanseri mi olmuş falan gram umurlarında değil.
10 yaşlarımda sigara içmeyeceğime karşın çok kararlıydım asla böyle bir istek yoktuda, sonradan nasıl olduysa geldi bu istek. İşin sıkıntılı tarafı her geçen gün dahada artıyor gibi.

CVaRy

80+
10 yaşlarımda sigara içmeyeceğime karşın çok kararlıydım asla böyle bir istek yoktuda, sonradan nasıl olduysa geldi bu istek. İşin sıkıntılı tarafı her geçen gün dahada artıyor gibi.
Hocam merak mı ediyorsunuz? Ben de merakla başladım. Şuan bin pişmanım.

CVaRy

80+
Galiba dediğiniz gibi merak, pek ad koyamadım bu işe.
Sadece merak edilecek tek tarafı var. insanlar buna nasıl bağımlı oluyorlar? Dumanı ilk kez içine çekmeye başladığında başın dönmeye başlayacak karbonmonoksitten ötürü. Çektikçe öksüreceksin ciğerler daha taze sigara gibi içerisinde +4000 kimyasal bulunduran bir zehir görmemiş. Ortalama 2 - 3 gün içerisinde içine çekmeye alışırsın. Alıştıktan sonra bırakılması iradenize kalmış bir şey. Aşırı merak ediyorsanız deneyin. Teşvik etmiyorum kesinlikle kimse yanlış anlamasın.

MiracleM2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Ertuğrul
Sadece merak edilecek tek tarafı var. insanlar buna nasıl bağımlı oluyorlar? Dumanı ilk kez içine çekmeye başladığında başın dönmeye başlayacak karbonmonoksitten ötürü. Çektikçe öksüreceksin ciğerler daha taze sigara gibi içerisinde +4000 kimyasal bulunduran bir zehir görmemiş. Ortalama 2 - 3 gün içerisinde içine çekmeye alışırsın. Alıştıktan sonra bırakılması iradenize kalmış bir şey. Aşırı merak ediyorsanız deneyin. Teşvik etmiyorum kesinlikle kimse yanlış anlamasın.
Yok yanlış anlamam zaten konuyu açan benim :D, haftada 1 dal içsem çok kokusu sinermi peki ?.

CVaRy

80+
Yok yanlış anlamam zaten konuyu açan benim :D, haftada 1 dal içsem çok kokusu sinermi peki ?.
Ağız kokusu için çözüm çok basit. Ama tırnakların sararması, elde, kıyafetlerde kalan kokuyu gidermek çok zor her türlü anlaşılıyor. Mesela ben winston Compact blue içiyorum koku hiç yok denecek kadar az. Özellikle filtresinde de belirtilmiş “daha az koku” diye.

NZXT

80+ Bronze
Çok içmek istiyosan Marlboro Edge veya Marlboro Touch Blue ile başla. Evde paketi saklayacak uygun bir yer bul önce ama.

MiracleM2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Ertuğrul
Ağız kokusu için çözüm çok basit. Ama tırnakların sararması, elde, kıyafetlerde kalan kokuyu gidermek çok zor her türlü anlaşılıyor. Mesela ben winston Compact blue içiyorum koku hiç yok denecek kadar az. Özellikle filtresinde de belirtilmiş “daha az koku” diye.
Haftada 1 içsem 20 hafta gidiyor galiba, yani 5 ay buda. İçimdeki hevesi baskılasam da birgün baskılayamayacağım zaten böyle giderse. İlk ne alayım

Çok içmek istiyosan Marlboro Edge veya Marlboro Touch Blue ile başla. Evde paketi saklayacak uygun bir yer bul önce ama.
Nerede saklanabilir

NZXT

80+ Bronze
Haftada 1 içsem 20 hafta gidiyor galiba, yani 5 ay buda. İçimdeki hevesi baskılasam da birgün baskılayamayacağım zaten böyle giderse. İlk ne alayım

Nerede saklanabilir
Kendine ait odan varsa dolaplar bitişikse dolap arkasına sakla zaten biri tutup da ağır dolabı çekip te sileyim diye bir şey demez. Yada paketteki sigaraları çıkar hepsini farklı yerlere sakla böyle yaparsan yakalanman zor olur.

MiracleM2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Ertuğrul
Ne sıklıkla içilmeli peki, ben haftada 1'i uygun gibi görüyorum ama.

Kendine ait odan varsa dolaplar bitişikse dolap arkasına sakla zaten biri tutup da ağır dolabı çekip te sileyim diye bir şey demez. Yada paketteki sigaraları çıkar hepsini farklı yerlere sakla böyle yaparsan yakalanman zor olur.
Bir bakmam gerek.

Top Bottom