Neler Yeni

Sigarayı bırakmayı düşünüyorum endişeliyim normal mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Can
Arkadaşlar yaklaşık 5 6 yıldır sigara içiyorum ve bırakmak istiyorum ama başarabilme konusunda korkuyorum günde 3 paket rahat sigara içiyorum sağlık açısından önemli ama maddi açıdanda benim için büyük bir artış olacak bu acaba deneyen ve bırakabilen var mı aranızda doktorlar gerçekten bu konuda önemli bir etken mi yoksa kendi kafamızda birden mi bitiyor

En İyi Cevap
Arkadaşlar yaklaşık 5 6 yıldır sigara içiyorum ve bırakmak istiyorum ama başarabilme konusunda korkuyorum günde 3 paket rahat sigara içiyorum sağlık açısından önemli ama maddi açıdanda benim için büyük bir artış olacak bu acaba deneyen ve bırakabilen var mı aranızda doktorlar gerçekten bu konuda önemli bir etken mi yoksa kendi kafamızda birden mi bitiyor
Dostum başkalarının bırakma hikayesi sana gaz verebilir. Onlar bıraktı bende bırakırım diyebilirsin lakin bu yolda problem yaşayacak olan sensin. Kimse, sana bu gireceğin yolda zorlanmalarını hafifletemez. O yüzden bırakabilir miyim modundan çıkıp bunu nasıl bırakırım sorularını sor. Bu şekilde probleme çözüm yolu üretmeye başlar, kafanı çalıştırmış olursun. Diğer türlü direk...
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Günde 3 paket içiyorsan kendi başına kolay kolay bırakamazsın.
Doktordan yardım alabilirsin.
Günde 3 paket mi?
Ciğerlerine yazık be dostum.
Normalde çok gergin birisiyim örnek verecek olursam günde 3 tane ilaç kullanmak zorunda kalıyorum sigarayıda bırakırsam kendimi tamamen kaybetmekten korkuyorum sizce sigara bırakınca sinirlenme efsanesi gerçek mi çünkü bende istiyorum bırakmayı kendimde rahatsız oluyorum artık prof hentbol oyuncusuydum onu bile bırakmak zorunda kaldım bu yüzden çevremde olan insanlara zarar vermemek için kendime zarar veriyorum kısaca anlatmak gerekirse

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Normalde çok gergin birisiyim örnek verecek olursam günde 3 tane ilaç kullanmak zorunda kalıyorum sigarayıda bırakırsam kendimi tamamen kaybetmekten korkuyorum sizce sigara bırakınca sinirlenme efsanesi gerçek mi çünkü bende istiyorum bırakmayı kendimde rahatsız oluyorum artık prof hentbol oyuncusuydum onu bile bırakmak zorunda kaldım bu yüzden çevremde olan insanlara zarar vermemek için kendime zarar veriyorum kısaca anlatmak gerekirse
Bir de spor yapıyorsan kesinlikle bırakman gerekiyor.
Yavaş yavaş kendin yapacaksın.
Günde 60 tane içiyormuşsun :) ki buna inanmadım.
Bu sayıyı yavaş yavaş düşüreceksin.
Sinirlenme efsanesi gerçek.

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Sigara bırakmak kafada biter doktora gitmen bir işe yarayacağını sanmam doktora gidip bırakan duymadım. Sigara içmeyi bırakınca ağzın sürekli dolu kalması lazım abur cubur kuruyemiş ile zaman geçir. Sigarayı bıraktıktan sonraki ilk 6 ay çok önemlidir 6 ay kendine hakim olursan sonra zaten canın istemez ayrıca sigara alıyormuş gibi bir yere para koy ve o para ile kendini ödüllendir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bir de spor yapıyorsan kesinlikle bırakman gerekiyor.
Yavaş yavaş kendin yapacaksın.
Günde 60 tane içiyormuşsun :) ki buna inanmadım.
Bu sayıyı yavaş yavaş düşüreceksin.
Sinirlenme efsanesi gerçek.
Evet 60 tane içiyorum önceleri moral bozukluğunda içiyordum artık en ufak bir durumdan rahatsız olsam sigara içer duruma geldim arka arkaya 3 sigara içtiğim bile oluyor

Lyndray

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
620
İsim
Furkan Kaya
Günde 1 paket içiyordum ailemden çok sevdiğim birisi zor bir durumdayken bırakmamı istedi dersteyken bir anda karar verip bıraktım. Yaklaşık 5-6 yıl içmiştim o günden sonra ağzıma sürmedim. Yaklaşık 4 yıl oldu bırakalı

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Evet 60 tane içiyorum önceleri moral bozukluğunda içiyordum artık en ufak bir durumdan rahatsız olsam sigara içer duruma geldim arka arkaya 3 sigara içtiğim bile oluyor
Nikotin bant ve sakızları var o işe yarabilir bazılarında sigarayı tiksindirdiği oluyormuş
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sigara dan dolayı çocuk astım ı oldum ve dedem o gün sigarayı balkondan fırlattı ve 20 senedir içmiyor. Kısacası bu kararlar ani verilmeli yavaş yavaş kendini kandırmaca olur.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dostum kararın için tebrik ederim 🙏 emin ol tekrar doğmuş gibi olacaksın. Sigara bırakma hattından veya doktorlardan yardım alabilirsin
İnşallah en kısa sürede iletten sağlıklı biçimde kurtulursun

Deltat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
Deltat
Ben 4 yil icip 2 sene biraktiktan sonra tekrar baslayip 6 aydan sonra tekrar biraktim , Nikotin bandi filan hic ugrasma direk kes sigarayi ve zihninde dusunmemeye calis tamamen dusunme ile alakali birakma sureci, eger band sakiz filan kullanirsan beyinin otomaik olarak devamli sigarayi dusunecek ,

-Sigara icen is arkadaslarin veya arkadaslarin varsa birakma surecinde asla sigara sorma onlara ve onlarida vermemeleri konusunda uyar
-Ilk 3 gun yaninda paket alak para tasima ki dayanamayip paket almaya niyetleneceksin ilk 3 gun cok onemli unutma zihninde dusunmemeye calis ben 2 sefer boyle biraktim

LastShot

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,290
İsim
Berk Esenli
Hocam selamlar ben 3-4 yil boyunca gunde 1.5-2 pakete yakin sigara kullandim. Bir aralar surekli ama surekli sigarayi birakmaya calisiyordum ama asla beeceremiyordum, bulundugum ortamlar, gordugum anda canimin istemesi gercekten cok zorlandim. Sonrasinda birakmadan onceki 3-4 ay boyunca sigarayi azaltmaya calistim yani surekli surekli azalttim. Evde icmeme karari aldim, evde icmemeye basladim. En sonunda gunde 5-6 daldan fazla icmiyordum ki o aralar dedim ki artik tamamen birakiyim bitsin bu cile. Biraktiktan sonraki ilk 1.5 hafta cidden kendime o kadar hakim olmaya calistim ki bilemezsiniz. Fakat en sonunda basardim ve su an sigarasiz 1 yili geride biraktim. Hocam zararin neresinden donersen kar, sana kendi hikayemi anlattim belki sen de bir seylerr alabilirsin de birakirsin diye. Ciddi anlamda gece uyurken aldigim nefes bile degisti. Bogazimdaki hiriltiyla uyumuyorum artik.
Fakat senin durumun benimkinden biraz daha farkli hem 3 paket diyorsun hem de gergin bir insan oldugunu soyluyorsun. Asil gerginliginin nedenini sigara bile olabilir. Bence bir doktora danisarak cozmeyi dene bu sorunu.

Top Bottom