Neler Yeni

Sigarayı bırakmayı düşünüyorum endişeliyim normal mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Can
Arkadaşlar yaklaşık 5 6 yıldır sigara içiyorum ve bırakmak istiyorum ama başarabilme konusunda korkuyorum günde 3 paket rahat sigara içiyorum sağlık açısından önemli ama maddi açıdanda benim için büyük bir artış olacak bu acaba deneyen ve bırakabilen var mı aranızda doktorlar gerçekten bu konuda önemli bir etken mi yoksa kendi kafamızda birden mi bitiyor

En İyi Cevap
Arkadaşlar yaklaşık 5 6 yıldır sigara içiyorum ve bırakmak istiyorum ama başarabilme konusunda korkuyorum günde 3 paket rahat sigara içiyorum sağlık açısından önemli ama maddi açıdanda benim için büyük bir artış olacak bu acaba deneyen ve bırakabilen var mı aranızda doktorlar gerçekten bu konuda önemli bir etken mi yoksa kendi kafamızda birden mi bitiyor
Dostum başkalarının bırakma hikayesi sana gaz verebilir. Onlar bıraktı bende bırakırım diyebilirsin lakin bu yolda problem yaşayacak olan sensin. Kimse, sana bu gireceğin yolda zorlanmalarını hafifletemez. O yüzden bırakabilir miyim modundan çıkıp bunu nasıl bırakırım sorularını sor. Bu şekilde probleme çözüm yolu üretmeye başlar, kafanı çalıştırmış olursun. Diğer türlü direk...

Eray Yılmaz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,831
İsim
Eray Yılmaz
günde 3 paket rahat sigara içiyorum
Çiğerler çok bayram etmiş
Biraz rahat bırakın

Amcam sigarayı çok içer kendisi sürekli bırakıp başlıyor bırakıp başlıyor
bırakırkan yaklaşık 2 hafta falan bırakıyor du sonra tekrar başlıyordu bir süre sonra komple bıraktı ve dedi ki 'olum sigarayı bırakınce artık rahat nefes almaya başladım' dedi

Siz de birden değil yavaş yavaş bırakın Eniştemin babası da bıraktı fakat o birden bıraktı o yüzden biraz hastalandı biraz sağlık sorunları yaşadı o yüzden yavaş yavaş bırakın derim

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,793
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Plan olarak ayarladım kendimi sabah 2 saat yürümek sonrasında 3 saat televizyon mümkün olduğunca ev içinden ve odamdan uzak tutmaya çalışacağım kendimi ve hep meşgul olmaya çalışacağım ve her ay bu günlerde kendime küçük veya büyük çaplı bir şeyler alacağım ve sonunda bende bırakan kişilere katılacağım umarım :D düşünmek bile mutlu ediyor kendimden utanıyordum sarı olan işaret parmağımı kız arkadaşım görmesin diye saklamak dışarıdan kişiler görmesin diye saklamak gibi durumlardan kurtulacağım umarım
Bu kadar rahatsız ediyorsa kesinlikle bırakmalısınız.

Sancarbey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Sancar
Doktora giderek bırakamazsın diyenleri dinleme. 7.8 sene önce paketi 200 tl olan ve 2 kür yani 2 paket kullanman gereken ilacı devlet baba bedavaya veriyor. Sigara polikliniğinden randevu oluştur. Birkaç işlem oluyor ekg kan ciğer filmi vb. Sonra sana ne kadar içiyorsun neden bırakmak istiyorsun soruları vs. Birkaç saatte bitiyor işin. Sonra ilacını alıyorsun ve sigara içmeye devam ediyorsun 7.gün sigaradan tiksinip 9 ila 11.gün arasında kesin! (KİŞİDEN KİŞİYE DEĞİŞMEZ KESİN!!!!!) bırakıyorsun. Ancak 2.3. Haftanda bıraktın kurtuldum deme en az 2 kür ilacı almaya devam et yoksa başlarsın yine. Denedim 2 kere 1.de 2.hafta 2.kürde 1.ayda yarım bıraktığım için geri başladım. Çünkü bırakmak istediğimden değil şehir efsanesi yalan diye iddiaya girdiğimden ilk ilaca başlamam ve bıraktığımı görünce 2.sinde isteyerek kullandım bu seferde ciddi mide sorunu yaşadım. Hassas midelere yan etki yapıyor. Lansorla beraber almama rağmen 1 kür zor bitirdim 2 ay içmedim ama 2.küre yani 2.kutuya devam etmediğim için geri başladım. Anladığım kadarıyla senin kafada bitirme gibi derdin yok seviyorsun içmeyi o yüzden tek yolun mhrsden randevu alman.

Ha yok yanılıyorsun iradem var diyorsan. Ortamda sigara içen arkadaş ve makanlardan uzak dur. Sigara sahnelerinde ileri sar veya değiş. Yemekten sonra su iç. Suyu bol iç. Dişini fırçala sürekli. Misvak al. Canın çektikçe sigara onunla oyala ağzını. Tuzlu çekirdek vb kuruyemiş hikayesine kanma UZAK DUR. Yağlı yemeklerden ve patlıcandan bir süre uzak dur. Hafif ve sulu gıda tüket. Cips asitli uzak dur. Her gün göz önünde duran görebileceğin bir yere 20 tl bırak. Sadece bedensel değil ruhsal bir durum bırakmak. Dilindeki ve dişindeki tartarı üstündeki kokuyu sana verdiği maddi manevi zararı düşün her canın çektiğinde. Bunlarlada zorlanırsan ufak bir e sigara al. Büyük alma nargile gibi tiryaki olursun. Ufakla oyalarsın kendini. Eksik bir şey var mı kurban kafana takılan?
Rasgele. Bırakırsın umarım..

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,189
İsim
Taha Efe
33 sene boyunca günde ortalama 5 paket sigara içen Allen Carr 1983 yılında son sigarasını söndürdüğü gün eşine inanılması güç bir cümle söyler: 'Dünyayı sigaradan kurtaracağım'

Allen Carr, 2 Eylül 1934 tarihinde, İngiltere'de çok sigara içen bir babanın oğlu olarak dünyaya gelir. Babasını akciğer kanserinden kaybetmesine rağmen 16 yaşında sigara içmeye başlar. Bir kaç yıl içinde günde yaklaşık 100 sigaraya çıkar. Birçok kişinin denediği gibi Allen Carr da tanınan ve bilinen her sigara bıraktırma yöntemini dener. Ancak başarısız olur. 33 sene boyunca günde ortalama 5 paket sigara içen Allen Carr, 1983 yılında kendisi için sigarayı bırakmanın tek kolay yolunu keşfeder ve nihayet kurtulur. Bu seferki bırakışı daha önceki denemelerine hiç benzemez.

Çok rahat, kolay, acı çekmeden ve keyifli bir biçimde sigaradan kurtulur. Ne kilo alır, ne gergin günler yaşar. Bu olağanüstü tecrübesini çevresindeki sigara içen insanlar ile paylaşmaya başlar ve böylece adım adım dünya çapında kabul edilmiş ve denenmiş 'Easyway-Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu' yöntemini geliştirir. Birebir seansları çoğaldıkça grup seansları yapmaya başlar.
Dünya çapında yaklaşık 10 milyonun üzerinde sigara içicisinin Allen Carr-Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu yöntemiyle sigaradan kurtulduğu bilinmektedir.
Allen Carr | D&R - Kültür, Sanat ve Eğlence Dünyası
4 Günde Sigarayı Kafanda Bitir | D&R - Kültür, Sanat ve Eğlence Dünyası
Sigarayı Şu Anda Bırakın | D&R - Kültür, Sanat ve Eğlence Dünyası
Allen Carr's Easy Way to Stop Smoking: Read this book and you'll never smoke a cigarette again | D&R - Kültür, Sanat ve Eğlence Dünyası (Pahalı,Orjinal inglizce)

Top Bottom