Neler Yeni

Simulatör için bilgisayar topluyorum ( DCS )

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Burak Yavuzeeer
Bütçe
40000
dcs steam 1.png
dcs req 1.png

Tüm Donanımcılara selamlar,

DCS uçuş simulasyonum için laptoptan masaüstüne terfi etmek istiyorum. Özetle sistem topluyorum gereksiz para vermeden en uygun sistemi yaratmaya çalışıyorum. Önce elimdeki verileri söylemek ve daha sonra tavsiyelerinizi duymayı çok isterim.
Şuan DCS için MSI laptopumda rtx 3080 , 32gb ram, ve i7 10870h işlemci kullanıyorum. VR (virtural reality olarak ) Hp'nin reverb G2 modelini kullanıyorum. Joystick olaraksa thrustmaster hotas var.

dcs reverb.png
dcs hotas 1.png

Laptopum çok ısınıyor ve zorluyorum gibi geliyor ,ayrıca çok gürültülü....masaüstüne geçmek istiyorum. DCS oyunu özellikle multiplayer için 32gb ram istiyor.

Sistem:

Ekran kartı
: RTX 3080 düşünüyorum. Daha fazlasına ihtiyacım olduğunu sanmıyorum.
Ram : DDR5 64gb planlıyorum. (şimdilik 32gb la da idare edebilirim, fiyat arttıran RGB gibi şeylere hiç ihtiyacım yok)
Anakart: En cahil olduğum konu. İnternete kablo ile bağlanıyorum anakart wifi ye ihtiyacım yok. Ram için sanırım 4 slot lazım 4x16 64gb için.Hafıza için 1 ssd ve 1 m2 slotu yeterli olur. Ne tavsiye edersiniz?
İşlemci: i5 12600k 10 çekirdek ve 3.7Ghz ile RTX 3080 i rahat ettirir gibi geliyor sizce fazla mı yada az mı ne önerirsiniz ? (render video edit falan yapmıyorum).
Güç kaynağı: ?
Soğutucu: ?
Kasa: ? RGB ışıklı falan istemiyorum güzel hava alsın yeter neticede masanın altında duracak.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler...

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
996,390
Üyeler
157,530
Son üye
EmiyaArtoria
Top Bottom