Neler Yeni

Sinerji Zeit Sistem Nasıldır?

Carami0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Samed Cengiz
Hocam bütçem tam tamına 14000tl bu alacağım sistem de 14731tl oluyor 731 TL yi arkadaşlardan alacağım bundan dolayı eğer önereceğiniz sistemler varsa bu fiyatı geçmesin 14 veren 15 de verir muhabbeti yapmazsanız çok sevinirim.

1- sistem bu sistem bence gayet iyi şimdi ana kartı kötü olduğunu bende biliyorum ama yapacak bişey yok giriş segmenti için sanırsam iyi.
2- ssd olarakta 512 gb takılı ben mld 1 tb lık olanı koydum biliyorum ilk defa duyanlar olacaktır önermeyen de olacaktır ama 1tb için en uygun m2 ssd kullanıcı yorumları gördüğümde sıkıntı yaşayan yok ve yine biliyorum bu ssd de okuma yazması 3300-3100 diyor ama test sonuçlarında böyle değil 2700-1700 çıkıyor benim için sıkıntı yok depolama alanının fazla olması benim açıdan önemli.
3-bunların dışında benim bildiğim ya da takıldığım bir sorun yok fiyatı da diğer hazır sistemlere göre daha iyi sizlerin düşüncelerini merak ediyorum başka sistem tavsiyeleriniz ya da bildikleriniz varsa lütfen yazın şimdiden teşekkür ederim.

uomerlutfi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,111
İsim
Ömer Lütfi Ülker
İlgilendiği Kategoriler
bilgisyaarlar - bilgisayar bileşenleri
Instagram
instagram.com/omerlutfiulker
Dostum bu sistemi sadece oyun icin mi kullanicaksın ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu sisteme bakmanı öneririm senin için daha uygun bütçen açısından

Yada 12.500 TL lik fiyatı ile bu kasaya bakabilirsiniz

Bu onerdiginde sistemleri kendine göre özelleştirme yapabilirsin.
Yada direk bu sekilde de satin alabilirsin

Pckolik Gain v1 sistemde islemciyi 5600 yapmanı tavsiye ederim . 13500 TL ye gelir.

Son düzenleme:

Carami0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Samed Cengiz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum bu sistemi sadece oyun icin mi kullanicaksın ?

Bu sisteme bakmanı öneririm senin için daha uygun bütçen açısından

Yada 12.500 TL lik fiyatı ile bu kasaya bakabilirsiniz

Bu onerdiginde sistemleri kendine göre özelleştirme yapabilirsin.
Yada direk bu sekilde de satin alabilirsin

Pckolik Gain v1 sistemde islemciyi 5600 yapmanı tavsiye ederim . 13500 TL ye gelir.
tavsiyeler için çok teşekkür ederim sorunuza gelecek olursa evet oyun için kullanacağım
https://www.gencergaming.com/da-c2
bu sistemi bende gördüm fakat psu olarak biraz çekindim rampage , gamepower gibi psular pek güven vermiyor
bu sistem de ise 5500 işlemcinin yeteceğini düşünmüyorum yükseltmek istediğimde mpk işlemci görmekteyim bunu yaptığım zaman mecburen işlemci soğutucu da almam gerekecek

Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Okan
tavsiyeler için çok teşekkür ederim sorunuza gelecek olursa evet oyun için kullanacağım
bu sistemi bende gördüm fakat psu olarak biraz çekindim rampage , gamepower gibi psular pek güven vermiyor
bu sistem de ise 5500 işlemcinin yeteceğini düşünmüyorum yükseltmek istediğimde mpk işlemci görmekteyim bunu yaptığım zaman mecburen işlemci soğutucu da almam gerekecek
Soğutucu problem olmasa gerek yukaridaki sisteme 14700 verecektiniz yükseltme ile yanlış okumadiysam

Soğutucu problem olmasa gerek yukaridaki sisteme 14700 verecektiniz yükseltme ile yanlış okumadiysam
Ayrıca yanlış bilmiyorsam mpk işlemcilerde fan geliyor yanında tray islemcilerde gelmiyor. Eğer stok fan yeterli olmaz ise ki olmayacak soğutucu alın ama idarelik olarak kullanılır stok fan

uomerlutfi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,111
İsim
Ömer Lütfi Ülker
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Kardesim o nasıl mantık mpk ne demek kutusuz demek adamlar soğutucu takıp gönderiyorlar

Daha kotu bir sisteme 2200 TL fazla vericektin az önce

Carami0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Samed Cengiz

Ayrıca yanlış bilmiyorsam mpk işlemcilerde fan geliyor yanında tray islemcilerde gelmiyor. Eğer stok fan yeterli olmaz ise ki olmayacak soğutucu alın ama idarelik olarak kullanılır stok fan
evet 14700 vereceğim fakat pc kolikteki sistemde bahsetmiş olduğum üzere işlemciye soğutucu almam lazım o da aşağı yukarı 1000tl onu da eklersek ikisinin fiyatı aynı oluyor stok fan gönderiyorlar ama iyisinden değil onu biliyorum

d1xl1te

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
Emirhan İvacık
Dostum 12100F yetiyorsa 5500 de yeter çünkü daha iyi bir işlemci. PSU'ya güvenmiyorsan deepcool, fsp ile değiştirebilirsin.

evet 14700 vereceğim fakat pc kolikteki sistemde bahsetmiş olduğum üzere işlemciye soğutucu almam lazım o da aşağı yukarı 1000tl onu da eklersek ikisinin fiyatı aynı oluyor stok fan gönderiyorlar ama iyisinden değil onu biliyorum
R5 5500 işlemciye stok fan yeterli oluyor.

Carami0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Samed Cengiz
Kardesim o nasıl mantık mpk ne demek kutusuz demek adamlar soğutucu takıp gönderiyorlar

Daha kotu bir sisteme 2200 TL fazla vericektin az önce

Dostum 12100F yetiyorsa 5500 de yeter çünkü daha iyi bir işlemci. PSU'ya güvenmiyorsan deepcool, fsp ile değiştirebilirsin.

R5 5500 işlemciye stok fan yeterli oluyor.
5600 e yükseltmeyi düşünüyordum ayrıca 5500 i312100f den nasıl daha iyi hadi 5600 ile i312100f i karşılaştırsan anlayacaktım fakat bunda bile aman aman fark yok yanlış biliyorsam düzeltin 12100f tek cekirdekte daha iyi çokllu çekirdekte 5600 ya da tam tersi

uomerlutfi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,111
İsim
Ömer Lütfi Ülker
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Kardeşim i3 islemci ve 6600 lü kasaya 14700 verecektin . Ben sana 5500 islemcili kasa onerdim 12500 e . Kusira bakmada 2200 TL daha az odeyerek daha iyi bir ekran kartı ve muadil islemci alıyorsun.

MrBilgin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,583
İsim
Yavuz
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Okan
5600 e yükseltmeyi düşünüyordum ayrıca 5500 i312100f den nasıl daha iyi hadi 5600 ile i312100f i karşılaştırsan anlayacaktım fakat bunda bile aman aman fark yok yanlış biliyorsam düzeltin 12100f tek cekirdekte daha iyi çokllu çekirdekte 5600 ya da tam tersi

Bence gayet kapışıyorlar 5500 çoğu oyunda daha önde hatta

Carami0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Samed Cengiz

MrBilgin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru