Neler Yeni

Sistem açılmıyor, alt-tire çıkıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Anıl Erdoğan
Bilgisayarım açılırken alttantire hatası veriyor ve ardından Reboot device hatası veriyor işin garibi Biosdan Boot menüye girdiğimde ilk sırada harddiskim var belki işletim sistemi bozulmuştur diye format flaş belleği taktım ama yapamadım içini açtım belki hdd gevşemiştir diye ama hdd yerine vida ile tutturulmuştu vidayıda çıkartamadım hiçbişeyini ellemeden geri kapattım şimdi garantiye göndersem hadi bu kasa açılmış kullanıcıdan kaynaklı deseler bile para ile tamir ederlermi babamın çok iyi bir arkadaşı var bu konuda uzmanlar yoksa onlara mı götürmeliyiz kaça patlar

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Bilgisayarım açılırken alttantire hatası veriyor ve ardından Reboot device hatası veriyor işin garibi Biosdan Boot menüye girdiğimde ilk sırada harddiskim var belki işletim sistemi bozulmuştur diye format flaş belleği taktım ama yapamadım içini açtım belki HDD gevşemiştir diye ama HDD yerine vida ile tutturulmuştu vidayıda çıkartamadım hiçbişeyini ellemeden geri kapattım şimdi garantiye göndersem hadi bu kasa açılmış kullanıcıdan kaynaklı deseler bile para ile tamir ederlermi babamın çok iyi bir arkadaşı var bu konuda uzmanlar yoksa onlara mı götürmeliyiz kaça patlar
Format sırasında hata verdiği için mi yapamadın?
HDD'iğ başka bir sisteme takma şansın varsa takıp HD Tune ile error scan testi yapar mısın? Quick scan kapatın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Anıl Erdoğan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
HDD'iğ başka bir sisteme takma şansın varsa takıp HD Tune ile error scan testi yapar mısın? Quick scan kapatın.
Aslında evde başka pc var ama dediğim gibi hdd vidasını sökemedim flash belleği taktığımda boot menüsünde flash belleğin adıyla hiçbir alakası olmayan bir yazı çıktı bende heraldı başka bişey dedim şimdi yeniden deneyeceğim bide diyelim başka sisteme taktım başka sistemden format atma şansım varmı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Diğer taktığım sistemde hdd yi açıp içindeki dosyaları görmem yetermi yoksa illaki test programı lazımmı

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Aslında evde başka pc var ama dediğim gibi HDD vidasını sökemedim flash belleği taktığımda boot menüsünde flash belleğin adıyla hiçbir alakası olmayan bir yazı çıktı bende heraldı başka bişey dedim şimdi yeniden deneyeceğim bide diyelim başka sisteme taktım başka sistemden format atma şansım varmı
Başka sistemden format atma şansınız var.
HDD'i kızaktan çıkaramadığınız sanırım.

3.5 inç HDD'lerde bu noktalardan vidalanır. Buradaki vidaları çıkarırsanız sökersiniz ayrıca ilkin HDD'in kabloları çıkarın sonra kızağı yuvasından çıkarın sökmek daha kolay olur.
1610879105670.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Diğer taktığım sistemde HDD yi açıp içindeki dosyaları görmem yetermi yoksa illaki test programı lazımmı
Hatanın kaynağını bulmak istiyorsanız test etmek lazım.

Top Bottom