Neler Yeni

Sistem aniden kapanıyor

Shirioh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre Özcan
Merhabalar öncelikle sistemin özellikleri;
Ryzen 5 1600.
RX 580 8 GB.
8x2 Ripjaws V G.Skill 3000MHz RAM
Power Boost BST-ATX700b "stallıon" 700W 80+ Bronze.

PC Oyundayken bir anda görüntüyü kesti, kasa çalışmaya devam ediyordu ama görüntü yoktu ve klavye mouse ışığı yanıyordu. RAM ve CPU Testi yaptım (aşırı uzun tutamadım testi) herhangi bir çökme olmadı. Ancak durum OCCT'den power'a veya stres testine gelince testi başlatma tuşuna bastığım anda görüntüyü kesiyor. Yakın çevredeki tamircilerde parça olmadığından testini yapamadılar, bu durum sizce ekran kartından'mı kaynaklı yoksa PSU'danmı kaynaklıdır. Sorundan tam emin olmadığım için yeni bir parçada alamıyorum mecburen ya birisinden psu alıp test edicem yada daha iyi bir tamirciye gidip test ettiricem. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhabalar öncelikle sistemin özellikleri;
Ryzen 5 1600.
RX 580 8 GB.
8x2 Ripjaws V G.Skill 3000MHz RAM
Power Boost BST-ATX700b "stallıon" 700W 80+ Bronze.

PC Oyundayken bir anda görüntüyü kesti, kasa çalışmaya devam ediyordu ama görüntü yoktu ve klavye mouse ışığı yanıyordu. RAM ve CPU Testi yaptım (aşırı uzun tutamadım testi) herhangi bir çökme olmadı. Ancak durum OCCT'den power'a veya stres testine gelince testi başlatma tuşuna bastığım anda görüntüyü kesiyor. Yakın çevredeki tamircilerde parça olmadığından testini yapamadılar, bu durum sizce ekran kartından'mı kaynaklı yoksa PSU'danmı kaynaklıdır. Sorundan tam emin olmadığım için yeni bir parçada alamıyorum mecburen ya birisinden psu alıp test edicem yada daha iyi bir tamirciye gidip test ettiricem. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.
Anakart modelini yazmayı unutmuşum,

Asus Prime B450M-K II​

Mesaj otomatik birleştirildi:

ek olarak şimdi farklı bir forumdangördüğüm kadarıyla disk kontrolu yaptım elimde farklı bir ssd var onunlada test edip tekrardan konuya dönüş yapacağım

1695141466107.png

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
937,116
Üyeler
147,283
Son üye
kemalg
Top Bottom