Neler Yeni

Sistem güncellemesi için yardım

Bukr3j

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
310
İsim
Ayberk SOKUL
valla sistemi kurdum kuralı böyle sordum bi kaç kez normal dediler, monitörle alakalı dediler bende kaderime razı geldim :D Ama aynı sisteme sahip bir youtube yayıncısı 1000 fps alıyor bu sistemde nası yaptığını bilmiyorum :D videosuda bu
Teknolojiden anlamayan kişiler öylece konuşur. Microsoft Edge gibi Windows uygulamalarını kullanmıyorsanız Windows Ultimate Utility ile performansını arttıracak bir kaç ayar yapabilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Windows'un daha da temiz olmasını istiyorsan tiny11 yada tiny10 kurmanı şiddetle tavsiye ederim. TinyX kısacası olması gereken Windows diyebilirim.

Physialis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Oğuzhan Özkuyumcu
Teknolojiden anlamayan kişiler öylece konuşur. Microsoft Edge gibi Windows uygulamalarını kullanmıyorsanız Windows Ultimate Utility ile performansını arttıracak bir kaç ayar yapabilirsin.

Windows'un daha da temiz olmasını istiyorsan tiny11 yada tiny10 kurmanı şiddetle tavsiye ederim. TinyX kısacası olması gereken Windows diyebilirim.
Onun ney olduğunu bilmiyorum :(

Bukr3j

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
310
İsim
Ayberk SOKUL
Onun ney olduğunu bilmiyorum :(
Hangisinin?

Tiny11 ise şu "performans"lı Windows'ların en güvenli olanlarından.

KaptanMC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Mehmetcan İvrendi
Merhabalar,
  1. AMD Ryzen 5 7600X 4.7GHz (Turbo 5.3GHz) 6 Core 12 Threads 32MB Cache AM5
  2. MSI PRO B650-P Wi-Fi AMD B650 6400MHz (OC) DDR5 Soket AM5 ATX
  3. Kingston DDR5 16GB(2x16GB) 5200MHz Fury Beast Black Ram Bellek
  4. Sapphıre RX7900XT
  5. MSI Mag Forge 100R Temperli Cam 2x A-Rgb Fan 1X120 mm 650W 80+ Bronze Psu ATX Bilgisayar Kasası
  6. CORSAIR CW-9060040-WW HYDRO SERİSİ H100X 240 MM YÜKSEK PERFORMANS SIVI İŞLEMCİ SOĞUTUCUSU
  7. HP 1TB EX950 M.2 Nvme Pcıe 3500-2900MB/S 3D Tlc Nand 5MS23AA
  8. ASUS TUF Gaming VG247Q1A 23.8 inç 165Hz 1ms Full HD FreeSync Gaming Monitör

Sistem parçalarım bu şekilde, güncelleme yapmak istiyorum. Hangi parçalarda değişikliğe gitmeliyim ? ayrıca bu pc yi satıp daha üst düzey bir laptop almak mantıklı olurmu ? Düşüncelerinizi bekliyorum...
Sadece

-Psu'yu dedikleri gibi 750W çıkar garanti olsun

-4K demişler ama fiyatı vs. Hiç düşünmemişler yani bence 2K İps 165HZ monitör AL geç (Param bol dedemden Altın madeni miras kaldı diyorsan aşşağıdaki 4K monitörlerden birini alabilirsin) Bence 2K İps monitör al 4K Sadece Hikayeli oyunlar oynayacaksan alınır.

-Çoğu kişi Rami yükselt demiş gerek yok yani ram zaten iyi yükseltmek sadece boşa israf gibi

Monitör olarak 2K alacaksan Al Geç

Yok Param var 4K alcam diyorsan 2'sinden birini alabilirsin

valla sistemi kurdum kuralı böyle sordum bi kaç kez normal dediler, monitörle alakalı dediler bende kaderime razı geldim :D Ama aynı sisteme sahip bir youtube yayıncısı 1000 fps alıyor bu sistemde nası yaptığını bilmiyorum :D videosuda bu
Bir kaç sebebi olabilir

1-V-Sync açık olabilir onu kapat varsa G-Sync falan aç (Valorantta ismi farklıydı galiba internetten bakarsın)

2-En yüksek ayarlarda oynuyor olabilirsin Valorant gibi Rekabetçi oyunlarında Fps görüntüden daha önemli olduğu için Low ayarlarda oynuyorlar ve videolardaki testlerde genelde Low ayarlarda yapılıyor

-Dedigim gibi V-Sync kapat (valoda ismi farklıydı galiba) ve Low veya medium ayarlara düşür ve Çözünürlüğü kontrol et 1080P mı diye

Son düzenleme:

Physialis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Oğuzhan Özkuyumcu
Sadece

-4K demişler ama fiyatı vs. Hiç düşünmemişler yani bence 2K İps 165HZ monitör AL geç (Param bol dedemden Altın madeni miras kaldı diyorsan aşşağıdaki 4K monitörlerden birini alabilirsin) Bence 2K İps monitör al 4K Sadece Hikayeli oyunlar oynayacaksan alınır.

-Çoğu kişi Rami yükselt demiş gerek yok yani ram zaten iyi yükseltmek sadece boşa israf gibi

Bir kaç sebebi olabilir

1-V-Sync açık olabilir onu kapat varsa G-Sync falan aç (Valorantta ismi farklıydı galiba internetten bakarsın)

2-En yüksek ayarlarda oynuyor olabilirsin Valorant gibi Rekabetçi oyunlarında Fps görüntüden daha önemli olduğu için Low ayarlarda oynuyorlar ve videolardaki testlerde genelde Low ayarlarda yapılıyor

-Dedigim gibi V-Sync kapat (valoda ismi farklıydı galiba) ve Low veya medium ayarlara düşür ve Çözünürlüğü kontrol et 1080P mı diye
en düşük ayarlarda oynuyorum da v-sync i araştırayım belki açıktır.

Sadece

Bir kaç sebebi olabilir

banada 2k monitör mantıklı geldi. 4k gereksiz pahalı

KaptanMC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Mehmetcan İvrendi
en düşük ayarlarda oynuyorum da v-sync i araştırayım belki açıktır.

banada 2k monitör mantıklı geldi. 4k gereksiz pahalı
V-Sync Valorant'da Kare hızı eşitleme falan diye geçiyordu galiba türkçeye çevirmişler yani yırtılmaları falan önlüyor bu yüzden monitörün Hz. İle FPS aynı derecede tutuyor genelde Günümüzde Her oyunda var bu ayar yani Başka Hikayeli/Rekabetçi fark etmeksizin oyunlara grince ilk bu ayarı kapat FreeSync Varsa destekliyorsa onu aç oda yırtılmayı engelliyor ama FPS'i kısıtlamadan

-dedigim gibi 2K gayet yeterli olacaktır IPS al ama şuan kullandığın monitör VA panel Bu yüzden İPS geçince aradaki renk farkını fark edersin attığım 9.000TL olan Dell monitörü al geç veya foumda 2K İPS monitör tavsiye istiyebilirsin

-Rami yükseltmene gerek yok boş ver onları ram'in günümüzde gayet yeterli

asko56

80+ Silver
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,456
Üyeler
156,494
Son üye
Ömer Y