Neler Yeni

sistem iyi olmasına rağmen çok nadir fps kaybı

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
metehan yeniköylü
Merhabalar yeni bir sistem topladım yaklaşık bir hafta oldu eve getirdiğimde çalıştırdığımda ilk başlarda fare donması gibi sorunlarla karşılaştım driverları güncelleyerek çözdüm bu sorunu ve bugün elimde daha önceden olan WD 5200rpm hddyi taktım ve içine ark indirdim sürekli olarak takılmalar oldu fps kayıpları sürekli oldu bunun üzerine normal pc ana depolama alanı olan WD sn750 Black de yüklü gta5i açtım 30 dk civarı oynadım oyunda öldüm ve doğduğum hastanenin kapısında yine bir drop oldu anlık takıldı sot cyberpunk gibi oyunlarda şu ana kadar bir şey yaşamadım neden oluyor olabilir? SİSTEM: RTX3060 R5 5600x corsair vengeance rgb pro 3600mhz cl16 ram b550 msi mpg gaming plus anakart

Sllent

80+ Gold
En İyi Cevap
2
HDD kaynaklı sanırım ARK.
GTA'da neden takıldığını çözemedim.

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,793
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Isı değerleri nedir?

damedamedameyo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
304
İsim
Muhammed Emin Ocak
Merhabalar yeni bir sistem topladım yaklaşık bir hafta oldu eve getirdiğimde çalıştırdığımda ilk başlarda fare donması gibi sorunlarla karşılaştım driverları güncelleyerek çözdüm bu sorunu ve bugün elimde daha önceden olan WD 5200rpm hddyi taktım ve içine ark indirdim sürekli olarak takılmalar oldu fps kayıpları sürekli oldu bunun üzerine normal pc ana depolama alanı olan WD sn750 Black de yüklü gta5i açtım 30 dk civarı oynadım oyunda öldüm ve doğduğum hastanenin kapısında yine bir drop oldu anlık takıldı sot cyberpunk gibi oyunlarda şu ana kadar bir şey yaşamadım neden oluyor olabilir? SİSTEM: RTX3060 R5 5600x corsair vengeance rgb pro 3600mhz cl16 ram b550 msi mpg gaming plus anakart
AIDA64 ile sıcaklık değerlerini kontrol edin (özellikle anakartı)

damedamedameyo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
304
İsim
Muhammed Emin Ocak
Neden özellikle anakart?
Anakart, işlemciyi beslemeye çalışırken sıcaklığı yüksek olduğu için drop yaşatabiliyor. Kronik sorunlu ya da sorunlu gelen anakartta bu sorun yaşanabiliyor. Bakmanızı tavsiye ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kullandığınız CPU soğutucu nedir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
metehan yeniköylü
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakart, işlemciyi beslemeye çalışırken sıcaklığı yüksek olduğu için drop yaşatabiliyor. Kronik sorunlu ya da sorunlu gelen anakartta bu sorun yaşanabiliyor. Bakmanızı tavsiye ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kullandığınız CPU soğutucu nedir?
arctic 240mm sıvı soğutucu

damedamedameyo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
304
İsim
Muhammed Emin Ocak
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
metehan yeniköylü
O zaman işlemciden kaynaklı drop da yok. AIDA64 ile anakart sıcaklığına bakın, eğer yüksekse drop o sebepten giriy
mosfet ve chipset sıcaklıklarına da baktım mosfetler 55 en fazla chipset 45 en fazla cinebenchden render alırken

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,679
Üyeler
152,720
Son üye
kragon
Top Bottom