Neler Yeni

Sistem montajını nasıl yapmalıyım?

LastShot

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,290
İsim
Berk Esenli
tavsiyen için teşekkürler dostum ama o fanı satabileceğimi sanmıyorum öncelikle bir deneyeceğim yeterli performansı alırsam sıkıntı olmaz daha kasa alamadım ona göre bir kasa alayım o zaman.
Kasa olarak oneri yapabiliriz butceniz nedir tam olarak?
Ayrica o fani en az 200’e satabilecegnizi dusunuyorum :)

Regaip

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Regaip Sütlübulak
Kasa olarak oneri yapabiliriz butceniz nedir tam olarak?
Ayrica o fani en az 200’e satabilecegnizi dusunuyorum :)
kasa için max çıkabileceğim nokta 1000 tl ama ne kadar uygun o kadar iyi.

asus tuf gaming gt301 (1079 tl) ya da asus tuf gaming gt501 (1.300 tl)
msi mag forge 100r (600 tl)

bunların arasında git gel yapıyorum ama ilk kez kasa toplayacağım için farklı markalara yönelmedim

LastShot

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,290
İsim
Berk Esenli
kasa için max çıkabileceğim nokta 1000 TL ama ne kadar uygun o kadar iyi.

asus tuf gaming gt301 (1079 TL) ya da asus tuf gaming gt501 (1.300 TL)
msi mag forge 100r (600 TL)

bunların arasında git gel yapıyorum ama ilk kez kasa toplayacağım için farklı markalara yönelmedim
Aerocol airhawk duo dusunebilirsiniz. Fakat ben yerinizide olsam psuya henuz almamissam Cooler master h500 750w 80+ dusunurdum. Psu ile birlikte geliyor kasa, hava akisi inanilmaz iyi ve de icindeki psu 12V kanalindan tam 744W veriyor.

Ahmet Taha

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
801
İsim
Ahmet Taha
Arkadaşlar sistemimi topladım. hayatımda ilk kez bir bilgisayar sistemini birleştireceğim açıkçası korkmuyor değilim yapmam gereken hatalar nelerdir? hatalı bir birleştirme yaparsam parçalar zarar görür mü? birleştirme aşamasının performansa etkisi nedir?
tavsiye ve desteklerinizi bekliyorum.

herkese iyi akşamlar teşekkürler.
birleştirmenin performansa etkisi olmaz (tabi bişeyi kırmazsan :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar sistemimi topladım. hayatımda ilk kez bir bilgisayar sistemini birleştireceğim açıkçası korkmuyor değilim yapmam gereken hatalar nelerdir? hatalı bir birleştirme yaparsam parçalar zarar görür mü? birleştirme aşamasının performansa etkisi nedir?
tavsiye ve desteklerinizi bekliyorum.

herkese iyi akşamlar teşekkürler.
toplamak için yapman kolay açıyorsun techonapt, donanım arşivi, pc hocası, veya mod art pc yi sonra 2-3 viideo izliyosun pc toplama ile ilgili en son birine bakarak topluyosun

Regaip

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Regaip Sütlübulak
Aerocol airhawk duo dusunebilirsiniz. Fakat ben yerinizide olsam psuya henuz almamissam Cooler master h500 750w 80+ dusunurdum. PSU ile birlikte geliyor kasa, hava akisi inanilmaz iyi ve de icindeki PSU 12V kanalindan tam 744W veriyor.
sistem aşağıda bunların hepsi sipariş edildi kargoda. kalan parçalar monitör, sıvı soğutma(siz ve çoğu kişi gerek yok dedi masrafa girme dedi), kasa
İşlemci: AMD 7 RYZEN 3800x
Anakart: Asus TUF Gaming X-570 (Wİ-Fi)
RAM: G.SKİLL RİPJAWS 32 GB 3600 MHz CL18
SSD: ADATA XPG 1 TB M2 3500/3000
Power supply: CORSAİR RM850 850W +80 gold full modüler.
EKRAN KARTI: ASUS ROG STRİX RTX GEFORCE 2070 super ADVANCE EDİTİON 8gb

birleştirmenin performansa etkisi olmaz (tabi bişeyi kırmazsan :)

toplamak için yapman kolay açıyorsun techonapt, donanım arşivi, PC hocası, veya mod art PC yi sonra 2-3 viideo izliyosun PC toplama ile ilgili en son birine bakarak topluyosun
illa ki bir korku oluyor kırmam inşallah :) :)

Ahmet Taha

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
801
İsim
Ahmet Taha
sistem aşağıda bunların hepsi sipariş edildi kargoda. kalan parçalar monitör, sıvı soğutma(siz ve çoğu kişi gerek yok dedi masrafa girme dedi), kasa
İşlemci: AMD 7 RYZEN 3800x
Anakart: Asus TUF Gaming X-570 (Wİ-Fi)
RAM: G.SKİLL RİPJAWS 32 GB 3600 MHz CL18
SSD: ADATA XPG 1 TB M2 3500/3000
Power supply: CORSAİR RM850 850W +80 gold full modüler.
EKRAN KARTI: ASUS ROG STRİX RTX GEFORCE 2070 super ADVANCE EDİTİON 8gb

illa ki bir korku oluyor kırmam inşallah :) :)
inşallah.

LastShot

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,290
İsim
Berk Esenli

LastShot

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,290
İsim
Berk Esenli
sanırım link kırık.
Hocam Cooler master h500 yazarak dediğim kasaya bakabilirsin fiyatı 1200tl civarında.
Ayrıca ona bütçem yok dersen aerocol airhawk duo yazarak da diğer kasaya bakabilirsin.

dogubati

80+
Daha önce yazıldı mı kontrol etmedim ama youtube babada olmayan bir şey değil. montaj ile alakalı dünyadaki her dilden kaynak mevcut :)

Regaip

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Regaip Sütlübulak
Benim gözümü de kablolama korkutuyor hangi kablo nereye takılacak diye onu nasıl çözeriz :)
aynı korku çok karmaşık geliyor onu buraya tak bunu çıkar şu rgb buraya reset orada felan faln kafa alev alıyor

Hocam Cooler master h500 yazarak dediğim kasaya bakabilirsin fiyatı 1200tl civarında.
Ayrıca ona bütçem yok dersen aerocol airhawk duo yazarak da diğer kasaya bakabilirsin.
bence asus daha iyi gibi geliyor boyut olarakta onu sipariş ettim artık kasam asus gt501

Zifiri54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Ömer AYDIN
aynı korku çok karmaşık geliyor onu buraya tak bunu çıkar şu RGB buraya reset orada felan faln kafa alev alıyor
Aynen öyle :) videoları izledim fakat her kablolamaya geldiğinde yok bir siteden pc toplayacağım diyorum :)

Top Bottom