Neler Yeni

Sistem parça güncellemesi

Ll3G1OnN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
Yağız Arslan Baytekin
İşlemciyi aldığım günder beridir işlemci sıcaklığı düzensiz, macunda değiştirdim kaliteli olan artics le ama yok fayda etmedi
Mesaj otomatik birleştirildi:

4060ti ile mevcut 3060ti arasında fark var mı? 3080ti kas gücü olarak baya tokatlıyor gibi
kasa gücü olarak amd nin güçlü kartları da tokatlıyor ona bakarsak özelliklerine yazılımlara bakınca rtx 4060 ti 3080 i tokatlar

Anaxdust

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
İsmail Doğan
kasa gücü olarak amd nin güçlü kartları da tokatlıyor ona bakarsak özelliklerine yazılımlara bakınca rtx 4060 ti 3080 i tokatlar
Benim derdim 2k da rahat akıcı oyun oynamak ve yayın yapabilmek.
Nvdia tarafını düşünüyorum, amd eski kullanıcıyım yayınsal konularda çok verim alamadım

AyhanKaaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Ayhan Kaan
piyasada çok fazla artics çakması dolanıyor. orjinalliğini kontrol ettirebilir misin. ben de orjinalliğinden anlamıyorum ama kutusunu atınca burdaki arkadaşlar anlıyor. Artics'in de kaliteli veya az kaliteli macunları da var seninkinin modeli nedir. bir de dediğim gibi klipsleri tam geçirdin mi. öyle bir bası uyguladım ki ben takarken, hatta korktum anakart'ı çatlatacağım diye.

Ll3G1OnN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
Yağız Arslan Baytekin
Benim derdim 2k da rahat akıcı oyun oynamak ve yayın yapabilmek.
Nvdia tarafını düşünüyorum, amd eski kullanıcıyım yayınsal konularda çok verim alamadım
o yüzden 4000 serisini öneriyorum ne kadara alıcaksın 3080 ti ı

Anaxdust

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
İsmail Doğan
piyasada çok fazla artics çakması dolanıyor. orjinalliğini kontrol ettirebilir misin. ben de orjinalliğinden anlamıyorum ama kutusunu atınca burdaki arkadaşlar anlıyor. Artics'in de kaliteli veya az kaliteli macunları da var seninkinin modeli nedir. bir de dediğim gibi klipsleri tam geçirdin mi. öyle bir bası uyguladım ki ben takarken, hatta korktum anakart'ı çatlatacağım diye.
Uyguladım tabii hatta bir kerede pc ustasına götürdüm cooler master gel ile onlara taktırttım sonuç aynı

o yüzden 4000 serisini öneriyorum ne kadara alıcaksın 3080 ti ı
Elimdeki mevcut 3060ti asus dual ve 10k verince 3080ti evga ftw ultra gaming modelini alacağım kfg var

AyhanKaaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Ayhan Kaan
Uyguladım tabii hatta bir kerede pc ustasına götürdüm cooler master gel ile onlara taktırttım sonuç aynı

Elimdeki mevcut 3060ti asus dual ve 10k verince 3080ti evga ftw ultra gaming modelini alacağım kfg var
overlock yaptın mı? ryzen uygulaması ile otomatik yada bios üzerinden otomatik overlock

Ll3G1OnN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
Yağız Arslan Baytekin

onun yerine rtx 4070 al düz daha iyi performansları aynı kılpayı 3080 ti önde dlss açınca iki kartda 4070 tokatlar 3080 ti ı o zaman

BurakBek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Burak
Merhabalar şuanda sistemim şu

B450M-KII anakart
5700x ryzen işlemci
asus dual 3060ti
Snowman t6 soğutucu
Sharkon tg5 kasa(önü cam)
2k msi monitör

Oyunlar 2kda oynanırken hem ekran hemde işlemci 80 derecelere tırmanıyor. Bu yüzden güncellemeler yapcağım.

Anakartta B550 serisine geçişi
Kasayı Corsair 4000D Rgb yapmayı
Ekran kartını Evga 3080ti ultra ftw yapmayı düşünüyorum.
Hangi B550 anakart ile bu kasaya uyumlu sıvı ya da kule tipi soğutucuyu önerirsiniz? Desteklerinizi bekliyorum

Güncel arkadaşlar
Dostum şuan ki kasan gayet iyi çoğu oyunu yüksek ayarda rahat oynatır boş yere para harcama şimdilik arkadaşların da dediği gibi macunu yenile artı işlemci hava soğutucu al sorunun fazlasıyla çözülecek bana sorarsan 1 2 sene daha bu sistemi kullan nvıdıanın 5000 serileri çıkacak hem DDR5 li sistem toplamış olursun hemde nvıdıa nın güncel ekran kartını temin etmiş olursun

Anaxdust

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
İsmail Doğan
Dostum şuan ki kasan gayet iyi çoğu oyunu yüksek ayarda rahat oynatır boş yere para harcama şimdilik arkadaşların da dediği gibi macunu yenile artı işlemci hava soğutucu al sorunun fazlasıyla çözülecek bana sorarsan 1 2 sene daha bu sistemi kullan nvıdıanın 5000 serileri çıkacak hem DDR5 li sistem toplamış olursun hemde nvıdıa nın güncel ekran kartını temin etmiş olursun
Peki hangi soğıtucuyu almalıyım? Almışken kasayıfa değişeyim diyorum 4000d ile corsair in

overlock yaptın mı? ryzen uygulaması ile otomatik yada bios üzerinden otomatik overlock
Oc yapmadım ama geldiği halde duruyor pbo vardı sanırım onlar falan açık ilk haliyle

Ll3G1OnN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
Yağız Arslan Baytekin
Kasa olarak rampage blaze önerebilirim

Anaxdust

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
İsmail Doğan

Ll3G1OnN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
Yağız Arslan Baytekin
Anladım hocam teşekkür ederim
ama bence güncelleme en az 1 sene bekle o zamana kadar rahat götürür seni yayın falan dedin idare ediyorsa bu şekil kalsın sistem yayın için diyorum bir tek termal macun değişimi güzel olur olmadı kasayı da değiştirirsin

soğutucu olarak stoğu varsa thermalright phantom spirit al yoksa thermalright assassin peerless al

Anaxdust

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
İsmail Doğan
ama bence güncelleme en az 1 sene bekle o zamana kadar rahat götürür seni yayın falan dedin idare ediyorsa bu şekil kalsın sistem yayın için diyorum bir tek termal macun değişimi güzel olur olmadı kasayı da değiştirirsin

soğutucu olarak stoğu varsa thermalright phantom spirit al yoksa thermalright assassin peerless al
Mesh olmadığı içim kasayı değişmek değişmişkende 850w psu ya geçmek istiyorum gelecek için açılcası

Sıvı soğutma tavsiye etmez misiniz?

Top Bottom