Neler Yeni

Çözüldü✓ Sistem parça önerileri

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
257
İsim
Ahmet Melih Alemdar
ssd önerisi için teşekkür ederim fakat fiyat arttırmamak için zaten elimde olan depolamaları kullanacağım muhtemelen. Ekran kartı içinse şunuu söyleyebilirmi nvidia fanboy değilim ama nvidia ile hiç sıkıntı yaşamadım şuana kadar sürücü kısmında da sorun çıksın istemiyorum ayrıca nvidia teknolojilerini de seviyorum. Farklı bir öneriniz varsa duymak isterim.
Imzamdaki ekran karti 7900 Gre testleri senin karttan daha üstün ve 4.000 TL daha ucuz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

peki okuma hızı yükselince oyunun açlma süresi ve pc nin açılma süresi dışında ne değişecek anca harita 1 saniye erken yüklenir okuma yazma hızı pek mühim değil
Arkadaşlar güzel bir sistem yapıyor. X670 yonga setli bir anakart alıyor ve Gen3 ssd iyi diyorsan benim bisey dememe gerek yok. Ferrariye tüp taktırmaktan farkı yok

kaşmerli oguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
273
İsim
oguz kagan
ssd önerisi için teşekkür ederim fakat fiyat arttırmamak için zaten elimde olan depolamaları kullanacağım muhtemelen. Ekran kartı içinse şunuu söyleyebilirmi nvidia fanboy değilim ama nvidia ile hiç sıkıntı yaşamadım şuana kadar sürücü kısmında da sorun çıksın istemiyorum ayrıca nvidia teknolojilerini de seviyorum. Farklı bir öneriniz varsa duymak isterim.
nvidia tabii ki şu anda daha güvenilir eğerdiyorsan bana gerçekten güvenilir bi şey lazım o kadar performans takıntılı değilim uzun ömürlü olsun msı x slim 4070 superi alabilirsin ama benim önerim performanstan yana olman ve gidip en ucuz 4070 ti superi alman palit markası üzmez zaten he şu olur ikisinin arası olsun dersen git 4070 ti al

Imzamdaki ekran karti 7900 Gre testleri senin karttan daha üstün ve 4.000 TL daha ucuz.

Arkadaşlar güzel bir sistem yapıyor. X670 yonga setli bir anakart alıyor ve Gen3 ssd iyi diyorsan benim bisey dememe gerek yok. Ferrariye tüp taktırmaktan farkı yok
millet 4090 ile bile gen 3 ssd kullanabiliyor ssd sandığınız kadar önemli değil 2000den fazla olsun yeter ama render yapacaksanız orasını bilmem

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
257
İsim
Ahmet Melih Alemdar
nvidia tabii ki şu anda daha güvenilir eğerdiyorsan bana gerçekten güvenilir bi şey lazım o kadar performans takıntılı değilim uzun ömürlü olsun msı x slim 4070 superi alabilirsin ama benim önerim performanstan yana olman ve gidip en ucuz 4070 ti superi alman palit markası üzmez zaten he şu olur ikisinin arası olsun dersen git 4070 ti al

millet 4090 ile bile gen 3 ssd kullanabiliyor ssd sandığınız kadar önemli değil 2000den fazla olsun yeter ama render yapacaksanız orasını bilmem
.

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
254
İsim
İbrahim Toglu
Merhaba arkadaşlar yakın zamanda yeni bir pc toplama kararı aldım ve aklımdaki parçaları yazıyorum. Bunlar içerisinde şu anda yalnızca kasa ve depolamalar elimde var. Bu parçalarda "bu olmamış bunu değiş" dedikleriniz var mı ? Varsa fiyatı yukarı çıkartmamaya çalışarak önerebilir misiniz.

PARÇALAR:

Game Master F-7 Akvaryum 7 ARGB Fanlı Kumandalı Siyah ATX F7 Oyuncu Bilgisayar Kasası ( bu kasa elimde var )​

MSI PSU MPG A850G PCIE5 850W 80 PLUS GOLD ACTIVE PFC FULL MODULAR Güç Kaynağı psu​

MSI MAG X670E Tomahawk WiFi Soket AM5 6600MHz (O.C.) M.2 Anakart​

AMD Ryzen 7 7800X3D 4.2 GHz AM5 96 MB Cache 120 W İşlemci​

MSI NVIDIA GeForce RTX 4070 Super Gaming X Slim 12 GB GDDR6X 192 Bit Ekran Kartı​

Corsair Vengeance RGB PRO 32 GB (2 x 16 GB) DDR4 3600 (PC4-28800) C18 masaüstü bellek, siyah​

DeepCool LE720 360mm LGA1700/AM5 ARGB Fanlı Siyah Sıvı İşlemci Soğutucu

2x Crucial P2 CT500P2SSD8 PCI-Express 3.0 500 GB M.2 SSD​

Twinmos TM1000GH2U SATA 3.0 2.5" 1 TB SSD​

Bunları zaman içerisinde almayı düşünüyorum elime para geçtikçe. Eğer olur derseniz güç kaynağını alabilirim. Artık pek pc parça uyumu bilen birisi değilim bu yüzden yardımınıza ihtiyacım var. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim ♥

Hocam senin sıralamana göre gidiyorum.
-Kasa zevkine kalmış
-Yazdığın psu şu an vatanda iyi bir indirime girmiş japon kapasitörler var içinde bende tavsiye ederim.
-Msi x670e tomahawk gerçekten güzel bir kart ve indirimde ama eclk(3d cpu'lar için daha iyi perf) desteği yok bu yüzden herhangi bir b650 de çok çok fazla yetecektir. Şunu öneririm cebinizde 2k kalacak.
-İşlemciyi tartışmaya gerek yok ancak çok yerde bunu tekrarlıyorum. Sadece oyun oynayacaksan ve bu 4k ise, cidden x3d'ler gereksiz.7600 bile işini görecek. Cebinde de yaklaşık 6-7 k para kalacak.
-4070 super güzel bir kart ancak yukarıdaki 7600 ve b650 'ları seçersen daha güçlü 4070ti super alabiliyorsun veya rx7900xtx( ki şu an dünya üzerinde en hızlı 2.kart) alabiliyorsun.
-Ramleri ddr4 seçmişsin. Şunları öneririm.Şu an piyasa üzerinde alabileceğin en ucuz oc potansiyelli ddr5 ram.
-O soğutucu biraz sesli ve LS serisine göre pompası eski seriden. LS olanı öneririm fiyatları benzer.
-2 adet düşük okuma/yazma nvme ve sata ssd alacağına bir tane adam akıllı 2tb 3000/4000mb nvme ssd alırsan fiyatları hem aynıya denk gelir hem de daha iyi perf alırsın.
Sistem bu haliyle canavar oluyor ve 70k sınırında kalmış oluyorsun. Anakart ve işlemciyi daha mantıklı versiyonlara düşürüp parayı ekran kartına yatırıyorsun ve 4k'da çok daha iyi perf alıyorsun. 2k içinse 70k gereksiz. 4k için istediğini varsayıyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Onur Şerif Selim
Hocam senin sıralamana göre gidiyorum.
-Kasa zevkine kalmış
-Yazdığın psu şu an vatanda iyi bir indirime girmiş japon kapasitörler var içinde bende tavsiye ederim.
-Msi x670e tomahawk gerçekten güzel bir kart ve indirimde ama eclk(3d cpu'lar için daha iyi perf) desteği yok bu yüzden herhangi bir b650 de çok çok fazla yetecektir. Şunu öneririm cebinizde 2k kalacak.
-İşlemciyi tartışmaya gerek yok ancak çok yerde bunu tekrarlıyorum. Sadece oyun oynayacaksan ve bu 4k ise, cidden x3d'ler gereksiz.7600 bile işini görecek. Cebinde de yaklaşık 6-7 k para kalacak.
-4070 super güzel bir kart ancak yukarıdaki 7600 ve b650 'ları seçersen daha güçlü 4070ti super alabiliyorsun veya rx7900xtx( ki şu an dünya üzerinde en hızlı 2.kart) alabiliyorsun.
-Ramleri ddr4 seçmişsin. Şunları öneririm.Şu an piyasa üzerinde alabileceğin en ucuz oc potansiyelli ddr5 ram.
-O soğutucu biraz sesli ve LS serisine göre pompası eski seriden. LS olanı öneririm fiyatları benzer.
-2 adet düşük okuma/yazma nvme ve sata ssd alacağına bir tane adam akıllı 2tb 3000/4000mb nvme ssd alırsan fiyatları hem aynıya denk gelir hem de daha iyi perf alırsın.
Sistem bu haliyle canavar oluyor ve 70k sınırında kalmış oluyorsun. Anakart ve işlemciyi daha mantıklı versiyonlara düşürüp parayı ekran kartına yatırıyorsun ve 4k'da çok daha iyi perf alıyorsun. 2k içinse 70k gereksiz. 4k için istediğini varsayıyorum.
Önerileriniz için teşekkürler.
Anakarta bakacağım, pek duymadığım bir marka.
O işlemciyi sistem 1080 de bile darboğaz yaşamasın diye seçtim değiştirmeyi şu aşamada düşünmüyorum.
Ekran kartında da nvidia kullanacağım bu konuda kesinim.
Ram leri ise yukarıda arkadaşların önerdiğinden alacağım sanırım.
Soğutucu konusunda söylediğiniz daha iyiye benziyor onu alacağım.
SSD ler elimde var bu yüzden onlara ekstra masraf çıkartmak istemiyorum.

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
254
İsim
İbrahim Toglu
Önerileriniz için teşekkürler.
Anakarta bakacağım, pek duymadığım bir marka.
O işlemciyi sistem 1080 de bile darboğaz yaşamasın diye seçtim değiştirmeyi şu aşamada düşünmüyorum.
Ekran kartında da nvidia kullanacağım bu konuda kesinim.
Ram leri ise yukarıda arkadaşların önerdiğinden alacağım sanırım.
Soğutucu konusunda söylediğiniz daha iyiye benziyor onu alacağım.
SSD ler elimde var bu yüzden onlara ekstra masraf çıkartmak istemiyorum.
Nvidia dan 4070ti super de önermiştim aslında gpu parasını işlemciye yatırıyorsun yüzüne bakmicağın 1080p için. 4070 ve üstü 2k-4k için çünki.
Ayrıca benim önerdiğim ramlerin oc kapasitesi daha yüksek ve fiyatları da aynı.Expo vs desteği de var.
Neyse artık karar senin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Onur Şerif Selim
Nvidia dan 4070ti super de önermiştim aslında gpu parasını işlemciye yatırıyorsun yüzüne bakmicağın 1080p için. 4070 ve üstü 2k-4k için çünki.
Ayrıca benim önerdiğim ramlerin oc kapasitesi daha yüksek ve fiyatları da aynı.Expo vs desteği de var.
Neyse artık karar senin.
Çıkabilirsem ekran kartında ti S kartlara çıkacağım. ram markası hakkında pek iyi şeyler okumadım o yüzden tercih etmedim. anakart markası iyiymiş onu dediğinizden alacağım sanırım. Diğerlerini yukarıda açıkladım zaten. Önerileriniz için teşekkür ederim eklemek istediğiniz bir şey varsa elbetteki duymak isterim.

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
254
İsim
İbrahim Toglu
Çıkabilirsem ekran kartında ti S kartlara çıkacağım. ram markası hakkında pek iyi şeyler okumadım o yüzden tercih etmedim. anakart markası iyiymiş onu dediğinizden alacağım sanırım. Diğerlerini yukarıda açıkladım zaten. Önerileriniz için teşekkür ederim eklemek istediğiniz bir şey varsa elbetteki duymak isterim.
Rica ederim. Tabii ki bütçe varsa işlemciden kısmadan ti super'e çıkılabilir bunda her hangi bir behis yok. Ben bütçe kısıtlıysa diye böyle önerdim.
Ram'i bizzat ben kullanıyorum.İyi yorum yapmayan kişiler muhtemelen daha önce markayı duymadıkları için kullanmadığı mal hakkında sallıyordur.Ama neo forza avrupa'da bilinen bir marka.

Ekler

• 20240426_140744.jpg
    20240426_140744.jpg
    1.7 MB · Hit: 4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Onur Şerif Selim
Şu anda kafamdaki sistem :

Game Master F-7 Akvaryum 7 ARGB Fanlı Kumandalı Siyah ATX F7 Oyuncu Bilgisayar Kasası ( elimde var )​

MSI PSU MPG A850G PCIE5 850W 80 PLUS GOLD ACTIVE PFC FULL MODULAR Güç Kaynağı ( sipariş ettim )​

Palit NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti Super JetStream OC 16 GB GDDR6X 256 Bit Ekran Kartı​

Asrock B650E Steel Legend Wi-Fi 6600mhz(OC) RGB M.2 AM5 ATX DDR5 Anakart​

Deepcool LS720 Rgb 360MM Sıvı Soğutma​

Corsair Vengeance RGB 32GB (2x16GB) 6000MHz CL30 AMD EXPO DDR5 Ram​

VEYA

Neoforza 32GB (2x16GB) DDR5 7200Mhz CL34 Ram​

SSD ler elimde var zaten. Onlara fazladan bütçe ayıramam şu anda. Farklı öneri var ise buyurun. Yoksa çözüldü olarak işaretleyeceğim.

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
254
İsim
İbrahim Toglu
Şu anda kafamdaki sistem :

Game Master F-7 Akvaryum 7 ARGB Fanlı Kumandalı Siyah ATX F7 Oyuncu Bilgisayar Kasası ( elimde var )​

MSI PSU MPG A850G PCIE5 850W 80 PLUS GOLD ACTIVE PFC FULL MODULAR Güç Kaynağı ( sipariş ettim )​

Palit NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti Super JetStream OC 16 GB GDDR6X 256 Bit Ekran Kartı​

Asrock B650E Steel Legend Wi-Fi 6600mhz(OC) RGB M.2 AM5 ATX DDR5 Anakart​

Deepcool LS720 Rgb 360MM Sıvı Soğutma​

Corsair Vengeance RGB 32GB (2x16GB) 6000MHz CL30 AMD EXPO DDR5 Ram​

VEYA

Neoforza 32GB (2x16GB) DDR5 7200Mhz CL34 Ram​

SSD ler elimde var zaten. Onlara fazladan bütçe ayıramam şu anda. Farklı öneri var ise buyurun. Yoksa çözüldü olarak işaretleyeceğim.
Sistem ateş ediyor 💥💥 Hayırlı olsun.

Top Bottom