Neler Yeni

Sistem Start Tuşuna Basınca 1 Kere Resetliyor Ardından Açılıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
furkan
Herkese merhaba.
Start tuşuna bastıktan 1 saniye sonra cihaz 1 saniyeliğine açılıyor, fanlar dönüyor, pompalar dönüyor. 1 saniye sona erince cihaz kendisini resetliyor, 1 saniye bekliyor ve tekrardan açılıyor. Açıldığında bu görselini yüklediğim ekran geliyor. F1 ya da F3'e bastığımda beni BIOS'a yönlendiriyor. BIOS'tan çıkış yapıyorum ve PC normal bir şekilde açılıyor.
İlgili görsel:
IMG_4195.JPG

Denediğim yollar:
- Bu durum son 1 haftadır var. PC'yi 2 gün önce başka bir sebepten dolayı zaten formatladım.
- Anakartım için yeni bir BIOS sürümü yayınlandığını gördüm ve hemen güncelledim.
- CPU, GPU, RAM ve BIOS pilini söküp tekrar taktım.
- BIOS'u sıfırladım.
- BIOS sürümünü düşürdüm.
- Normalde overclocklu kullanıyordum fakat bu sorun başladığından beri overclock kullanmıyorum.
- XMP profillerinin hepsini denedim.
Bu saydıklarımın hiçbiri fayda etmedi.

- Anlattığım gibi cihaz ilk başta 1 tur reset atıyor daha sonra görseldeki ekrandan sonra normal bir şekilde açılıyor. Açıldıktan sonra hiçbir sıkıntı yok. Render alıyorum. BF2042 gibi hem işlemciyi hem de ekran kartını sömüren oyunlar oynuyorum. Farklı farklı benchmarklar ile cihazı zorlayıp denemeler yapıyorum. Hiçbir sorun yaşamıyorum.

- Cihaz açıldıktan sonra yeniden başlatmada sorun yaşamıyorum. Cihaz normal bir cihaz gibi açılıyor.
- Cihaz açıldıktan sonra kapatıp "fişini çekmeden" tekrar start tuşuna basarsam bu sefer de sorunsuz açılıyor.
- Ne zaman cihazın elektriğini kesip tekrardan açmak istediğimde aynı sorunu tekrar yaşıyorum.

Donanımım:
- i9 10850K.
- ASUS ROG STRIX Z490-E Gaming.
- 32 GB Kingston Dual RAM.
- ASUS ROG STRIX LC RX 6900 XT.
- 2 adet M.2 SSD.
- 1 adet SATA HDD.
- FSP 750 watt PSU.

İlgili herkese şimdiden çok teşekkür ederim...

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,669
Üyeler
140,681
Son üye
TuğçeCoban
Top Bottom