Neler Yeni

Sistem toplama yardım talebi hk

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Şeref
Bütçe
55000
Merhaba arkadaşlar.
Aşağıdaki görselde alacağım pc yi yazıyorum. Eksik gördüğünüz noktalarla birlikte almam gereken monitör konusunda da değerli tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ekler

• IMG_5916.jpeg
    IMG_5916.jpeg
    3 MB · Hit: 39

kaşmerli oguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
434
İsim
oguz kagan
İlgilendiği Kategoriler
pc toplama. hazır sistemler
Discord
kaan8765
Merhaba arkadaşlar.
Aşağıdaki görselde alacağım pc yi yazıyorum. Eksik gördüğünüz noktalarla birlikte almam gereken monitör konusunda da değerli tavsiyelerinizi bekliyorum.
Kasayı xpg yapın Rami lexar Thor yapın tamam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şu monitörü alabilirsiniz tek eksisi pivot Özelliği yok yani yukarı aşağı ters fln hareket ettiremezsiniz https://www.gaming.gen.tr/urun/1178...-inc-170hz-1ms-qhd-g-sync-ips-gaming-monitor/

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Şeref
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu haliyle tamam mıdır ? Ürün uyumları vs. tamam mıdır ? Darboğaz veya ısınma sorunu yaşar mıyım ? Bi de monitör tavsiye eder misiniz ?

Yalnızca oyun için kullanacağım bu arada.

Sormak istediğim diğer bir konuda çok fazla oyun çeşitliliğim yok, knight, cs go gibi oyunlar oynuyorum. Fiyatı çok değil ama daha uygun yapabilir miyiz

Ekler

• IMG_5917.jpeg
    IMG_5917.jpeg
    3.5 MB · Hit: 9
Son düzenleme:

kaşmerli oguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
434
İsim
oguz kagan
İlgilendiği Kategoriler
pc toplama. hazır sistemler
Discord
kaan8765
Bu haliyle tamam mıdır ? Ürün uyumları vs. tamam mıdır ? Darboğaz veya ısınma sorunu yaşar mıyım ? Bi de monitör tavsiye eder misiniz ?

Yalnızca oyun için kullanacağım bu arada.

Sormak istediğim diğer bir konuda çok fazla oyun çeşitliliğim yok, knight, cs go gibi oyunlar oynuyorum. Fiyatı çok değil ama daha uygun yapabilir miyiz
Her zaman daha uygun olabilir sen cs gibi oyunlar oynayacaksan 7800x3d ve 4060 ti alabilirsin her zaman daha ucuz ya da daha pahalı seçenekler olur ama daha az para verdikçe performans ve uzun ömürlülukte düşer

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
İbrahim Toglu
Merhaba arkadaşlar.
Ram-Anakart-Psu üçlüsü düşük kalite hocam.
Biostar her ne kadar köklü olsa da avrupada çok tercih edilmeyip,bizim gibi parası pul ülkelerde sistemlerin içine ucuz olsun diye ekliyorlar.
Büyük bilinen kanallarda(forumlarda) incelemelerini bulamazsınız zira test için ürün göndermiyorlar mallarına güvenmedikleri için.Msi veya asrock muadiliyle değiştirin derim.
Keza psu frisby. Bunu detaylı anlatmama gerek yok herhalde şöyle bizim foruma ufak bir göz gezdirince frisby hakkındaki yorumlar yeterli olur.Opsiyonlara göre başka psu seçin.
Keza ram mhz ve cl değerleri kötü. 5600-6000 mhz ve cl30-32 arası bir şey almaya bakın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Şeref
Sistem üzerinden tavsiye edebilir misiniz marka model belirterek

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Şeref

Direkt bu sistemi 7600 yapıp 240 mm sıvı soğutucu ekleyip alayım diyorum. Ne dersiniz arkadaşlar ?

Direkt bu sistemi 7600 yapıp 240 mm sıvı soğutucu ekleyip alayım diyorum. Ne dersiniz arkadaşlar ?
Yukarıda paylaştığım sistemle aynı işi görmez mi sizcede bu pc ? İlla 7800x3D mi yapmak gerekir ?
Ekran kartından kısmak mantıklı gelmedi bende 7800x3D yerine 7600 yapmaya ; tek slot 16 gb ram’ e karar verdim ; ibrahim bey yardımcı olabilir misiniz ?

Monitör olarak da bunu düşündüm ne dersiniz ?

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Şeref
Kardeşim
Ram-Anakart-Psu üçlüsü düşük kalite hocam.
Biostar her ne kadar köklü olsa da avrupada çok tercih edilmeyip,bizim gibi parası pul ülkelerde sistemlerin içine ucuz olsun diye ekliyorlar.
Büyük bilinen kanallarda(forumlarda) incelemelerini bulamazsınız zira test için ürün göndermiyorlar mallarına güvenmedikleri için.Msi veya asrock muadiliyle değiştirin derim.
Keza psu frisby. Bunu detaylı anlatmama gerek yok herhalde şöyle bizim foruma ufak bir göz gezdirince frisby hakkındaki yorumlar yeterli olur.Opsiyonlara göre başka psu seçin.
Keza ram mhz ve cl değerleri kötü. 5600-6000 mhz ve cl30-32 arası bir şey almaya bakın.
Kardeşim yapma şunu işte be :D Sen yazdığından beri kafam karıştı :D

Ne yapmamız gerektiğini de yaz bari

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
İbrahim Toglu
Kardeşim

Kardeşim yapma şunu işte be :D Sen yazdığından beri kafam karıştı :D

Ne yapmamız gerektiğini de yaz bari
Hemmen yazıyorum hocam
-Anakart
-Cpu
-Gpu
-Ram
-Psu
-Ssd
-Soğutma
Bu şekil ortalama 45k yapıyor. Kasayı zevkine göre ayarlayabilirsin hocam.Ön fanları 140veya200mm olan modeller olabilir.

Top Bottom