Neler Yeni

Sistem toplayıp satmak?

Strelok

80+ Silver
dostlar görenler gördü geçen ekran kartı alıp satmak istiyordum aklıma geldi sizce düşük bütçeyler pc toplamak mantıklı mı sonuçta pcden çok anlamayanlar çocuğuna düşük fiyatlı sistme almak isteyenler vs var sizce olur

sistem:

biliyorum 4GB RAM var ama bence şimdilik MC CSGO valorant vb. oynamak isteyenler için yeterli

4GB DDR2 2X2 RAM,Q8400,G41 COMBO,HD5450,550TL:https://www.sahibinden.com/ilan/iki...-ram-hd5450-1gb-64bit-550tl-1055015598/detay/ (eniştemi gönderip alırsam pazarlık yapabilir belki)

300W Kasa,150TL(ürün kahramanmaraşta belki de buradan alırım 100-150w psu olan kasa bulursam en kötü 200TL diyelim)

Hi-Level Ultra HLV-SSD 120GB SATA 3 2.5 inç SSD,230TL:

yaklaşık 1000TL tutuyor sizce 1200-1300TL falan satabilir miyim?

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
sonuçta pcden çok anlamayanlar çocuğuna düşük fiyatlı sistme almak isteyenler vs var
Böyle bir şey için konu açmak bilemedim
Türk insanı kendi kendine zarar vermeyi bırakmadıkça nasıl gelişeceğiz bilemiyorum.

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,166
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
PC den anlamayan insan genelde kasanın dışınada bakar ve 4GB ram artık çok düşük gelmeye başladı bence.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

DocToR2

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,975
İsim
Furkan Aytan
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar , Ekran Kartı
Discord
DocToR#3732

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Türk insanı kendi kendine zarar vermeyi bırakmadıkça nasıl gelişeceğiz bilemiyorum.
Birde sonra babasının aldığı bilgisayardan düşük performans alınca veya alan kişi sorun yaşayınca gelip bu tarz forumlara konu açıyorlar sonra biz uğraşıyoruz.

Strelok

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
dostum amacım kazıklamak değil olsaydı t*rboX satardım sadece donanımdan anlayan insanlar daha yüksek donanımlara bakması ve dediğim "pcden anlamayan insanlar" çok yüksek beklenti ile almaması
Mesaj otomatik birleştirildi:

PC den anlamayan insan genelde kasanın dışınada bakar ve 4GB ram artık çok düşük gelmeye başladı bence.
ilerde yükseltilebilir

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
dostum amacım kazıklamak değil olsaydı t*rboX satardım sadece donanımdan insanlar daha yüksek donanımlara bakması ve dediğim "pcden anlamayan insanlar" çok yüksek beklenti ile almaması

ilerde yükseltilebilir
Konu açarken kurduğunuz cümle ile bunun bi' alakasını göremedim şahsen. 2. Elden az mining yapılmış ekran kartları ile günümüz oyunlarında 60fps alacak sistem kurulup satmak daha mantıklı, açıklama kısmında miningli olduğunu ver parçaların 2. el olduğunu belirtebilirsin.

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,166
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
Birde sonra babasının aldığı bilgisayardan düşük performans alınca veya alan kişi sorun yaşayınca gelip bu tarz forumlara konu açıyorlar sonra biz uğraşıyoruz.
Katılıyorum
dostum amacım kazıklamak değil olsaydı t*rboX satardım sadece donanımdan anlayan insanlar daha yüksek donanımlara bakması ve dediğim "pcden anlamayan insanlar" çok yüksek beklenti ile almaması

ilerde yükseltilebilir
PC den anlamayan biri çocuğuna falan pc aldısa genelde çocuk sorun çekince falan babası yükseltmeyi gerekli görmüyor veya yapamıyorlar çocuk donarak oyunlar oynuyor.

Strelok

80+ Silver
Konu açarken kurduğunuz cümle ile bunun bi' alakasını göremedim şahsen. 2. Elden az mining yapılmış ekran kartları ile günümüz oyunlarında 60fps alacak sistem kurulup satmak daha mantıklı, açıklama kısmında miningli olduğunu ver parçaların 2. el olduğunu belirtebilirsin.
dostum haklısın ben de keyfimden düşük bütçeli demiyorum haftalık 50TL den artan para ve bayram/ziyaretten elime gelen harçıklarla başlamak istiyorum bu işe

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,351
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
dostlar görenler gördü geçen ekran kartı alıp satmak istiyordum aklıma geldi sizce düşük bütçeyler pc toplamak mantıklı mı sonuçta pcden çok anlamayanlar çocuğuna düşük fiyatlı sistme almak isteyenler vs var sizce olur

sistem:

biliyorum 4GB RAM var ama bence şimdilik MC CSGO valorant vb. oynamak isteyenler için yeterli

4GB DDR2 2X2 RAM,Q8400,G41 COMBO,HD5450,550TL:https://www.sahibinden.com/ilan/iki...-ram-hd5450-1gb-64bit-550tl-1055015598/detay/ (eniştemi gönderip alırsam pazarlık yapabilir belki)

300W Kasa,150TL(ürün kahramanmaraşta belki de buradan alırım 100-150w psu olan kasa bulursam en kötü 200TL diyelim)

Hi-Level Ultra HLV-SSD 120GB SATA 3 2.5 inç SSD,230TL:

yaklaşık 1000TL tutuyor sizce 1200-1300TL falan satabilir miyim?
Knk kasa ışıklı olmazsa 1 yılda satamazsın donanımdan anlamayan çok ucuzda olsa 3 fanlı kasa ister bizim millet

dostum haklısın ben de keyfimden düşük bütçeli demiyorum haftalık 50TL den artan para ve bayram/ziyaretten elime gelen harçıklarla başlamak istiyorum bu işe
Onları biriktir dolar al hocam seneye boz en azından bı i5 3.nesil falan gelsin ki millet artık cs1.6 oynamıyor

Strelok

80+ Silver
ama kullandığım üslup doğru değildi haklısınız özür dilerim

Knk kasa ışıklı olmazsa 1 yılda satamazsın donanımdan anlamayan çok ucuzda olsa 3 fanlı kasa ister bizim millet

Onları biriktir dolar al hocam seneye boz en azından bı i5 3.nesil falan gelsin ki millet artık cs1.6 oynamıyor
usta kendi param oldu mu annem direk dolara altına yatırıyor zaten o paraya dokunamıyorum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
967,289
Üyeler
152,867
Son üye
Serh4n
Top Bottom