Neler Yeni

Sistem yeni ilk düğmeye basılış ama başarıslık bi yardım edin

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ahmet Mete Karagöl
Öncelikle selamlar.
Benim sistemimde;
b450 M-A 2
Rx 550 4gb
Ryzen 5 2600
Corsair vengeance LPX 3000mhz ram
600w psu
Bilgisayarım yeni topladım son olarak ekran kartını aldım ve düğmeye bastım (ilk açılış) ekran gelmedi ekran kartının hdmı girişine taktım. Görüntü yok

Denediğim çözümler:
Ramleri söktüm silgiyle sildim her slotu denedim olmadı (tek ram var)
BIOS pilini çıkar tak yaptım olmadı

Aklımda 2 sorun var ya ramlarda sorun var yada işlemci soketinin oraya toz kaçtı

Sizce ne olabilir bi yardım ederseniz çok sevinirim

YusufShn01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
635
İsim
Yusuf Emre Şahin
RX 550 ekran kartının anakartta giren yerleri diğer ekran kartlarına göre çok ince olduğu için temassizlik yapıyor. Ekran kartının fanı döner ama görüntü gelmez temassizlik var yüksek ihtimal. Ekran kartının vidasını iyice sık, aynı kart bende vardı çok garip bir şekilde vidaladığım zaman görüntü alıyordum. Fotoğraf bulursam eklerim
Mesaj otomatik birleştirildi:

RX 550 ekran kartının anakartta giren yerleri diğer ekran kartlarına göre çok ince olduğu için temassizlik yapıyor. Ekran kartının fanı döner ama görüntü gelmez temassizlik var yüksek ihtimal. Ekran kartının vidasını iyice sık, aynı kart bende vardı çok garip bir şekilde vidaladığım zaman görüntü alıyordum. Fotoğraf bulursam eklerim
Sana böyle vidala demiyorum benimkini böyle yapınca görüntü geliyordu

Ekler

• IMG_20210514_140240.jpg
    IMG_20210514_140240.jpg
    999.1 KB · Hit: 29
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ahmet Mete Karagöl
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ekran kartı rx 550 4gb Turbox malum piyasada gtx 1660super kalmadığı için bu durumlara düştük. Ekran kartının fanı dönüyor hdmı kablosunu takınca ekranda bi hareketlenme oluyor. Kartı birkaç defa çıkar tak yaptım hala aynı

Ekran kartı rx 550 4gb Turbox malum piyasada gtx 1660super kalmadığı için bu durumlara düştük. Ekran kartının fanı dönüyor hdmı kablosunu takınca ekranda bi hareketlenme oluyor. Kartı birkaç defa çıkar tak yaptım hala aynı
Biyerde okumuştum ram ve işlemci arasında değişik voltaj bişileri oluyomuş ondan olabilir mi?

YusufShn01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
635
İsim
Yusuf Emre Şahin
Elinde başka ekran kartı varsa al onunla dene birinden ödünç iste eğer bulamazsan buzzer al küçük hoparlör oluyor anakarta takılıyor ondan bip sesleri çıkıyor arıza varsa o şekilde anlayabilirsin. Bu arada hdmı takip çıkarırken ekranda hareketlenme olması normal

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ahmet Mete Karagöl
Elinde başka ekran kartı varsa al onunla dene birinden ödünç iste eğer bulamazsan buzzer al küçük hoparlör oluyor anakarta takılıyor ondan bip sesleri çıkıyor arıza varsa o şekilde anlayabilirsin. Bu arada hdmı takip çıkarırken ekranda hareketlenme olması normal
Anakartın içinde küçük bişi çıktı sisteme taktığın zaman sorun olursa ötüyormuş o mu

YusufShn01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
635
İsim
Yusuf Emre Şahin
Anakartın içinde küçük bişi çıktı sisteme taktığın zaman sorun olursa ötüyormuş o mu
Evet o parça. Nereye takılacağına kitapçık varsa ordan bak sonra tak PC çalıştır. Kaç tane bip sesi geldiğini ve hangi aralıklarla geldiğini söylemen yeterli

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ahmet Mete Karagöl
Evet o parça. Nereye takılacağına kitapçık varsa ordan bak sonra tak PC çalıştır. Kaç tane bip sesi geldiğini ve hangi aralıklarla geldiğini söylemen yeterli
Yarın bakarım geceleyin bir şey göremem pazartesi günü bilgisayarcıya götüreceğim.
Kendi çabamla çözmeye çalışıyorum.
Tek sıkıntı şu ki bilgisayarcıya götürürsem garanti dışı kalırmı parçalar tek tek farklı sitelerden toplanma.

YusufShn01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
635
İsim
Yusuf Emre Şahin
Yarın bakarım geceleyin bir şey göremem pazartesi günü bilgisayarcıya götüreceğim.
Kendi çabamla çözmeye çalışıyorum.
Tek sıkıntı şu ki bilgisayarcıya götürürsem garanti dışı kalırmı parçalar tek tek farklı sitelerden toplanma.
Kalmaz

Top Bottom