Neler Yeni

sistem yeni işlemci ile görüntü vermiyor

RileyT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Ghost miller
Yeni işlemciyi takınca ekran gelmiyor, anakartima da uyumlu arıza seside yok her şey stabil çalışıyor ama görüntü yok eski işlemciyi takınca duzeliyor. on board denedim olmadı işlemci sağlam (denendi). İki kere yaptı para harcadim 400 TL toplam aylardır uğraşiyom ne olabilir? BIOS'ta güncel. Anakart MSI G31 TM-P21 işlemci 4 çekirdekli Quad 8400 (olmayan) görüntü veren 2 çekirdekli Pentium E6600. Herhangi bir pinlerde yamukda yok her şey stabil sadece siyah ekran. Ekran kartı HD6850, 4 GB RAM, PSU Cooler Master 500W. İşlemciye giden güç kablosu yetersiz güç veriyor olabilir mi? sistem driverları kurulu en son sürüm hepsi çekirdekten 4 çekirdekli işlemciye geçicektim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Metin Kandemir
İlgilendiği Kategoriler
Donanım-Elektrik,Elektronik-Tıbbi Cihaz Teknikeri- Kısacası elektronik olan her şey
Eğer bios default ayarlarına döndürdüğünde açılmazsa eski işlemcini takıp biosunu güncelle. Baktın yine olmuyor eski sürüm bios’a dön hocam

RileyT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Ghost miller
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Önceki işlemciyi takıp biosu sıfırlayıp tekrar takıp dener misin ?
denedim hocam ama olumsuz yine aynı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer bios default ayarlarına döndürdüğünde açılmazsa eski işlemcini takıp biosunu güncelle. Baktın yine olmuyor eski sürüm bios’a dön hocam
bios en son sürümde zatende eski biosa dönünce neden açılsınki güncel olması en sağlılı uyum olmazmı

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Metin Kandemir
İlgilendiği Kategoriler
Donanım-Elektrik,Elektronik-Tıbbi Cihaz Teknikeri- Kısacası elektronik olan her şey
Stok fanı takmadan bi denermisiniz eğer görüntü alıyorsanız kapatıp stok fanı takın.
Ayrıca işlemci yuvasının pinlerine bakıp kırık ayak mevcut mu diye kontrol eder misin?

RileyT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Ghost miller
Yeni işlemciyi takınca ekran gelmiyor, anakartima da uyumlu arıza seside yok her şey stabil çalışıyor ama görüntü yok eski işlemciyi takınca duzeliyor. on board denedim olmadı işlemci sağlam (denendi). İki kere yaptı para harcadim 400 TL toplam aylardır uğraşiyom ne olabilir? BIOS'ta güncel. Anakart MSI G31 TM-P21 işlemci 4 çekirdekli Quad 8400 (olmayan) görüntü veren 2 çekirdekli Pentium E6600. Herhangi bir pinlerde yamukda yok her şey stabil sadece siyah ekran. Ekran kartı HD6850, 4 GB RAM, PSU Cooler Master 500W. İşlemciye giden güç kablosu yetersiz güç veriyor olabilir mi? sistem driverları kurulu en son sürüm hepsi çekirdekten 4 çekirdekli işlemciye geç

Stok fanı takmadan bi denermisiniz eğer görüntü alıyorsanız kapatıp stok fanı takın.
Ayrıca işlemci yuvasının pinlerine bakıp kırık ayak mevcut mu diye kontrol

Ayrıca işlemci yuvasının pinlerine bakıp kırık ayak mevcut mu diye kontrol eder misin?
öylede denedim olmadı. kırık pin yok işlemci başka pc de görüntü veriyo

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Metin Kandemir
İlgilendiği Kategoriler
Aşağıda dediklerimden önce her ne kadar son sürüm bios varsa da sen yinede tekrarsan biosunu güncelle.
Hocam saçma gelebilir ekran kartına bağlıysa onboard a tak ekranı bundan önce bios pilini ve işlemciyi çıkart 5 dk bekle sonra pc yi başlat

RileyT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Ghost miller
Aşağıda dediklerimden önce her ne kadar son sürüm bios varsa da sen yinede tekrarsan biosunu güncelle.
Hocam saçma gelebilir ekran kartına bağlıysa onboard a tak ekranı bundan önce bios pilini ve işlemciyi çıkart 5 dk bekle sonra pc yi başlat
hocam on boardda denedim yine yok kafayı yicem anakart değiştirsem düzelme ihtimali var mı

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Metin Kandemir
İlgilendiği Kategoriler
Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
HigH VoLtaGe
Yeni işlemciyi takınca ekran gelmiyor, anakartima da uyumlu arıza seside yok her şey stabil çalışıyor ama görüntü yok eski işlemciyi takınca duzeliyor. on board denedim olmadı işlemci sağlam (denendi). İki kere yaptı para harcadim 400 TL toplam aylardır uğraşiyom ne olabilir? BIOS'ta güncel. Anakart MSI G31 TM-P21 işlemci 4 çekirdekli Quad 8400 (olmayan) görüntü veren 2 çekirdekli Pentium E6600. Herhangi bir pinlerde yamukda yok her şey stabil sadece siyah ekran. Ekran kartı HD6850, 4 GB RAM, PSU Cooler Master 500W. İşlemciye giden güç kablosu yetersiz güç veriyor olabilir mi? sistem driverları kurulu en son sürüm hepsi çekirdekten 4 çekirdekli işlemciye geçicektim.

anakartın Q serisi destekliyor baktım sitesinden geriye birtek bios kalıyor bios düşürmen veya yükseltmen gerekiyor beta sürüm olmamasına dikkat et hepsini denedin ve olmuyorsa bios pilini çıkarıp psu prizden çek iletken bir metal yardımı ile çıkardığın pilin yuvasındaki artı ve eksi uçları birbirine değir 25 saniye civarı bekle statik boşalsın pili takmadan çalıştır pc yi .

Son düzenleme:

RileyT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Ghost miller

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,790
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540

RileyT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Ghost miller
anakartın Q serisi destekliyor baktım sitesinden geriye birtek bios kalıyor bios düşürmen veya yükseltmen gerekiyor beta sürüm olmamasına dikkat et hepsini denedin ve olmuyorsa bios pilini çıkarıp psu prizden çek iletken bir metal yardımı ile çıkardığın pilin yuvasındaki artı ve eksi uçları birbirine değir 25 saniye civarı bekle statik boşalsın pili takmadan çalıştır pc yi .
bios sürümünü ne kadar düşüreyim?

Top Bottom