Neler Yeni

Sistemi yenileme baştan

Cadyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Bulut
Am5 soket anakarta döneceğim için anakart, ram ve işlemcimi değişeceğim.

Sırayla fan, anakart, işlemci, ve ram. Sizce bu dörtlüyü almak mantıklı mı? ( Önce ki konuda işlemci olarak bu önerildi. Bir başkası anakartı rami ve sogutucuyu onerdi. Sizce bunları alsam yeterli mi? Fps oyuncusuyum yüksek fps gerekiyor)

Bünyamina

80+ Gold

Sırayla fan, anakart, işlemci, ve ram. Sizce bu dörtlüyü almak mantıklı mı?
İşlemci ve fan konusunda güzel seçim. Anakart ve ram pahalı olmuş. Bence bunlar yerine daha uygunu alınabilir. Daha iyi olur.

Cadyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Bulut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemci ve fan konusunda güzel seçim. Anakart ve ram pahalı olmuş. Bence bunlar yerine daha uygunu alınabilir. Daha iyi olur.
16x16 diye pahali olabilir. Çok ucuzuda boşa masraf geliyor. Forumdakiler yardimci olursa cok sevinirim.

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
802
İsim
Ahmet Melih Alemdar
16x16 diye pahali olabilir. Çok ucuzuda boşa masraf geliyor. Forumdakiler yardimci olursa cok sevinirim.
İşlemci zaten Am5 te en çok kullanılan islemcilerden biri. Ramler gayet güzel. Anakart orta seviye güzel bir anakart. Hem Msi hem Asus ve farklı markalarda daha düşük fiyatlarda var anakart ama iyi bir seçim olmuş. Bütçen varsa B650 Tomahawk da alabilirsin.
Soğutucu yeter işlemciye.
Ekran kartın ne var

Cadyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Bulut
İşlemci zaten Am5 te en çok kullanılan islemcilerden biri. Ramler gayet güzel. Anakart orta seviye güzel bir anakart. Hem Msi hem Asus ve farklı markalarda daha düşük fiyatlarda var anakart ama iyi bir seçim olmuş. Bütçen varsa B650 Tomahawk da alabilirsin.
Ekran kartın ne var
Amd rx 6750 xt
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartın ne var
Ve max butcem ile bunlari belirledim. Toplam 20 21k ediyor fazlasini veremem

Cakrash

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Musa Topçu
ram olarak buna bakabilirsin ileride işlemciyi yükseltmeyeceksen o anakart fazla olmuş

Cadyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Bulut
ram olarak buna bakabilirsin ileride işlemciyi yükseltmeyeceksen o anakart fazla olmuş
Bu ram hoşuma gitmedi. Gskill daha bilindik daha iyi. Şuan ki sistemimde de gskill mevcut.

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
802
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Amd rx 6750 xt

Ve max butcem ile bunlari belirledim. Toplam 20 21k ediyor fazlasini veremem
Ayni işlemci ve anakartı ben de kullaniyorum.
Kullandığım ramlerin de ozellikleri de ayni. Ben Corsair almistim daha ucuzdu. Trident Z5 güzel seçim. Ayni ozellikte Lexar Ares in vardi daha ucuz olabilir

Cadyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Bulut
Bu ram hoşuma gitmedi. Gskill daha bilindik daha iyi. Şuan ki sistemimde de gskill mevcut.
Anakartın fazla olmasinin zarari yok ki. Şuan memnun olmadigim icin yukseltecegim. İlerde daha fazla vermek yerine bunlari alsam benim icin gayet ideal olur bence.

Ayni işlemci ve anakartı ben de kullaniyorum.
Kullandığım ramlerin de ozellikleri de ayni. Ben Corsair almistim daha ucuzdu. Trident Z5 güzel seçim. Ayni ozellikte Lexar Ares in vardi daha ucuz olabilir
Oyun oynuyor musun eger fps oyunu oynuyosan fpsini belirtir misin?

Göktürk ArdaHan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
449
İsim
Arda doğan

Sırayla fan, anakart, işlemci, ve ram. Sizce bu dörtlüyü almak mantıklı mı? ( Önce ki konuda işlemci olarak bu önerildi. Bir başkası anakartı rami ve sogutucuyu onerdi. Sizce bunları alsam yeterli mi? Fps oyuncusuyum yüksek fps gerekiyor)
4200-4700tl'yr 7200-7600mhz cl32-36 patriot rgb ramlar oluyor incehesao gaming gecesini takip et derim orda uyguna anakart'da düşürebilirsin bence aradaki farka 1ay beklemek değer 4 hafta içinde illahaki düşer

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
802
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Anakartın fazla olmasinin zarari yok ki. Şuan memnun olmadigim icin yukseltecegim. İlerde daha fazla vermek yerine bunlari alsam benim icin gayet ideal olur bence.

Oyun oynuyor musun eger fps oyunu oynuyosan fpsini belirtir misin?
Yani çok oyun oynayan birisi değilim ama bazen God of war, Pes 2021, Ets 2, Forza Horizon 4,Cyberpunk gibi oyunlar oynuyorum ama sadece God of war i bitirdim
7900 Gre ekran kartım var.
2k Ultra ayarlarda oynuyorum

Cadyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Bulut
Yani çok oyun oynayan birisi değilim ama bazen God of war, Pes 2021, Ets 2, Forza Horizon 4,Cyberpunk gibi oyunlar oynuyorum ama sadece God of war i bitirdim
7900 Gre ekran kartım var.
2k Ultra ayarlarda oynuyorum
7800x3d alacaktim 7500f populermis gibi geldi fiyatida uygun. 7500f sanirim valorantta 600 küsür fps veriyor

4200-4700tl'yr 7200-7600mhz cl32-36 patriot rgb ramlar oluyor incehesao gaming gecesini takip et derim orda uyguna anakart'da düşürebilirsin bence aradaki farka 1ay beklemek değer 4 hafta içinde illahaki düşer
Acelem yok ama bu hafta içinde harcama yapacağim. İşlemci anakart belli ramide gskill o paylastigimdan alirim tamamlarim sanirsam

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
802
İsim
Ahmet Melih Alemdar
7800x3d alacaktim 7500f populermis gibi geldi fiyatida uygun. 7500f sanirim valorantta 600 küsür fps veriyor
7800x3d oyun için alabileceğin en iyi işlemci ve 4k sistemlerde bile cok Güzel performans veriyor
Güçlü bir ekran kartı ile kullanmani tavsiye ederim

Top Bottom