Neler Yeni

SİSTEMİM ORTALAMA OLMASINA RAĞMEN HER OYUNDA İSTİSNASIZ FPS DROP YİYORUM

NiddeCat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Taceddin YILMAZ
sistemim
amd ryzen 5 3600
asus dual rx 580 8gb
asus prime b550m-k
adata su630 240 gb ssd
seageat barracuda1 tb

sistemim bu olmasına rağmen her oyunda güzel fps alırken birden fps drop yiyorum ve fps 0 olup tekrar normale çıkıyor bu minecraft tan valorant, CSGO dan GTA5 e kadar her oyunda geçerli. ssd de sorun vardır diye çıkartıp hdd ye kurdum ve hala aynı dropları yiyorum lütfen yardımcı olur musunuz.

**ekleme: ısınma sorunları yok

BATTLEFIELD

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,407
İsim
Selman

radasamara

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,713
İsim
rada
ram 2 slot 16 gb ve ikisini tek tek denedim ve farklı yerlerden almıştım tek tek denediğimde de drop oldu
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu konuda elimde başka bir depolama kalmadı sorunu başka diske format kurarak denemeden bulma şansımız var mı
tabii ki farklı bir ssdye windows kurarsınız bilgisayarı onun üzerinden başlatırsınız sorun düzelebilir.

yakar41

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
604
İsim
tunahan
sistemim
amd ryzen 5 3600
asus dual rx 580 8gb
asus prime b550m-k
adata su630 240 gb ssd
seageat barracuda1 tb

sistemim bu olmasına rağmen her oyunda güzel fps alırken birden fps drop yiyorum ve fps 0 olup tekrar normale çıkıyor bu minecraft tan valorant, CSGO dan GTA5 e kadar her oyunda geçerli. ssd de sorun vardır diye çıkartıp hdd ye kurdum ve hala aynı dropları yiyorum lütfen yardımcı olur musunuz.

**ekleme: ısınma sorunları yok
aynı sorun bende de var 60 hz eskı bır monıtor ıse fps dusmesı kasma olur

NiddeCat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Taceddin YILMAZ
Aynı sorunu yaşamıştım bende sorunu çözen hamle ekran kartını daha güncel bir kartla değiştirmekti ama senin kartın zaten güncel bir kart driverlara bir bak belki eski bir driver kullanıyorsundur.
ekran kartı güncel ve daha önce servise gönderdim yenisini gönderdiler bana ona rağmen devam ediyor ondan vazgeçmek geçtim sorunun ekran kartında olduğu düşüncesinden

mehmet_s

80+ Silver
En İyi Cevap
7
ekran kartı güncel ve daha önce servise gönderdim yenisini gönderdiler bana ona rağmen devam ediyor ondan vazgeçmek geçtim sorunun ekran kartında olduğu düşüncesinden

Siz HD TUNE adlı yazılımı indirip Hem HDD ye hem de SSD ye Bad sector taraması yapın. Scan bölümüne gelip yapabilirsiniz.

yakar41

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
604
İsim
tunahan

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,875
İsim
Mehmet
Arkadaşların bahsettiği gibi depolamayla ilgili olabilir ancak bir ihtimal de işlemci kullanımındaki dengesizlik olabiliyor. Gerçi yeni işlemcilerde böyle bir sorun olmaması lazım, hele 3600 için hiç bunu duymadım. Yine de emin olmak için msi afterburner ile oyuna girip 0 fps e düşüşüne islemci kullanımının neden olup olmadığını tespit edebilirsin. Eğer durum buysa işlemci kullanımını belli bir yüzdenin üstüne sabitlemek sorunu çözebiliyor. Sadece bir ihtimal. Bol şans.

Vinsanity

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
arhan şahin
biosunu güncelleyebilirsin kartın çok eski değil msi afterburner ile oyunlarda yüzde kaç kullanıyor bakmanı öneririm aslında darboğaz olması mümkün değil işlemcinde güçlü yinede paylaşırsan yardımcı olabilirim.

NiddeCat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Taceddin YILMAZ
Arkadaşların bahsettiği gibi depolamayla ilgili olabilir ancak bir ihtimal de işlemci kullanımındaki dengesizlik olabiliyor. Gerçi yeni işlemcilerde böyle bir sorun olmaması lazım, hele 3600 için hiç bunu duymadım. Yine de emin olmak için msi afterburner ile oyuna girip 0 fps e düşüşüne islemci kullanımının neden olup olmadığını tespit edebilirsin. Eğer durum buysa işlemci kullanımını belli bir yüzdenin üstüne sabitlemek sorunu çözebiliyor. Sadece bir ihtimal. Bol şans.
teşekkür ederim

den
biosunu güncelleyebilirsin kartın çok eski değil msi afterburner ile oyunlarda yüzde kaç kullanıyor bakmanı öneririm aslında darboğaz olması mümkün değil işlemcinde güçlü yinede paylaşırsan yardımcı olabilirim.
deneyeceğim

Siz HD TUNE adlı yazılımı indirip Hem HDD ye hem de SSD ye Bad sector taraması yapın. Scan bölümüne gelip yapabilirsiniz.
şuan yapmakta

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Yunus
Windows ile alakalı bir durum olabilir başıma geldi.. ya da ekran kartı driverini güncellemeyi deneme lisin isı değerleri nedir?

yakar41

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
604
İsim
tunahan
monitörü değiştirince sorununuz çözüldü mü
daha degıstırmedım :D ama tv ye bagladım gercekten sorun gıttı de devamlı tvde kullanammam daha bılgılı bırısını etıkıetlıyecem bır dk

@memz

Top Bottom