Neler Yeni

Sistemime ram upgradei yapmak istiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Hamza Candan
Merhabalar

Attığım görsellerde 8 gb arkadaşımın pc sinde takılı bende aynı ramdan alıp 8+4 gb yapmak istiyorum ramlarım uyumlu çalışırmı ? ve...

Pc mi tamirden alırken tamircim ramların yerini değiştirme bilgisayarı yakarsın demişti ben şimdi evde 2 gb çıkarıp 8 gb ı takmaya korkuyorum nasıl takmalıyım bilgilendirebilirmisiniz

Ekler

• Ekran_Alnts.png
    Ekran_Alnts.png
    50.4 KB · Hit: 42
  • ram 2.PNG
    ram 2.PNG
    20.2 KB · Hit: 40
  • ram 1.PNG
    ram 1.PNG
    19.3 KB · Hit: 26

Oğuzhan Yücel

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
595
İsim
Oğuzhan yücel
Merhabalar

Attığım görsellerde 8 gb arkadaşımın pc sinde takılı bende aynı ramdan alıp 8+4 gb yapmak istiyorum ramlarım uyumlu çalışırmı ? ve...

Pc mi tamirden alırken tamircim ramların yerini değiştirme bilgisayarı yakarsın demişti ben şimdi evde 2 gb çıkarıp 8 gb ı takmaya korkuyorum nasıl takmalıyım bilgilendirebilirmisiniz
pcni kapat ve ram kanallarinda ki kulakçıkları aç ve rami yerinden sök sonra diğer rami tak kullan biraz bastırman gerek ama aşırı değıl tık tık sesleri geldikten sonra kulakçıklar kapanacak işlem tamam
arkadaş nasıl bir kafa yaşıyorsa helal olsun

F1nerF1rst

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,360
İsim
Hasancan Bekdemir
İlgilendiği Kategoriler
Toplama Bilgisayar Oyunlar Driver Problemleri
Merhabalar

anakartın modeli nedir belki maximum 8 gb destekliyordur

EsatBey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Esat
Pny 2x8 ram tavsiye ederim. Yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum acaba diyerek almıştım sepet indirimi + kuponla 610 TL'ye. 3200 mhz oluşu ve fiyatıyla benim çok işime yaradı açıkçası.

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Hamza Candan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
anakartın modeli nedir belki maximum 8 gb destekliyordur
Anakart modelim h61-fel-u toplam 16 gb destekliyor tek slot 8 gb diye biliyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

pcni kapat ve ram kanallarinda ki kulakçıkları aç ve rami yerinden sök sonra diğer rami tak kullan biraz bastırman gerek ama aşırı değıl tık tık sesleri geldikten sonra kulakçıklar kapanacak işlem tamam
arkadaş nasıl bir kafa yaşıyorsa helal olsun
Abi direk 2 gb çıkarıp yerine 8 gb ı taksam bir sıkıntı olmaz diilmi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pny 2x8 ram tavsiye ederim. Yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum acaba diyerek almıştım sepet indirimi + kuponla 610 TL'ye. 3200 mhz oluşu ve fiyatıyla benim çok işime yaradı açıkçası.
Öncelikle tavsiyen için çok teşekkür ederim anakartım biraz eski bir model maksimum 1600mhz destekliyor aynı ramı bende düşünmüştüm ama nafile :(

F1nerF1rst

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,360
İsim
Hasancan Bekdemir
İlgilendiği Kategoriler
Anakart modelim h61-fel-u toplam 16 gb destekliyor tek slot 8 gb diye biliyorum
O zaman aynı ram olmasa bile cl ve mhz si aynı ram bulursan sorun çıkartmaz takmasıda aşırı basit youtubeden montaj videosu izle bakarak tak bilgin yoksa söyleyebilirimki ssd veya hdd den sonra bence takması en basit parça ramler

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Hamza Candan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O zaman aynı ram olmasa bile cl ve mhz si aynı ram bulursan sorun çıkartmaz takmasıda aşırı basit youtubeden montaj videosu izle bakarak tak bilgin yoksa söyleyebilirimki ssd veya hdd den sonra bence takması en basit parça ramler
Yardımların ve önerilerin için çok teşekkür ederim ramım geldi ve taktım allah razı olsun pc ciye yazdım 25 TL ücret alırım dedi param cebimde kaldı

F1nerF1rst

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,360
İsim
Hasancan Bekdemir
İlgilendiği Kategoriler
Yardımların ve önerilerin için çok teşekkür ederim ramım geldi ve taktım allah razı olsun pc ciye yazdım 25 TL ücret alırım dedi param cebimde kaldı
hayırlı olsun kankam iyi günlerde kullan

Top Bottom