Neler Yeni

Sistemimin Her Oyunda Takılma Sorunu

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
432
İsim
Arda
Frekans TV 5 Gaming gen. TR'den 2 gün önce aldım mağazadan teslim aldım. Eve geldim oyunları indirdim Days Gone da yüksek FPS almama rağmen kasılma var takılıyor Valorant da öyle RDR2 de bir şey yok Metro Exodus'ta bir şey yok PC Building Simulator aynı şekilde takılmalık 1 saniye oluyor geçiyor Sons of The Forest da öyle Ne yapmam gerek Gaming.Gen.tr dediği şey bana mail attım temiz kurulum yapmanız yoksa mağazaya göndermem. Yazılımsal olabilir dedi sizce olabilir mi? Yoksa bilgisayarım bozuk mu Ekran kartı RX 6700XT işlemci Ryzen 5 5600 flash belleğim yok yardımcı olursanız sevinirim cd de yok nasıl temiz kurulum yapabilirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayarcım da formatı 300 liraya atıyor ona da gidip 300 lira vermek istemiyorum şimdi yardımcı olun telaş yaptım ya 19 bin para verdim sorun yaşamak istemiyordum ya of

abdulkadir1998

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
357
İsim
Abdulkadir ÇİFTÇİ
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Oyun, Kişisel Bakım
Instagram
https://www.instagram.com/abdulkadir_1998
Twitter
AbdulKadir_1998
Formatı kendinde atabilirsin 300tl vermene gerek yok 300tl vereceğine 1 tane 16 gb flash bellek al daha sonra windowsu indir flash belleğe yaz internette bunun rehberi var çok basit fakat formatla düzelecek bir problem değil diye düşünüyorum daha fazla bilgi sahibi olan kişiler yardımcı olabilir belki ssd de bir problem olabilir takılmaların sebebi lakin diğerlerinde takılmıyor diyorsunç

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
432
İsim
Arda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Formatı kendinde atabilirsin 300tl vermene gerek yok 300tl vereceğine 1 tane 16 gb flash bellek al daha sonra windowsu indir flash belleğe yaz internette bunun rehberi var çok basit fakat formatla düzelecek bir problem değil diye düşünüyorum daha fazla bilgi sahibi olan kişiler yardımcı olabilir belki ssd de bir problem olabilir takılmaların sebebi lakin diğerlerinde takılmıyor diyorsunç
Şu anda açık flash bellek satan hiçbir yer yok

Ya ekran kartı işlemcimin bozuk olmasından korkuyorum bilmiyorum çok telaş yaptım ve çok bu sorunun uzun sürmesini istemiyorum ya şansızlığımın da bu kadar gerçekten yeter ya

evet 2 oyunda takılmıyordu rdr 2 metro exodus anlamadım ki days gone pc building simulator valo cs2 bunlar da takılıyor

İşlemcim ve ekran kartı sıcaklığım da olması gerektiği gibi çalışmaları da gayet normal düzgün

Sizce onlar da sorun olabilir mi?

140-130 fpsden bir anda 50-60 fps düşüp takılıyor geri çıkıyor anlamadım temiz kurulum yapayım

abdulkadir1998

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
357
İsim
Abdulkadir ÇİFTÇİ
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Twitter
AbdulKadir_1998
Şu anda açık flash bellek satan hiçbir yer yok

Ya ekran kartı işlemcimin bozuk olmasından korkuyorum bilmiyorum çok telaş yaptım ve çok bu sorunun uzun sürmesini istemiyorum ya şansızlığımın da bu kadar gerçekten yeter ya

evet 2 oyunda takılmıyordu rdr 2 metro exodus anlamadım ki days gone pc building simulator valo cs2 bunlar da takılıyor

İşlemcim ve ekran kartı sıcaklığım da olması gerektiği gibi çalışmaları da gayet normal düzgün

Sizce onlar da sorun olabilir mi?
Yarın yapabilirsin acele etmene gerek yok belki ekran kartı driverlerında bir problem vardır temiz bir kurulum yapmayı dene mevcut ekran kartı sürümünü kaldırıp.Donanımsal bir problem olduğunu düşünmüyorum çünkü forumdan bir kaç kişide benzer olaydan bahsetmişti muhtemelen yazılımsal ama dediğim gibi ben aşırı bilgi sahibi olan bir insan değilim yardımcı olabileceğim maks bu kadar olur. Driverlerını kontrol et

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
432
İsim
Arda
Yarın yapabilirsin acele etmene gerek yok belki ekran kartı driverlerında bir problem vardır temiz bir kurulum yapmayı dene mevcut ekran kartı sürümünü kaldırıp.Donanımsal bir problem olduğunu düşünmüyorum çünkü forumdan bir kaç kişide benzer olaydan bahsetmişti muhtemelen yazılımsal ama dediğim gibi ben aşırı bilgi sahibi olan bir insan değilim yardımcı olabileceğim maks bu kadar olur. Driverlerını kontrol et
Ya ben de donanımsal olduğunu düşünmüyorum ama korku giriyor işte ne yapmam gerektiğini de hiç bilmiyorum format zorsa yandım 300 lira verip format attırmak mantıklı mı acaba şimdi

Ya ben de donanımsal olduğunu düşünmüyorum ama korku giriyor işte ne yapmam gerektiğini de hiç bilmiyorum format zorsa yandım 300 lira verip format attırmak mantıklı mı acaba şimdi
win 11 yükletirim muhtemelen

abdulkadir1998

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
357
İsim
Abdulkadir ÇİFTÇİ
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Twitter
AbdulKadir_1998

win 11 yükletirim muhtemelen
Yani dediğim gibi 300 tl verme format için ilk driverlerını kontrol et daha sonra yine çözülmezse problem yarın gidip 1 tane flash bellek al ona windowsun kendi sitesinden iso dosyasını indir https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows11 buradan daha sonra indirdikten sonra https://rufus.ie/tr/ bu programı kurarak indirdiğin iso dosyasını bu program aracılığıyla flasha yaz
daha sonra bu videoyu izleyerek veya başka kanaldan izleyerek windowsu kur ama ilk önce sistemini kontrol et

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
432
İsim
Arda
Yani dediğim gibi 300 TL verme format için ilk driverlerını kontrol et daha sonra yine çözülmezse problem yarın gidip 1 tane flash bellek al ona windowsun kendi sitesinden iso dosyasını indir https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows11 buradan daha sonra indirdikten sonra https://rufus.ie/tr/ bu programı kurarak indirdiğin iso dosyasını bu program aracılığıyla flasha yaz
daha sonra bu videoyu izleyerek veya başka kanaldan izleyerek windowsu kur ama ilk önce sistemini kontrol et
Sistemini kontrol etten kastınız nedir tam anlamadım da

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Ekran kartı driverları yüklü mü? Yüklüyse hangi sürümü kullanıyorsun?

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
432
İsim
Arda
Yani dediğim gibi 300 TL verme format için ilk driverlerını kontrol et daha sonra yine çözülmezse problem yarın gidip 1 tane flash bellek al ona windowsun kendi sitesinden iso dosyasını indir https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows11 buradan daha sonra indirdikten sonra https://rufus.ie/tr/ bu programı kurarak indirdiğin iso dosyasını bu program aracılığıyla flasha yaz
Amd rx 6700xt baya driver indirdim sildim aynı sorun devam etti whql sürümlerini de denedim devam etti o yüzden şu anlık temiz kurulum şart gibi.

abdulkadir1998

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
357
İsim
Abdulkadir ÇİFTÇİ
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Twitter
AbdulKadir_1998
Sistemini kontrol etten kastınız nedir tam anlamadım da
SSD performansını kontrol eden yardımcı programlar var ssd kontrolü yap tam kapasitede çalışıyor mu daha sonra sisteminiz windows güncel mi onu kontrol et windows updateden bunlardan sonra driverlerini kontrol et son sürüm mü değil mi. Sıcaklık değerleri normal demişsin onu kontrol etmene gerek yok.

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
432
İsim
Arda
Ekran kartı driverları yüklü mü? Yüklüyse hangi sürümü kullanıyorsun?
1698260665706.png

SSD performansını kontrol eden yardımcı programlar var ssd kontrolü yap tam kapasitede çalışıyor mu daha sonra sisteminiz windows güncel mi onu kontrol et windows updateden bunlardan sonra driverlerini kontrol et son sürüm mü değil mi. Sıcaklık değerleri normal demişsin onu kontrol etmene gerek yok.
Okey ben ssd kontrolü yapayım windows güncel ssd kontrolü kalıyor bir tek ve yapayım onu atayım sonra sonuçları size

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
432
İsim
Arda
23.10.2 stabil diye biliyorum hocam. Bir güncelleyin.
@Emmree
Tamam bir deneyim

1698261098330.png

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
948,566
Üyeler
149,410
Son üye
erayvlxs
Top Bottom