Neler Yeni

Sistemimin Kapanma Sorununu Çözemiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
cem sray
iyi geceler dostlar

asus rog rtx 3070 ti
i7 10700k
16gb 3600 mhz ram
cooler master750 watt güç kaynağı

sistemim bu şekikde yardımınızı beklediğim konuya gelecek olursam.

league of legends gibi oyunlar oynarken bir problem yaşamıyorum fakat r6 siege , gta V tarzında daha performans isteyen oyunlar oynadığımda ekran gidiyor (no display port signal) kasa çalışmaya devam ediyor arkada ses bi kaç saniye devam ediyor sonra hiç bir ses görüntü yok oyun içinde her hangi bir donma kasma sorunum da olmadı bu zamana kadar daha önceden de yaşamıştım bunu çareyi afterburner indirerek bulmuştum fanı 80 e ayarlıyordum ve her hangi bir sorun yaşamadım fakat 1-2 hafta pc yi kullanmadım sonra 2 gün önce açtığımda yine aynı problem ile karşılaştım ekran kartını daha önce 2 kere servise yolladım aynı sorun için fakat bir sorun olmadığını söylediler 12-24 saat testini yaptıklarını ve sorun olmadığını iletmişlerdi.
şuan da 80 e ayarladığım halde kapanıyor acaba güç kaynağımı yetmiyor diye düşündüm çünkü şöyle bi durum keşfettim güç kaynağının kablosunu çıkarıp takıp pc yi başlattığımda sorunum bir nebze çözülüyor ama sonra tekrarlıyor sadece daha uzun sürüyor kapanması prizde bir sorun ile alakalı olabilir mi bilmiyorum çok fazla anlamıyor bu işlerden değer soracak olanlar için kapandığında ortalam 66-70 derece civarında oluyor ekran kartı diğer değerleri de stabil işlemci de keza aynı şekilde stabil sorun göremedim ben pc yi farklı prizde çalıştırsam sorunum çözülür mü yoksa sorun donanımsal mıdır görüşlerinizi bekliyorum acilinden :) iyi geceler diliyorum tekrardan

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,907
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Bilgisayar topraklama bir prize mi takılı? Ayrıca uzatma kablosu kullanıyor musunuz

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
cem sray
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hayır prize 6 lı bir kafa takılı onun üstüne internet pc monitör takılı

Atius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
349
İsim
atacan atmaca
voltaj sorunun var kanka merak ettiğin ve yaptığı her şeyi denedim başka priz başka güç kaynağı kablosu bilmemne her şeyi, güç kaynağı kablosunu değil hdmi veya dp kablonu çıkartıp taksan da çözüm olacak çünkü sıkıntı ekran kartlarındaki voltaj aşımı sorunu yeni driverlar ile her şeyi bok ettiler. gpu voltajını -%10dan başlayıp -%25e kadar yavaş yavaş dene ben bunula çözdüm

aragonattt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
658
İsim
Efe Kaya
Instagram
efekayakaya
kankacım o kadar genel bir sorun haline geldi ki bu ve çözümü yok adama işkence çektiriyor resmen
sen yine sağlam kablo kullan ve güç kaynağını kontrol ettir ama 66 70 fazla bir derece (kapanmasını sağlayacak kadar değil)
ben rx570le yaşadım aynı problemi bir süre benimki ciddi ısıdan kaynaklandığını fark ettim
abim ise rx580 8gb msi gaming x model kullanıyor ve aylardır sürüyor bu problem ekran siyaha düşüp ekran kartı fanları yüzde100e fırlıyor sıcaklıkları 60 65 te geziyor max çok fazla şey denedi çözümü bulamadı.
şahsen ben bu sıcakta ve nemde (özellikle izmir ve antalyada) teknolojik ciahzların kafayı yediğini düşünüyorum nemden dolayı kendilerini korumaya çekiyor olabilirler havalar düzeldiğinde bir kontrol et tekrar bence
Allah sabır versin...

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
cem sray
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
nasıl yapacağım konusunda bir fikrim yok belirttğim gibi çok fazla anlamıyorum afterburner dan mı yapacağım ? detay verebilirsen müteşekkir olurum
Mesaj otomatik birleştirildi:

kankacım o kadar genel bir sorun haline geldi ki bu ve çözümü yok adama işkence çektiriyor resmen
sen yine sağlam kablo kullan ve güç kaynağını kontrol ettir ama 66 70 fazla bir derece (kapanmasını sağlayacak kadar değil)
ben rx570le yaşadım aynı problemi bir süre benimki ciddi ısıdan kaynaklandığını fark ettim
abim ise rx580 8gb msi gaming x model kullanıyor ve aylardır sürüyor bu problem ekran siyaha düşüp ekran kartı fanları yüzde100e fırlıyor sıcaklıkları 60 65 te geziyor max çok fazla şey denedi çözümü bulamadı.
şahsen ben bu sıcakta ve nemde (özellikle izmir ve antalyada) teknolojik ciahzların kafayı yediğini düşünüyorum nemden dolayı kendilerini korumaya çekiyor olabilirler havalar düzeldiğinde bir kontrol et tekrar bence
Allah sabır versin...
evet havalar daha serindi sorun yaşamadığım dönemde ankara da

Bilgisayar topraklama bir prize mi takılı? Ayrıca uzatma kablosu kullanıyor musunuz
hayır prize 6 lı bir kafa takılı onun üstüne internet pc monitör takılı

aragonattt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
658
İsim
Efe Kaya
Instagram
efekayakaya
nasıl yapacağım konusunda bir fikrim yok belirttğim gibi çok fazla anlamıyorum afterburner dan mı yapacağım ? detay verebilirsen müteşekkir olurum

evet havalar daha serindi sorun yaşamadığım dönemde ankara da
@atacanatmaca 'nın dediğini soruyorsan ekran karıtnın kendi programından yani nvidianın programından yapman daha sağlıklı olur

aragonattt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
658
İsim
Efe Kaya
Instagram
efekayakaya
Nvidia tarafını bilmiyorum maalesef

Top Bottom