Neler Yeni

Öneri Sisteminizi Akım Koruyuculu Prize mi, Ups'e mi emanet ediyorsunuz?

burakdiA

80+
Arkadaşlar merhaba. Kafam bu konuda çok karışık. 4070ti yeni bir sistem aldım ve sisteme iyi bakmak adına herhangi bir elektik akımına kurban gitmesini istemiyorum. Araştırıyorum kimisi akım koruyuculu prizler iş görmez ups al diyor. Kimisi akım koruyuculu priz işini görür diyor. Bu konulardan anlayan arkadaşların önerilerine ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

Nvidia Mx130

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,833
İsim
Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Futbol
Akım korumali priz kesilmeyi değilde bir anda fazla veya az gelmesini engelliyor diye biliyorum(yanlış olabilirim). Ups içinde biriktirerek sistemi kapatmıyor sanırım.

Kastornit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Ozan
Akım korumalı priz anlık gelen yüksel gerilimi engeller, harici faydası yok. Dalgalanmalara karşı etkinliği yok. Kısmi olarak koruyabilir belki. Kafam rahat olsun diyorsan UPS alacaksın ondan da anlamıyorum.

qnyb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Güney
Güç kaynağıma emanet ediyorum. Üstesinden gelirse, kendisi bozulsa da parçaları korursa, onur köşemde sonsuza dek saklarım, başarısız olursa parçalanır çöpe gider tanınamaz hale getiririm, çöplükte unutulur gider. Bu konuşmayı kendisine geldiği ilk gün yaptım, şuanlık görevini başarıyla sürdürüyor.

Ghoul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
518
İsim
Kemalhan Altay
Başımdan geçen bir hadiseyi paylaşmak isterim.Sizde ona göre önlem alın diye. Yıllardır yağmurlu havalarda bilgisayarımı kapatmam hiç bişeyde olmaz elektrik gitsede bişey olmazdı. 3-5 Ay önce aynı şekil yağmurlu bir havada bilgisayardayken bir anda patlama sesiyle yerimden fırladım. Pc kapandı modem patladı heryer yanık koktu.Ve o acı senaryo yaşandı düğmeye bastım açılmadı. Lafımı uzatmayayım voltajı prizden yememiş. Hiç aklıma bile gelmeyecek bir yer olan modemin arkasına gelen dsl kablosuna dışardan yıldırım atmış.Akım gelip modemi patlatıyor,modeme geçen ethernet kablosundan anakartı yakıyor,işlemcimde hasar gördü onuda değiştirdim anakart ve modemle.Artık yağmur yağınca fişleri boşver, arkadaki kabloları bile söküyorum modemde dahil. Aklınızda bulunsun o dışardan gelen kabloya atabiliyor.

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,041
İsim
Mert Can Ergün
Güç kaynağı ve priz de önemli eskiden rampage 700w psu vardı 300tl ye almıştım vatandan oturduğum yerde çok nadir elektrik kesintisi olur 3 yıldır ne yağmurlu havalarda ne de elektrik kesintisi olduğu zaman beni yalnız bırakmadı sonra high powere geçtim sonra asus

Top Bottom