Neler Yeni

sıvı soğutma cızırtlı ses Thermalright Frozen Notte 240

Ahmet.sw

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ahmet
Merhaba arkadaşlar
pc hocası yayınladığı pch-gg7 sistemi satın aldım
oyunlar oynarken sıvı soğutma dan hafif cızırtlı ses çıkıyor net bir şekilde duyabiliyorum bunu
sizce bu normal mı?
normal değilse ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz lütfen

Thermalright Frozen Notte 240​

innata

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Onur Erçakır
Kulağını yaklaştırıp sesin geldiği yeri kestirmeye çalışmaktan başka çare yok. Tahminim titreşimden dolayı kasanın sacından geliyor. Gevşek vida varsa sık.

Ahmet.sw

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ahmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kulağını yaklaştırıp sesin geldiği yeri kestirmeye çalışmaktan başka çare yok. Tahminim titreşimden dolayı kasanın sacından geliyor. Gevşek vida varsa sık.
ben kontrol ettim sadece oyunlar oynarken bu ses ortaya çıkıyor
vidaları kontrol ettim onlarda her hangi bi sıkıntı yok

Anakartta coil whine olabilir. Tam işlemcinin olduğu yerden gelir genelde o ses. Yani soğutucudan geldiğine emin misin?

Ahmet.sw

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ahmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakartta coil whine olabilir. Tam işlemcinin olduğu yerden gelir genelde o ses. Yani soğutucudan geldiğine emin misin?
emin degilim ama kulagimi yaklasitimda sivi sogutcu tarafindan duyuyorum ve internette arastirdim bazi insanlarda ayni sorunu yasamislar ama nasil cozulur bilemedim

emin degilim ama kulagimi yaklasitimda sivi sogutcu tarafindan duyuyorum ve internette arastirdim bazi insanlarda ayni sorunu yasamislar ama nasil cozulur bilemedim
Sıvı soğutucu da işlemci tarafında olduğunu düşünürsek coil whine olabilir. Sesi anakartın arkasından dinleyin, nerden geldiği daha net anlaşılır.

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,533
İsim
Mehmet Aslan
Merhaba arkadaşlar
pc hocası yayınladığı pch-gg7 sistemi satın aldım
oyunlar oynarken sıvı soğutma dan hafif cızırtlı ses çıkıyor net bir şekilde duyabiliyorum bunu
sizce bu normal mı?
normal değilse ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz lütfen

Thermalright Frozen Notte 240​

bende de var fakat bir sorun yaşamadım performansta fark yok. Performansı etkilemiyorsa takılmana gerek yok bence. Msi coreliquid B240

Top Bottom