Neler Yeni

Yardım Sıvı soğutma kablolarını nasıl takmalıyım?

Demersum

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berat Bey
Arkadaşlar merhaba,

Şu linkteki (https://www.teknobiyotik.com/dark-a...amd-uyumlu-sivi-sogutma-sistemi-dkccw126.html) sıvı soğutmayı satın aldım. 120mm tek fanlı bir soğutma.

Radyatör fan bağlantılarını ve sıvı soğutma pompasını sıkıntısız bir şekilde taktım.

Ama yaptığım araştırmalar sonucunda net bir bilgi edemediğim için sizlerin desteğine ihtiyacım var.

Anakartım Gigabyte B450M H ve 2 adet fan bağlantısı bulunuyor. (1 adet CPU Fan, 1 adet SYS_FAN)

Ben bu anakartta, sıvı soğutma pompasından ve fanlardan çıkan kabloları nereye takmalıyım?

Forumlarda pompayı CPU_FAN'a, kimisinde SYS_FAN'a takın demişler.

Bu işin doğrusu nedir yardımcı olabilir misiniz?

ThE LoSt

80+ Gold
Arkadaşlar merhaba,

Şu linkteki (https://www.teknobiyotik.com/dark-a...amd-uyumlu-sivi-sogutma-sistemi-dkccw126.html) sıvı soğutmayı satın aldım. 120mm tek fanlı bir soğutma.

Radyatör fan bağlantılarını ve sıvı soğutma pompasını sıkıntısız bir şekilde taktım.

Ama yaptığım araştırmalar sonucunda net bir bilgi edemediğim için sizlerin desteğine ihtiyacım var.

Anakartım Gigabyte B450M H ve 2 adet fan bağlantısı bulunuyor. (1 adet CPU Fan, 1 adet SYS_FAN)

Ben bu anakartta, sıvı soğutma pompasından ve fanlardan çıkan kabloları nereye takmalıyım?

Forumlarda pompayı CPU_FAN'a, kimisinde SYS_FAN'a takın demişler.

Bu işin doğrusu nedir yardımcı olabilir misiniz?
Anakartının pinleri yetersiz ama en azından pompayı cpu fana bağlayın işlemciye yük bindikçe pompa devrini artırsın diğer kasa fanlarınıda çoklayıcı ile sys fana bağlayabilirsin

Demersum

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berat Bey
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakartının pinleri yetersiz ama en azından pompayı cpu fana bağlayın işlemciye yük bindikçe pompa devrini artırsın diğer kasa fanlarınıda çoklayıcı ile sys fana bağlayabilirsin
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
Diğer kasa fanları rgb ile arkadan kablolanmış yani sys fan soketi boşta.
Mantıken cpu fan soketine, fanlardan gelen kabloyı takmak daha mantıklı geliyor. Sys_fan a pompa kablosunu takıp biostan hızını ultra yapsam, fanları da cpu_fan a taksam zaten pompa ultra da çalışacak, işlemci ısındıkça da fanların hızı artıp soğutmayı yapacak.

Sizce mantıksız mı? Sys fan, pompayı çalıştırır mı?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,449
Üyeler
156,492
Son üye
merababenberat
Top Bottom