Neler Yeni

Sıvı Soğutucu Pompası Çalışmıyor

yilmaz123

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ibrahim yilmaz
CROSSHAIR H100 Rgb 240mm sıvı soğutucusu satın aldığım. Anakartım Gigabyte B240M K-I. Dolayısı ile anakart üzerinde sadece iki adet fan girişi var. Bunlar: SYS_FAN ve CPU_FAN. Kasanın ön panelinde bulunan 3 adet fan ise, kasanın kendi fan girişlerine bağlı. Dolayısı ile bir adet molex bağlantılı fan çoklayıcı aldım ve sıvı soğutucu montajına başladım. Sıvı soğutucu pomasını CPU_FAN'a takıp, fan çoğaltıcısını ise SYS_FAN'a taktım. SYS_Fan'a taktığım çoğaltıcıya, Sıvı soğutucu fanlarından çıkan güç kablosunu kendi çoğaltıcısı ile bağladım, ve kendi kasamın egzoz fanını bağladım. Hatta bu işlemlerin tam tersi kombinasyonunuda denedim ve ya çoğaltıcı kullanmadan, egzoz fanını iptal edip sıvı soğutucunun güç kablolarını direk ana kartada bağladım. Fakat ne yaparsam yapayım, bütün fanlar çalışmasına ramen, tüm argblerin yanmasına ramen, pompanın bir türlü çalışmasını sağlayamadım. Pompa bağlantısını hangi sokete yaparsam yapayım, bios üzerinde o soket 0 RPM oluyor ve tam yüke alsam dahi çalışmıyor. Bir dakika içerisinde işlemci sıcaklığı 110 dereceleri buluyor ve bilgisayar kapanıyor.
Soğutucu pompasının bozuk olma ihtimali düşük gibi geliyor fakat hata yaptığımıda düşünmüyorum. Yardımlarınız için teşekkürler.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
910,064
Üyeler
141,237
Son üye
7edi