Neler Yeni

sıvı soğutma pin sorunu

omer7119

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
ömer arslan
asus prime a 620 mk anakartım var buna deepcool ls520 sıvı soğutma taktım ama anakartta sys fan veya fazladan cha fan portu olmadığı için sıvı soğutmayı max hızda çalıştıramıyorum soğutması yine güzel ama tam verim alamıyorum bu sorunu nasıl çözebilirim cha fan pinine kasa fanları takılı op yuzden başka pinde bulamıyorum bağlıyacak şimdiden teşekürler

Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Burhan Bey
Ömer, tam olarak sorununu anlamadım ama, normalde sıvı soğutucudan biri pompa diğeri fan veya fanlar için 2 farklı pin çıkar.

Göktürk ArdaHan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
542
İsim
Arda doğan
Cpu için pini olur zaten birde pompa için olur neredeyse her anakartta vardır

Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Burhan Bey
Bu pinlerden biri için anakartta yer mi bulamıyorsun?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anakartına baktım, cpu fan ve chs fan olmak üzere sadece 2 tane fan header var. Anakartı micro atx almanın dezavantajlarından birisi de bu. Fan headerlar için çoklayıcı gibi bir şey vardı sanki, bilen arkadaşlar yazarsa iyi olur. Ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum ama deneyebilirsin.

Son düzenleme:

omer7119

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
ömer arslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu pinlerden biri için anakartta yer mi bulamıyorsun?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anakartına baktım, cpu fan ve chs fan olmak üzere sadece 2 tane fan header var. Anakartı micro atx almanın dezavantajlarından birisi de bu. Fan headerlar için çoklayıcı gibi bir şey vardı sanki, bilen arkadaşlar yazarsa iyi olur. Ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum ama deneyebilirsin.
peki fan pini boşta kaldığındada çalışıyor sıvı soğutma ama dediğim gibi hızını kontrol edemediğim için tam verim alamıyorum bu bir sorun yaratırmı

Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Burhan Bey
peki fan pini boşta kaldığındada çalışıyor sıvı soğutma ama dediğim gibi hızını kontrol edemediğim için tam verim alamıyorum bu bir sorun yaratırmı
Muhtemelen pompanın pini boşta kalmıştır, dolayısıyla pompa %100 performansla çalışıyordur. Pompanın tam performansla çalışması biraz ses yapabilir ve ömrü açısından çokta tavsiye edilmez, bunun dışında bir sorun olacağını düşünmüyorum.

Top Bottom