Neler Yeni

Siz bu iki monitörden hangisini tercih ederdiniz? Neden?

Alukurt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Remzi KOÇ
Merhaba,

Aşağıdaki 2 monitör arasında kaldım Oled kullanmak istiyorum ama hangisini seçeyim bilemedim. Konsol ve pc de oyun oynuyorum. Eskisi kadar FPS tarzı oyunlar oynamıyorum genel olarak hikayeli oyunlar ve bir de dizi film izlemeyi de çok seviyorum. Bunlar göz önüne alınınca siz olasınız hangisini hangi sebepler tercih ederdiniz. Ya da aynı tarzda sizin farklı bir tercihiniz olur muydu ?

Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
758
İsim
Semih Aydın
Hocam bütçenizi de yazın monitör manyakları arkadaşlar geleceklerdir

berkaysenocak

80+
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
Berkay Şenocak
İlgilendiği Kategoriler
Monitör, Ekran kartı, Overclock, Undervolt
İkisininde öne çıkan güzel bir özelliği yok hatta ikisininde çözünürlüğüne göre piksel yoğunlukları düşük. 4K olduğuna bakma philips in çok büyük olduğu için inc olarak 106 ppi bir piksel yoğunluğu var 4k monitörün :D. Yani 1080P 24 inc monitörle nerdeyse aynı. İkiside fiyat performans olarak çok kötü. https://versus.com/tr/lg-ultragear-45gr95qe-b-45-vs-philips-evnia-42m2n8900-42

Bunların yerine samsung g9 oled çok daha güzel olacaktır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayırca dizi film izlemeyi çok seviyosanız hocam atmış olduğun 21:9 veya 32:9 oranlı monitörler şuan güncel çekilen özellikle netflix dizileriyle en boy oranı olarak nerdeyse bire bir oranları var. 16:9 monitörler black barlı dizi izlerken bu monitörler black barsız dizi izleyebiliyorsunuz

Son düzenleme:

Alukurt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Remzi KOÇ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam bütçenizi de yazın monitör manyakları arkadaşlar geleceklerdir
Bütçe 50k zorlarsak 55k olur :)

İkisininde öne çıkan güzel bir özelliği yok hatta ikisininde çözünürlüğüne göre piksel yoğunlukları düşük. 4K olduğuna bakma philips in çok büyük olduğu için inc olarak 106 ppi bir piksel yoğunluğu var 4k monitörün :D. Yani 1080P 24 inc monitörle nerdeyse aynı. İkiside fiyat performans olarak çok kötü. https://versus.com/tr/lg-ultragear-45gr95qe-b-45-vs-philips-evnia-42m2n8900-42

Bunların yerine samsung g9 oled çok daha güzel olacaktır.

Ayırca dizi film izlemeyi çok seviyosanız hocam atmış olduğun 21:9 veya 32:9 oranlı monitörler şuan güncel çekilen özellikle netflix dizileriyle en boy oranı olarak nerdeyse bire bir oranları var. 16:9 monitörler black barlı dizi izlerken bu monitörler black barsız dizi izleyebiliyorsunuz
Ya şu an da önerdiğin monitörün aynısının oled olmayan versiyonunu kullanıyorum iş ve medya için güzel ancak safi oyun ve dizi/film için can sıkıcı sürekli ortada olan bir görsel yanlar hep dediğin gibi black bar oluyor can sıkıcı bi durum çok güzel monitörüm var diyor insan ama tam olarak yararlanamıyor gibi onun için ultra wide monitör tercih etmek istemiyorum.

Asus'un https://rog.asus.com/tr/monitors/32-to-34-inches/rog-swift-oled-pg34wcdm/ bu monitörünü gördüm ama henüz bu da satışta yok gibi onun için bulabildiğim istediğim tarzda 2si başka bir oled monitöre denk gelemedim.

berkaysenocak

80+
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
Berkay Şenocak
İlgilendiği Kategoriler
Monitör, Ekran kartı, Overclock, Undervolt
Asus'un https://rog.asus.com/tr/monitors/32-to-34-inches/rog-swift-oled-pg34wcdm/ bu monitörünü gördüm ama henüz bu da satışta yok gibi onun için bulabildiğim istediğim tarzda 2si başka bir oled monitöre denk gelemedim.
Bende fikrimi değiştirmezsem attığım modeli alacağım. Son attığınız Asus çok iyiymiş. Bu attığım linkte monitörlerin A-Z ye bütün özelliklerini karşılaştırıyorlar burdan bakabilirsin. En iyi listeleride var. Ben ordan seçerek alıyorum monitörlerimi daha pişman olduğum olmadı

Top Bottom