Neler Yeni

SİZCE B550 ANAKART GEÇMELİMİYİM ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,188
İsim
Murat Orhan
b550de ekstra sunulan gen4 slotudur fazları öyle önemli değil ki yine tam performans kullanır neden ekstra masraf etsin? 0dan toplasa şuan okey alsın ama şuan da sıkıntısız kullanabilir
VRM ve faz hadisesi sıkıntılı kanka. forumlarda eski konularda da yer alıyor zaten.

freygasm

80+ Gold
VRM ve faz hadisesi sıkıntılı kanka. forumlarda eski konularda da yer alıyor zaten.
O konuda haklı olabilirsin ama şöyle; ben mesela sistemimi asla stok kullanmıyorum her zaman oc köklü şekilde ilerliyorum. Standart, sistemi aldığı gibi kullanan bi kullanıcı için ne sıkıntsıı olabilir ki?

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,188
İsim
Murat Orhan
Güzel soru,
O konuda haklı olabilirsin ama şöyle; ben mesela sistemimi asla stok kullanmıyorum her zaman oc köklü şekilde ilerliyorum. Standart, sistemi aldığı gibi kullanan bi kullanıcı için ne sıkıntsıı olabilir ki?

Arkadaşın ekran kartı desteklediği halde SAM teknolojisinden faydalanamayacak, VRM soğutucu alması gerekecek(bu oc yapsa da yapmasa da yapılması gereken bir şey belki custom yapar ama zor), faz durumları vs vs. sonrasında B350'nin 3600mhz ramler ile sendeleme durumu var rx serisinde ki wattman sorunu gibi nükseden saçma ***** bir sıkıntı driver timeout verdiriyor sürekli arkadaşta 3200 mhz var ama söylemek istedim yine de. Gen değişiklikleri gibi ufak hususlarda var onlar çok önemli değil

freygasm

80+ Gold
sam evet katılıyorum ki arkadaş 3-5 fps önemli değil demiş, 3600mhz olayında haklısın anakart desteklemeyebilir wattman konusunda da Allah izin verirse yemiyorsun :'( çok coinflip..

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,887
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Forza veya Farcry serisinden oyun oynamıyorsan sana pek bir şey katmaz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,188
İsim
Murat Orhan
sam evet katılıyorum ki arkadaş 3-5 fps önemli değil demiş, 3600mhz olayında haklısın anakart desteklemeyebilir wattman konusunda da Allah izin verirse yemiyorsun :'( çok coinflip..
3 5 fpsyi geç 10 15lere kadar bile çıktığı oluyor farkın o 3 5 fps gen 3 4 farkından sadece
Mesaj otomatik birleştirildi:

Assasins creed gibi oyunlarda 10 15 fps civarlarına kadar çıkabiliyor örneğin de benim performanstan kastım sağlık amacı ile değiştirilmesiydi zaten SAM vs tuzu biberi olayın

Dodo93

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
278
İsim
Doğan gelişigüzel

forzada baya fark var diğerleri 10 fps civari 10-20 fps fena değil tabi ama yinede 2 3 k harcamama gerek yok gibi :))

sadece ömür konusunda arıza vs yaşarmıyım ? stock ekran kartı ve işlemci ile şuan onu merak ediyorum sonuç olarak devam edicem gibi duruyor :)

watmann vs yok ramlerde 3200 mhz oc lu zaten problem yok onla ilgili teşekkürler

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,188
İsim
Murat Orhan

forzada baya fark var diğerleri 10 fps civari 10-20 fps fena değil tabi ama yinede 2 3 k harcamama gerek yok gibi :))

sadece ömür konusunda arıza vs yaşarmıyım ? stock ekran kartı ve işlemci ile şuan onu merak ediyorum sonuç olarak devam edicem gibi duruyor :)
3 k değil be abim DS3H alsan yine kurtarır cebinden 700 800 lira para çıkar. Acelesi yok ama uzun vadede değiştirmeni öneriyorum ben sana. Ayrıca Assasins Creed,R6,Forza horizon,RDR2 gibi oyunlarda da farkediyor da harbi horizonda direk 30 fps fark ediyor videoda

Uzun vadede VRM veya Fazlardan sorun yaşayacağını düşünüyorum ben bunun önüne bir tık geçmek için VRM heatsinki yapabilirsin custom olarak ama fazlar için aklıma bir şey gelmiyor.

Dodo93

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
278
İsim
Doğan gelişigüzel
3 k değil be abim DS3H alsan yine kurtarır cebinden 700 800 lira para çıkar. Acelesi yok ama uzun vadede değiştirmeni öneriyorum ben sana. Ayrıca Assasins Creed,R6,Forza horizon,RDR2 gibi oyunlarda da farkediyor da harbi horizonda direk 30 fps fark ediyor videoda

Uzun vadede VRM veya Fazlardan sorun yaşayacağını düşünüyorum ben bunun önüne bir tık geçmek için VRM heatsinki yapabilirsin custom olarak ama fazlar için aklıma bir şey gelmiyor.
teşekkür ederim ilgi alakanız için dikkate alacağım

Gigabyte B550M S2H AM4 Soket Anakart bu model nasıldır ? 2. elde denk geldim takas kabul ederse benim anakartın üstüne 300 500 atıp alınabilirmi değermi ?​

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,188
İsim
Murat Orhan
teşekkür ederim ilgi alakanız için dikkate alacağım

Gigabyte B550M S2H AM4 Soket Anakart bu model nasıldır ? 2. elde denk geldim takas kabul ederse benim anakartın üstüne 300 500 atıp alınabilirmi değermi ?​

Canavar gibi olur kesinlikle değer. 300 500 liraya fazlasıyla değecek bir yatırım olur. Hem SAMden yararlanır hem de en azından sivi soğutmana yakışacak bir oc yapabilme sansin olur.

Dodo93

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
278
İsim
Doğan gelişigüzel
bi de bu anakart nasıl baya sağlam duruyor ama b350 platformu olduğu için yine sam vs yok

Asus Rog Strix B350-F Gaming Anakart​

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,188
İsim
Murat Orhan
bi de bu anakart nasıl baya sağlam duruyor ama b350 platformu olduğu için yine sam vs yok

Asus Rog Strix B350-F Gaming Anakart​

Tahminen ya 4 ya 6 faz fakat şöyle bir sorun var, B350 serisi b450 serisi çıktıktan sonra çok arafta kalan bir seri oldu. Çünkü millet ya A320 alıyordu ya B450 alıyordu. A320 1000 liraysa B450 1500 lira oluyordu aradaki b350ye 1250 lira kimse vermiyordu. ek olarak ram MHZ sorunları başladı driver timeout sorunları devam etti, 2 tane ram takıyordun ikisini de görüyor ama 8 gb kullanılabilir ram diyordu. Bios desteğini saçma sapan bir hale getirdiler bütün biosları deniyordun stabilini bulana kadar ben bunları yaşadım yani en azından tak çalıştır kullananlar da var direk.

Dodo93

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
278
İsim
Doğan gelişigüzel
@MuratTheFounderOfGariban sayın dostum bugun deneme fırsatım oldu vram sıcaklıkları ıcın anakarta baktım bf5 de pbo acık 200 fps full hersey kökledıgım zaman ultarada ıslemcı 100 120w arası 80-90 derece cıvarı vramlerı anakartın , ben normalde stock pbo kapalı otoboost acık sadece 75 w cıvarı ıslemcı 144 hz sabıt kullanıyorum ultarada 70-80 cıvarı oluyor vramler sence durumlar nasıl yorumlarını merak edıyorum vramda sınır kactır 90 100 ? bilgi ve ilgi alakan için teşekkürler.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
907,055
Üyeler
140,755
Son üye
gnine
Top Bottom