Neler Yeni

Sizce benim için tek kurtuluş üniversite okumak mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Cevahir
Kardeşim akademik alanlarda çalışma yapmak gibi hayallerin yoksa okumanın hiç bir anlamı yok okul insanların bilgiyle erişebileceği başka alternatif yokken okul du şimdi ise okulların pek bir önemi kalmadı ki ileride hiçbir hükmü kalmayacak.
Ben geçen yıl da dershaneye gittim o zaman derslerim kötüydü dershnaneyi bırakmak istedim ailem izin vermedi dershanede ki rehberlik öğretmenime o zmaan söyledim babamla konuştu sonra eve gidince babam üzerime geldi bana bir sürü küfürler etti sen nasıl dershnaneyi bırakırsın eğer sen dershaneyi bırakırsan okumazsan aileden herkes sana güler senin amcaların amca çocukların der bu okumamış onların inadına oku dedi babam bana bir de ailem bana iş konusunda güvenmiyor ailem bana sen milletin işinde çalışamazsın işçilik yapamazsın diyorlar şu an üniversite sınavına hazırlanıyorum daha önce hiç bir işte çalışmadım geçen yıl yaz tatilinde iş aradım ama bulamadım bu yüzden çalışamadım ailem bana sen üniversite oku memur ol senin masa başı bir işin olsun yoksa sen iş yapamazsın sen normal bir insan değilsin zorluğa gelmiyorsun diyorlar bana.

Ego5561

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Egemen Kol
Ben geçen yıl da dershaneye gittim o zaman derslerim kötüydü dershnaneyi bırakmak istedim ailem izin vermedi dershanede ki rehberlik öğretmenime o zmaan söyledim babamla konuştu sonra eve gidince babam üzerime geldi bana bir sürü küfürler etti sen nasıl dershnaneyi bırakırsın eğer sen dershaneyi bırakırsan okumazsan aileden herkes sana güler senin amcaların amca çocukların der bu okumamış onların inadına oku dedi babam bana bir de ailem bana iş konusunda güvenmiyor ailem bana sen milletin işinde çalışamazsın işçilik yapamazsın diyorlar şu an üniversite sınavına hazırlanıyorum daha önce hiç bir işte çalışmadım geçen yıl yaz tatilinde iş aradım ama bulamadım bu yüzden çalışamadım ailem bana sen üniversite oku memur ol senin masa başı bir işin olsun yoksa sen iş yapamazsın sen normal bir insan değilsin zorluğa gelmiyorsun diyorlar bana.
Senin hayatın senin hayatındır ebebeyinlerinin gerceklesdiremedikleri hayalleri sen gerçekleştirmek zorunda değilsin bu onların hayalleri senin değil.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ömer Görgöz
Hepinize iyi günler 19 yaşındayım üniversite sınavına hazırlanıyorum bu yıl sınava 2. Kez gireceğim derslerim iyi değil bu yıl dershaneye gidiyorum dershane de yapılan deneme sınavlarında tyt de 25-30 arası ayt de ise 30-35 arası arası netler yapıyorum ailem benim üniversite okumamı istiyor annem memur ol diyor bir de annem bana sen üniversite okumazsan çok günah olursun sen işçilik yapamazsın sen en iyisi oku mesleğin olsun masa başı bir işte çalış diyor. Sizce benim için tek kurtuluş üniversite okumak mı?
O kadar memuriyet istiyorlarsa lise kpss'sine başvur üniversite okumadan katılabiliyorsun ve kazanırsan memur olursun. Bide şuan herkes masa başı iş yapıyor kepçe operatörleri ve ustalar daha çok kazanıyor bide sana tavsiyem eğer okumak istemiyorsan ve biraz sanala ilgin varsa freelance olarak çalışma şekillerine iyice bak derim

Top Bottom