Neler Yeni

Sizce bu haldeyken ne yapmalıyım?

OdinSonThoR

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,318
İsim
Cemal Faruk Koçak
Size bir derdimi anlatacağım
Öncelikle okullar açıldıktan 3 hafta sonra tat ve koku duyum bir anda gitti.
3. haftaya gelene kadar her hafta ufak tefek hasta oluyordum ama her zaman olan şeyler normal geliyordu.
Sonra 3. haftadaki Cuma günü eve geldim normalde geldiğimde aim antremanı çalışırım ama hiç enerjim yoktu yattım uyudum.
Cuma günü akşam yemeğini birlikte yeriz annem kaldırdı ama hiç halim yoktu uyuyacağım dedim.
Cumartesi günü kalkamadım çok ateşim yoktu ama çok başım dönüyordu enerjim yok gibiydi yediğim yemeği yutamıyordum canım çok fena tavuk çekti yemek söyledim tavuğu yedim ve tat almadığımı ilk defa orada anladım.
Pazar günü biraz iyileşip dizi izledim oturabiliyordum yani.
Pazartesi hafif ağrıyla okula gittim ondan sonra iyileştim yani toplasan 40 saat fln hasta oldum.
Ama ondan sonra yediğim yemeklerin tadını alamıyor gibiydim tatlı (şekerli) tuzlu ayırt edebiliyorum sadece
Alıştım ciddi anlamda alıştım normalim olmuştu ve çok isyan ediyordum maskemi takmıştım kendimi korumuştum ama yine ben kaybetmiştim sinirliydim hala sinirliyim.
Bu hafta ise başıma daha değişik bir şey geldi
Son 4 gündür yemek yiyemiyorum çok kötü kokuyor.
Çok pis kokuyor her şey kokuyor 3 gün hiçbir şey yemedim dün annem bimden tavuk almıştı onu yedim biraz bu sabahta hindi füme + kaşarlı tost yaptım 1 tane tost ekmeğine o kadar.
Bugün annem tekrar tavuk aldı yiyemedim oda kokuyor kahvaltı için yine hindi füme almış oda kokuyor yiyemiyorum.
Okulda yemek günü yaptık yine hiçbir şey yiyemedim.
Şuan 91,5 kilo civarındayım 3 hafta önce 96 kilo civarındaydım 2 kilo vermiştim bilinçli son 1 haftam çok kötü geçiyor.
Bu hafta kafamı toplayıp spor motivasyonu yapmıştım hem basket oynuyordum hem de kendi antremanlarım vardı onları yapıyordum.
Çok yorgun geliyorum yemek yiyemediğimden sadece su içiyorum.
Bizim evde arıtma suyu var ama çok pis bir tadı var dışarıdan su alıyorum.
Hafta sonu doktora gideceğim cidden bıkkın haldeyim
Boyum 186 civarı 16 yaşındayım kilo verdiğimde hafif belli olmaya başladı.
Babamla 2-3 hafta önce böyle bir muhabbet yaptık dediği;
-Her şeyin tadını aldın artık tat gelmez gibi bir şey söyledi çıldırdım.
Yanlış anlamayın ama bundan kimi sorumlu tutabilirim?
Kendim kurallara %99 uyduğumdan eminim.
Okula mı dava açmam gerekiyor MEB'e mi yoksa başka bir yere mi?
Cidden kaybettiğim şey o kadar hayatımdan renk alıp götürdü ki artık çok mutsuzum.
Sırf çevremi güldürüyorum birileri de beni güldürür diye :l

majorw0w

80+ Silver
Size bir derdimi anlatacağım
Öncelikle okullar açıldıktan 3 hafta sonra tat ve koku duyum bir anda gitti.
3. haftaya gelene kadar her hafta ufak tefek hasta oluyordum ama her zaman olan şeyler normal geliyordu.
Sonra 3. haftadaki Cuma günü eve geldim normalde geldiğimde aim antremanı çalışırım ama hiç enerjim yoktu yattım uyudum.
Cuma günü akşam yemeğini birlikte yeriz annem kaldırdı ama hiç halim yoktu uyuyacağım dedim.
Cumartesi günü kalkamadım çok ateşim yoktu ama çok başım dönüyordu enerjim yok gibiydi yediğim yemeği yutamıyordum canım çok fena tavuk çekti yemek söyledim tavuğu yedim ve tat almadığımı ilk defa orada anladım.
Pazar günü biraz iyileşip dizi izledim oturabiliyordum yani.
Pazartesi hafif ağrıyla okula gittim ondan sonra iyileştim yani toplasan 40 saat fln hasta oldum.
Ama ondan sonra yediğim yemeklerin tadını alamıyor gibiydim tatlı (şekerli) tuzlu ayırt edebiliyorum sadece
Alıştım ciddi anlamda alıştım normalim olmuştu ve çok isyan ediyordum maskemi takmıştım kendimi korumuştum ama yine ben kaybetmiştim sinirliydim hala sinirliyim.
Bu hafta ise başıma daha değişik bir şey geldi
Son 4 gündür yemek yiyemiyorum çok kötü kokuyor.
Çok pis kokuyor her şey kokuyor 3 gün hiçbir şey yemedim dün annem bimden tavuk almıştı onu yedim biraz bu sabahta hindi füme + kaşarlı tost yaptım 1 tane tost ekmeğine o kadar.
Bugün annem tekrar tavuk aldı yiyemedim oda kokuyor kahvaltı için yine hindi füme almış oda kokuyor yiyemiyorum.
Okulda yemek günü yaptık yine hiçbir şey yiyemedim.
Şuan 91,5 kilo civarındayım 3 hafta önce 96 kilo civarındaydım 2 kilo vermiştim bilinçli son 1 haftam çok kötü geçiyor.
Bu hafta kafamı toplayıp spor motivasyonu yapmıştım hem basket oynuyordum hem de kendi antremanlarım vardı onları yapıyordum.
Çok yorgun geliyorum yemek yiyemediğimden sadece su içiyorum.
Bizim evde arıtma suyu var ama çok pis bir tadı var dışarıdan su alıyorum.
Hafta sonu doktora gideceğim cidden bıkkın haldeyim
Boyum 186 civarı 16 yaşındayım kilo verdiğimde hafif belli olmaya başladı.
Babamla 2-3 hafta önce böyle bir muhabbet yaptık dediği;
-Her şeyin tadını aldın artık tat gelmez gibi bir şey söyledi çıldırdım.
Yanlış anlamayın ama bundan kimi sorumlu tutabilirim?
Kendim kurallara %99 uyduğumdan eminim.
Okula mı dava açmam gerekiyor MEB'e mi yoksa başka bir yere mi?
Cidden kaybettiğim şey o kadar hayatımdan renk alıp götürdü ki artık çok mutsuzum.
Sırf çevremi güldürüyorum birileri de beni güldürür diye :l
Düzelirsin dur bakalım şekerli tuzlu ayırt edebiliyorsun. Ben kolonyayı burnuma çektiğim halde koku almıyordum her şey aynı tadı veriyordu. Test yaptırmış mıydın ? Büyük ihtimal covid geçirmişssin. Kimisinin geri gelmesi birazcık zaman alabiliyor. İsyan edecek durum yok. Ben de yüzlerce vatandaş ile muhattap oluyorum mecbur ekmek götürmemiz lazım. Senin de okulunu okuman lazım. Hayat bir şekilde devam edecek kesinlikle kendini üzme motivasyonunu yüksek tut herkesde olabiliyor.

Korona yüzünden olabilir herkese göre değişiyor tamamen normale dönme süresi farklı diye biliyorum ek olarak kesinlikle okula hesap sormanız gerek hangi yaratık çocuğu hastayken okula gönderiyor ve diğerlerini riske arıyor bencil bi.... gibi onu bulmanız gerek

OdinSonThoR

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,318
İsim
Cemal Faruk Koçak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Düzelirsin dur bakalım şekerli tuzlu ayırt edebiliyorsun. Ben kolonyayı burnuma çektiğim halde koku almıyordum her şey aynı tadı veriyordu. Test yaptırmış mıydın ? Büyük ihtimal covid geçirmişssin. Kimisinin geri gelmesi birazcık zaman alabiliyor. İsyan edecek durum yok. Ben de yüzlerce vatandaş ile muhattap oluyorum mecbur ekmek götürmemiz lazım. Senin de okulunu okuman lazım. Hayat bir şekilde devam edecek kesinlikle kendini üzme motivasyonunu yüksek tut herkesde olabiliyor.
Koku yok bu arada o gelen pis koku dediğim lanet şey ne zaman yemek yanından geçsem geliyor o kadar kötü bir şey ki böyle anlatamam daha önce hiç almamıştım.
Kolonya olayını bende yaşıyorum koku almıyorum sadece bir süre sonra oksijen almadığımdan ciğerlerim hafif yanıyor o kadar.
Tatlı tuzlu ayırt etmem güzel ama o kadar bayık oluyor ki mesela bir yemeği az yesem bile sadece tuz tadı aldığımdan 4-5 kaşıkta kusasım geliyor.
Tatlı daha kötü tatlı sevmeyen bir insanım hayatımda bazı yiyecekler harici şeker kullanmam bisküvi kemiriyorum gecenin köründe sadece şeker geliyor bunaltıyor.
Test yaptırmaya toplamda 3 kere gittim temaslıyken gittim yapmadılar, hastayken şüpheleniyorum dedim yapmadılar, sonra tekrar temaslı oldum yapmadılar.
Kuzenimde benden 1 yıl önce korona geçirdi aynı düzende yaşıyoruz tat koku gitti onda hala yok ve aynı evreleri yaşıyoruz geçirdikten 1-2 ay sonra kokudan çok rahatsız olduğunu söylemişti aynı şekilde pis bir koku var tarif edilemez.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
903,060
Üyeler
140,138
Son üye
MuratFiliz
Top Bottom