Neler Yeni

Öneri Sizce bu monitörlerden hangisi?

slmslmslm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
844
İsim
slm
G24F 2 modelinde HDMI kablosu ile gönderiyorlar eğer NVIDIA ekran kartın varsa Display Port kablon da yoksa G-sync kullanamazsın diye biliyorum ve HDMI 1.4 kablosu kullanıyorsan monitör 165Hz vermiyor 144 veya 120Hz veriyor olması lazım.

Monitör olarak Viewsonic VX2428, G24F 2 modellerini önerebilirim

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,019
İsim
Emre
Discord
necromancerr

JANEH

80+ Bronze
gıgabyte al 250candela o msi ışık gelince kendinlemi bakışacan

Aykut D.

80+ Gold

JANEH

80+ Bronze

Aykut D.

80+ Gold
Ne dediğinden gram anlamadım düzelt cümleni.

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Hami
Va panel 32 inç 12bit renk derinliğine sahip samsung kullandım davar gibi ghosting vardı . Ghosing i bilmeyen adam direk fark eder derecedeydi. İps kullanıyorum renk konusunda kesinlikle va kalitesini sunamaz. Va film izliyen yada adobe ile uğraşana uygun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fps yada gta açık dünya oyunlarında takılıyorum genel olarak.

Linkteki Allah'ın cezası monitöre depremde üzerine duvar yıkıldı yine bişi olmadı en son aşşa atacam kurtulmam lazm :D

800x600 de 125 hz o.c oluyor acayip bişi ölümsüz

Masam orta halli monitör ayağı sorun olmazda sallantı yada kısa uzun boylu olmasından çekiniyorum.
Once mesajlarda bir 190c gordum. Bende de var. Yasina gore inanilmaz iyi. Tam cs lik monitor de bendekinik anakarti bozuk :)
12 bit monitoyr ne kardes gozunu sevem. 32 bit olmasjn o. 12 bit renk derinligi hesap makinesi gibidir. Ghosting dedigim gibi ben intel ekran kartlari ile yasadim. Anlamadim kartin ne alakasi var ama hd4650 takinca bariz fark oluyor. Testte bi sey cikmiyor ama oyunu gectim masaustunde bile gozumu kanatmisti.
Sonra iste rx580 takinca hem 144 alabildim hem de ghosting onemli olcude kayboldu. Ha tavsiye eder miyim. Etmem. Yazilimla duzeltirlerse bu problemi belki. Ben aldigimda pivot ayakli bu fiyata baska bi tek rampeyc vardi.
Edit: o kanal basi olan. Benim odysey 6 bit. 4x6 24 bit veriyor. Bazi monotorler 8 bit yazar o da 32 bit oluyor. Sizinkinde bi atmasyin var ya da sorun. Cunku windows maks 32 bit destegi verie. Bu renk basi 8 biti asmayi engeller. Sizin monitor vadettigi performansi windowsla veremez. Bence macintosh ile cizimde falan fayda ederse eder. O da 48 bit destegi vsrsa mac lerde

Son düzenleme:

Aykut D.

80+ Gold
Once mesajlarda bir 190c gordum. Bende de var. Yasina gore inanilmaz iyi. Tam cs lik monitor de bendekinik anakarti bozuk :)
12 bit monitoyr ne kardes gozunu sevem. 32 bit olmasjn o. 12 bit renk derinligi hesap makinesi gibidir. Ghosting dedigim gibi ben intel ekran kartlari ile yasadim. Anlamadim kartin ne alakasi var ama hd4650 takinca bariz fark oluyor. Testte bi sey cikmiyor ama oyunu gectim masaustunde bile gozumu kanatmisti.
Sonra iste rx580 takinca hem 144 alabildim hem de ghosting onemli olcude kayboldu. Ha tavsiye eder miyim. Etmem. Yazilimla duzeltirlerse bu problemi belki. Ben aldigimda pivot ayakli bu fiyata baska bi tek rampeyc vardi.
Edit: o kanal basi olan. Benim odysey 6 bit. 4x6 24 bit veriyor. Bazi monotorler 8 bit yazar o da 32 bit oluyor. Sizinkinde bi atmasyin var ya da sorun. Cunku windows maks 32 bit destegi verie. Bu renk basi 8 biti asmayi engeller. Sizin monitor vadettigi performansi windowsla veremez. Bence macintosh ile cizimde falan fayda ederse eder. O da 48 bit destegi vsrsa mac lerde
Knk sorunu nedir anakartı bozuk olanın babamın servisinde çalışan biri olarak ne yapacağın konusunda yardımcı olabilirim . 12 bit renk derinliği olan monitörümün link. Tv ama va panel süper görüntüye sahip overclock le 80 hz o.c edilebiliyor. Tam bir ghosting makinası ama.

Knk sorunu nedir anakartı bozuk olanın babamın servisinde çalışan biri olarak ne yapacağın konusunda yardımcı olabilirim . 12 bit renk derinliği olan monitörümün link. Tv ama va panel süper görüntüye sahip overclock le 80 hz o.c edilebiliyor. Tam bir ghosting makinası ama.

İmzadaki sistemi kullanıyorum .

Knk anakartta kondasatör şişiryor 19cw serisi bi aç kontrol et anakart kondasatörlerini.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Hami

İmzadaki sistemi kullanıyorum .

Knk anakartta kondasatör şişiryor 19cw serisi bi aç kontrol et anakart kondasatörlerini.
Kondansatorleri ter temiz. Monitor acilista sinyal yok kablo kontrol et yapmiykr. Demo modu gibi 4 rengi dikey seritler halinde gosteriyor. Bazen goruntu verse de bi sure sonra ekram beyazlasiyor.
Ama bunu evden yapiyor da olabilir.
Ghostingi birazdan yazicam

Simdi soyle.
Ilk olay bit pireyi cozelim. Renkler 4 tanedir. Rgbw olarak isimlendirilir.
Misal benim monitorum 6 bit. 6*4=24 eder.
Windows isletim sistemi yanilmiyorsam 2002 deki xp ile 8 bit sisteme gecti. 32 bite kadar destegi var windowsin. Linux un da 24 bit sanirim. Zaten linux da grafigi kim umursuyor ki :) apple 48 bir destekliyor. Neden bunu yaziyorim??
Cunku senin monitor eger tek renkten 12 bit ise 48 biti sadece bir mac pc ye baglayarak alabilirsin. O zaman muhtesem is yapabilir. Cizim grafik falan.
Yok total renk derinligi o ise kanal basi 2 bit demektir ki csmur gibidir o. Ghostibgi gectim monitorde yazilari okuyamazsin bile. Keskinlik namina bi sey yoktur. Bunu da ghosting sanmissindir.
Simdi odysey g3 u savunmus olmak istemem ama va ya da ips alip ghostingden sikayet eden birine sadece alirken dusuneydin derim. Ghosting istemeyen ya tn alacak ya da koca crt monitorleri. Ustune ips lerin pastel tonlari lol gibi oyunlarda insana sara krizi de gecirtebilir. Bu tur tehlikesi olan kisilerin ips almamasi lazim zatrn. Ayrica guc tuketiminde ips ler crt ye gayet yakindir. . 24 inc bir crt monitor ortalma 100 watt civari yakarken tn ler 20 watt civari, va lae 50 watt civari iken ips ler 80 wattlari bulabiliyor.
Crt nin resim kalitesi, gorus acisi ve tepkime avantajlarini soylememe gerek var mi?? Ancak ne oldu?? Asiri agir yapilari ve bakimlarinin zorlugu-birinde minicik 2 kart varken oburu kocaman kocaman kartlara sahipti- crt leri bitirdi..
Kisaca hem goruntu iyi olsun hem ghosting olmaskn hem gecikme istemiyorum diyen gider crt alir :) yoksa da kendi durumunuzi ve arzularinizi bi kagida yazacak ve neler daha onemli neler gozardi edilebilir listeleyio en uygun ne onu alicaksinjz.
Ben misal odysey g3 u sirf samsung markasi ve pivot ayagi icin aldim. Ghostingi gectim bak su videodaki gibi sorun yasadim misal. Ilkin aha haklilarmis camur atmiyorlarmis millet demedim degil :) sonra frekansi 60 a cekince duzeldi. Sorun laptoptan kaynakli. Cunku kabloyu cikarip masaustune takinca 144 hz de hicbir problem yasamadan goruntu aldim. Ama onda da misal r7 takiliyken inanilmaz bi ghosting gordum bi yerde ama rx580 de bir sorun yasamadim. Ki bu yuzden bu monitoru hic tavsiye etmiylrum. Inanilmaz ekran karti seciyor.
Senin de o tv nin neden oyle yaptigini bilmiyorum.
Not video oldugu icin izin vermiyor.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,288
Üyeler
156,589
Son üye
Xalionis
Top Bottom