Neler Yeni

Çözüldü✓ Sizce Bu Sistem Nasıl?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Metin SAKLI
Katılmıyorum. Günümüzde çıkmış birçok oyun artık 11-12 gb ram kullanmaya başladı bile ve birçok yeni nesil oyun minimum sistem gereksinimlerine 16'yı yazıyor. Benim arkadaşa tavsiyem tek modül 16 gb alıp eline para geçtiğinde ilk fırsatta 32'ye yükseltmesi olur bu pozisyonda. Tabii ki 16 da idare eder ama 32 gb'a gereksiz demek yanlış.
anakartta 4 slot var hocam sonradan gerekirse 8x2gb lik ram takarım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Muhammed Musab TAYÇU
hocam benim tercih ettiğim kasa modeli rainbow ya da rgb renkli , en az 4 fanlı, temperli camlı ve mesh ızgaralı olmalı.Bu özelliklere bakarak önerebilir misiniz? acaba?
Hocam bunu buldum biraz daha bakıyorum. bu arada bu üründe güç kaynağı gelebilir ancak 600 w. sonra yeni alacağınız 850 w psu ile değiştiribelirisiniz

Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam benim tercih ettiğim kasa modeli rainbow ya da rgb renkli , en az 4 fanlı, temperli camlı ve mesh ızgaralı olmalı.Bu özelliklere bakarak önerebilir misiniz? acaba?
Bunuda buldum

Birde bu

Ekran kartınız 322 mm. bu kasaların hepsine sığar

son verdiğim ve 2. verdiğim meş. ancak rampage nasıldır bilemiyorum

Son olarak. szie en son attığım kasnın 6 lı rgb fanlısı var. o da burada

Son düzenleme:

Bugrally

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Buğra Arslan
attığım testleri izlerseniz anlayabilirsiniz 16gb günümüzde yeterli ve arkadaş bütçe konusunda nereden kısabilirim diye sormuş bu nedenle gereksiz dedim yoksa 32gb yapmanın kimseye bi zararı olmaz. ayrıca sonradan 2x8gb eklemek de mümkün bu yüzden bi sorun göremedim.( eğer 2x16 4x8gb dan daha verimliyse bilemiyorum)
Anakarttan anakarta değişiyor aslında dual channel ve 4 slot performansları (quad channel farklı bir şey olduğu ve gerçekten oyunculuk konusunda gereksiz olduğundan ondan bahsetmiyorum bile) ama genel anlamda dual channel çok daha performanslı. Tabii ki arkadaşın bütçesi, onun kararı nasıl kullanmak isterse :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Metin SAKLI
Hocam bunu buldum biraz daha bakıyorum. bu arada bu üründe güç kaynağı gelebilir ancak 600 w. sonra yeni alacağınız 850 w psu ile değiştiribelirisiniz

Bunuda buldum

Birde bu

Ekran kartınız 322 mm. bu kasaların hepsine sığar

son verdiğim ve 2. verdiğim meş. ancak rampage nasıldır bilemiyorum

Son olarak. szie en son attığım kasnın 6 lı rgb fanlısı var. o da burada

Tamam hocam 6 fanlı olanda karar kıldımda özelliklerde göremedim max ekran kartı uzunluğunu bi sıkıntı olmaz değilmi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Muhammed Musab TAYÇU
Dostum özür dilerim ancak 6 fanlı kasann max ekran kartı uzunluğu 300 mm. Sizin ekran kartının uzunluğu ise 322 mm. Yani sığmayacak. Aslında ben özelliklere bakmıştım. Sığıyordu ancak şimdi bir daha baktım ve sığmadığını gördüm. her şey için üzgünüm. bence siz direkt olarak ilk gönderdiğim kasa olan rampage kasasını alın. çünkü ekran kartı uzunluğu max 400 mm destekliyor yani sizin ekran kartı oraya sığar. tasarımını sever misiniz bilmem ama rampage kasayı gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

2. gönderdiğim kasada aslında size göre. 4 tane rgb fanı var. ve max ekran kartı desteği 350mm. sizin ekran kartınız 320 mm. Yani 2. gönderdiğim kasa modelinede ekran kartınız sığacaktır. tasarımı da tam size önde 3 arkada 1 fan.

bunu diyorum

Dostum nasıl oldu bilmiyorum ama ben özelliklere yanlış bakmışım. yani sizin en son karar kıldığınınz kasayı diyorum. yani bana sövseniz yeridir. boşu boşuna sizi uğraştırdım.

Sonuç itibariyle 1. ve 2. gönderdiğim kasalar yani rampage ve archon pars markalı kasalara ekran kartınız rahat şekilde sığıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Metin SAKLI
Dostum özür dilerim ancak 6 fanlı kasann max ekran kartı uzunluğu 300 mm. Sizin ekran kartının uzunluğu ise 322 mm. Yani sığmayacak. Aslında ben özelliklere bakmıştım. Sığıyordu ancak şimdi bir daha baktım ve sığmadığını gördüm. her şey için üzgünüm. bence siz direkt olarak ilk gönderdiğim kasa olan rampage kasasını alın. çünkü ekran kartı uzunluğu max 400 mm destekliyor yani sizin ekran kartı oraya sığar. tasarımını sever misiniz bilmem ama rampage kasayı gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

2. gönderdiğim kasada aslında size göre. 4 tane rgb fanı var. ve max ekran kartı desteği 350mm. sizin ekran kartınız 320 mm. Yani 2. gönderdiğim kasa modelinede ekran kartınız sığacaktır. tasarımı da tam size önde 3 arkada 1 fan.

bunu diyorum

Dostum nasıl oldu bilmiyorum ama ben özelliklere yanlış bakmışım. yani sizin en son karar kıldığınınz kasayı diyorum. yani bana sövseniz yeridir. boşu boşuna sizi uğraştırdım.

Sonuç itibariyle 1. ve 2. gönderdiğim kasalar yani rampage ve archon pars markalı kasalara ekran kartınız rahat şekilde sığıyor.
knk ben vazgeçtim zaten başka hazır sistem alacağım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
948,528
Üyeler
149,403
Son üye
kagansalis
Top Bottom