Neler Yeni

Sizce doğru yolda miyim

egle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
356
İsim
Eagle
Beyler Selamlar size bir şey danışmak istiyorum öncelikle ben lise 1 de 1.dönem de okulu bıraktım sebebi ise şu benim matematiğe kafam pek basmaz e ülkede sözel bölümde iş bulma olanağı az EA da bölümler tıka basa dolu ya da aynı bölümünden çok olduğu için ilerideki bu meslek sayısı artacağı için ücreti iyi olmaz e sayısal da malum ortada pek yapamıyorum e benim babam su tesisatçısı güzelde kazanıyoruz yani bir memurun maaşınin resmen 3 4 katını aldığımız oluyor ve de babam yani işi adam akıllı öğretir bende çıraklık okulu yani mesleki eğitim merkezi ne geçtim şuan 1. Senemi bitirdim bölümden sonuna kadar memnunum ama her meslekteki gibi olumsuz yanları da var mesela inşaatta beton kırıyorsun he işin sonucu çok iyi parasal yonden ama bilmiyorum milletle uğraşmak filan sizce iyi mi? yaptım kötümü yaptım bı akıl verseniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Milletin ahırna girip suluk takmak filan ya da tıkanık açma işleri bunları sevmiyorum ama meslek gereği yapılır ben yapmam diyemezsin

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Beyler Selamlar size bir şey danışmak istiyorum öncelikle ben lise 1 de 1.dönem de okulu bıraktım sebebi ise şu benim matematiğe kafam pek basmaz e ülkede sözel bölümde iş bulma olanağı az EA da bölümler tıka basa dolu ya da aynı bölümünden çok olduğu için ilerideki bu meslek sayısı artacağı için ücreti iyi olmaz e sayısal da malum ortada pek yapamıyorum e benim babam su tesisatçısı güzelde kazanıyoruz yani bir memurun maaşınin resmen 3 4 katını aldığımız oluyor ve de babam yani işi adam akıllı öğretir bende çıraklık okulu yani mesleki eğitim merkezi ne geçtim şuan 1. Senemi bitirdim bölümden sonuna kadar memnunum ama her meslekteki gibi olumsuz yanları da var mesela inşaatta beton kırıyorsun he işin sonucu çok iyi parasal yonden ama bilmiyorum milletle uğraşmak filan sizce iyi mi? yaptım kötümü yaptım bı akıl verseniz

Milletin ahırna girip suluk takmak filan ya da tıkanık açma işleri bunları sevmiyorum ama meslek gereği yapılır ben yapmam diyemezsin
Açık konuşursak bu ülkede bu tarz işleri yapmak isteyen az, herkes lisede başarılı olup üniversite kazanıp tepeye çıkma derdinde. Bu yarışta kazananlar yoluna bakıyor tabi ama kalanlar kendini 25 yaşında işsiz güçsüz olarak buluveriyor. O saatten sonra da bir işi edinmek onda ustalaşmak zor oluyor, işin sonu market kasiyerliği oluyor.

Ben bu yarışta kazananlardan olamam diyorsan bence en doğrusunu yapıyorsun. Tabi işini sevmen de önemli.

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,649
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Sözel bölümde iş imkanı iyi olan bölümlerin Eşit ağırlıktan daha fazla olması gerçeği peki, herkes bilmeden konuşuyor.

Sözel:

1- Özel eğitim öğretmenliği (garanti iş)
2- Okul Öncesi Öğretmenliği (yüksek garanti)
3- İlahiyat (Yüksek garanti)
4- Gastronomi (İyi bir üniversite olursa yüksek iş garantisi + paraya para dememe)
5- Türkçe Öğretmenliği ( Orta iş garantisi)
6- Halkla ilişkiler (İyi üniversite yüksek olasılık iş)
7- İslami İlimler
8- Radyo, televizyon ve sinema (İyi üniversite)
9- Sosyal bilgiler öğretmenliği (az - orta iş imkanı)
10- Coğrafya, tarih, edebiyat (düz ya da öğretmenlik) (az iş imkanı) (İyi üniversitede yüksek yerlere gelebilme)

Eşit ağırlık:

1- Hukuk (Garanti iş, bir çok dal)
2- Psikoloji (Özelde iş)
3- PDR (Şu anki süreçte ataması sıkıntı)
4- İktisat (İyi üniversite)
5- işletme (İyi üniversite)
6- Lojistik (yeni bir bölüm iş imkanı fazla)
7- Sınıf Öğretmenliği (Ataması sıkıntı) (Çok ataması var evet ama ona oranla bayağı bir kişi giriyor, 10 yıllık yığılma var)

Son düzenleme:

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,649
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
ondan daha garanti ilahiyat var
Gençler böyle yapmayın katılmadığınız bir konu varsa düzgünce yazın gelip dalga geçmeniz kimsenin faydasına değil, üzücü.

Son düzenleme:

Kara*

80+ Silver

Bu şartlar için konuşursak gayet iyi dostum kendini geliştirmeye devam edersin, hem para durumun memur seviyesinin üstünde güzel bir birikim falan yaparsın belki. Ee tabii ki her mesleğin kendine göre iyi ve kötü yönleri var, ama bence o kadar fazla takılmana gerek yok ahır inşaat falan alışırsın bence.

By_raskolnikow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
488
İsim
Mehmet Ali
İlgilendiği Kategoriler
Pc
Instagram
By_raskolnikow
Twitter
By_raskolnikow
Discord
By_raskolnikow

Evren avcı

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,238
İsim
Evren avcı
en iyisi hocam. bana da sucu ol falan diye çok dediler de yapmadım. yani ilgim olmayan bir işti bilgisayardan bir yere gelirim dedim oda olmadı.

egle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
356
İsim
Eagle
Sözel bölümde iş imkanı iyi olan bölümlerin Eşit ağırlıktan daha fazla olması gerçeği peki, herkes bilmeden konuşuyor.

Sözel:

1- Özel eğitim öğretmenliği (garanti iş)
2- Okul Öncesi Öğretmenliği (yüksek garanti)
3- İlahiyat (Yüksek garanti)
4- Gastronomi (İyi bir üniversite olursa yüksek iş garantisi + paraya para dememe)
5- Türkçe Öğretmenliği ( Orta iş garantisi)
6- Halkla ilişkiler (İyi üniversite yüksek olasılık iş)
7- İslami İlimler
8- Radyo, televizyon ve sinema (İyi üniversite)
9- Sosyal bilgiler öğretmenliği (az - orta iş imkanı)
10- Coğrafya, tarih, edebiyat (düz ya da öğretmenlik) (az iş imkanı) (İyi üniversitede yüksek yerlere gelebilme)

Eşit ağırlık:

1- Hukuk (Garanti iş, bir çok dal)
2- Psikoloji (Özelde iş)
3- PDR (Şu anki süreçte ataması sıkıntı)
4- İktisat (İyi üniversite)
5- işletme (İyi üniversite)
6- Lojistik (yeni bir bölüm iş imkanı fazla)
7- Sınıf Öğretmenliği (Ataması sıkıntı) (Çok ataması var evet ama ona oranla bayağı bir kişi giriyor, 10 yıllık yığılma var)
Garanti iş filan diyorsunda i garantili işlerden alacağın para Max 30k ama biz bu meslekte 30k ya para demiyoruz

Berke123

80+ Bronze
Garanti iş filan diyorsunda i garantili işlerden alacağın para Max 30k ama biz bu meslekte 30k ya para demiyoruz
ilk olarak önceliğini belirlemen lazım 1.planda para mı var ayrıca lise 1de bıraktım diyosun şu an kaç yaşındasın ona göre de tavsiye verebiliriz anlattıklarından yola çıkarak nacizane tavsiyem herkes okuyacak diye bir kaide yok baba mesleğini devam ettirmen en mantıklısı gibi

mfm125

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
672
İsim
Mehmet
İşini seviyorsan tesisatçıdan devam et. Zaten okula gitsen pek bir şey yapamazsın benim gibi.

Top Bottom